Menu
Produkty
Produkty
Filtry
Promocje
Dostępność
Cena (zł)

Szuflady i kosze cargo do szafek kuchennych

Kosze cargo i szuflady ułatwią ci korzystanie z mebli oraz zwiększą ich funkcjonalność. W naszej ofercie znajdziesz m.in. modele 2-poziomowe obrotowe, wysuwane i narożne. Dzięki systemom cargo konkretne produkty są odpowiednio posortowane, a dostęp do nich jest szybki i prosty. To bardzo praktyczne rozwiązanie coraz częściej wykorzystywane jest w domach na całym świecie. Wybrany kosz lub półkę cargo możesz zamówić w konkurencyjnej cenie online i odebrać w najbliższym sklepie Leroy Merlin.

Wszystkie produkty(106)

z6
359 zł/ szt.
(7)
1349 zł/ szt.
(5)
1349 zł/ szt.
469 zł/ szt.
1139 zł/ szt.
1139 zł/ szt.
(1)
1689 zł/ szt.
1139 zł/ szt.
(2)
799 zł/ szt.
365 zł/ szt.
(1)
249 zł/ szt.
(1)
375 zł/ szt.
459 zł/ szt.
1139 zł/ szt.
339 zł/ szt.
335 zł/ szt.

Dowiedz się więcej

Dobrze dostosowane do potrzeb użytkowników, czyli ergonomiczne meble – to podstawa nowoczesnej kuchni. Ich funkcjonalność dodatkowo zwiększają kosze i szuflady cargo. W ofercie dostępne są produkty wysuwane, oparte na bazie ażurowych, stalowych pojemników, które umożliwiają wygodny dostęp do całej zawartości kuchennych szafek. Dlaczego warto takie rozwiązania mieć w swojej kuchni?

Jakie rodzaje szafek cargo są do wyboru?

Większość modeli szuflad i wysuwanych koszy cargo nie różni się między sobą konstrukcją – odmienne są przede wszystkim detale. Przykładowo niektóre z nich wysuwają się w całości, inne tylko częściowo. Dostępne są w różnych kolorach: chromowana stal, szary, grafit, biel. Wyróżnić można także niskie elementy podblatowe, moduły wysokie oraz narożne.

 • Kosz cargo podblatowy (niski) – przeznaczony do montowania w dolnym ciągu szafek kuchennych. Zazwyczaj o szerokości 15-40 cm (kosze cargo są zazwyczaj nieco węższe od tradycyjnych szafek);
 • Kosz cargo wysoki – zajmuje przestrzeń sięgającą od podłogi, do wysokości przekraczającej linię blatu. W wersji największej stanowi często rodzaj domowej spiżarni (może pomieścić nawet do 150 kg produktów);
 • Kosz cargo narożny – tak zwany magic corner pozwalający na wysunięcie półki i wygodne przeszukiwanie zawartości narożnej szafki. Znacząco ułatwia korzystanie z niej, ponieważ ze względu na swoją wielkość, kształt i umiejscowienie, okazuje się często kłopotliwa.

Kosze i szuflady cargo – zalety i wady rozwiązania

Osoby korzystające w kuchni z rozwiązań typu cargo wskazują przede wszystkim na zalety i wygodę takiej opcji. Jak jednak w każdym przypadku, tak i tutaj mogą wystąpić pewne mankamenty czy ograniczenia.

Plusy kuchennego cargo

Do największych zalet cargo w kuchni zaliczamy:

 • łatwy i natychmiastowy dostęp do pełnej zawartości szafek i szuflad;
 • przejrzystość – dzięki ażurowej konstrukcji koszy nie ma potrzeby przeszukiwania półek w celu znalezienia jakiejś rzeczy – od razu ją widać;
 • ergonomiczne wykorzystanie przestrzeni – wysuwane kosze cargo mogą być zamontowane na przykład w wąskich, wysokich przestrzeniach, gdzie nie ma możliwości umieszczenia żadnej szafki;
 • regulacja wysokości koszy pozwala dopasować je do wielkości przechowywanych opakowań i zoptymalizować w ten sposób wykorzystanie dostępnej przestrzeni;
 • płynna i cicha praca – szafki wyposażone w hamulec domykają się niemal bezgłośnie, a system prowadnic gwarantuje płynną pracę. W przypadku rozwiązań bezuchwytowych, szafki cargo mogą się wysuwać i chować przy udziale dotykowego mechanizmu elektrycznego.

Minusy szafek typu cargo

Można wymienić następujące wady korzystania z koszy cargo:

 • niektóre kosze, ze względu na niezbyt gęstą drucianą konstrukcję, uniemożliwiają przechowywanie w nich bardzo drobnych przedmiotów;
 • wysokie, intensywnie eksploatowane lub bardzo mocno obciążane kosze mogą z czasem wymagać dodatkowej regulacji;
 • jest to rozwiązanie droższe od tradycyjnych półek umieszczonych w szafce, ale również znacznie wygodniejsze.

Na co zwrócić szczególną uwagę przy zakupie szuflad czy koszy cargo?

 • Jakość stelaża i prowadnic – od materiałów i wykonania systemów jezdnych szafek cargo zależy ich prawidłowa i bezawaryjna praca pod obciążeniem. Jakość wpływa na wszystkie najważniejsze parametry szafek: płynność ruchu, ciche domykanie i miękki dociąg.
 • Udźwig koszy cargo – zależy od planów dotyczących wykorzystania szafek kuchennych. Warto wcześniej przeanalizować sumaryczną, orientacyjną masę produktów planowanych do przechowywania w danej szafce. Należy wiedzieć, czy w koszu znajdą się wypełnione po brzegi butelki i słoiki, czy może lekkie pudełka z makaronem albo płatkami. Optymalną sytuacją jest ta, kiedy kosze nie pracują z maksymalnym dopuszczalnym obciążeniem przez cały czas.
 • Rodzaj wyposażenia– szafki cargo mogą posiadać druciane kosze lub wykonane jedynie częściowo z drutu, z pełnym dnem zrobionym z płyty MDF lub z tworzywa. Kosze mogą mieć dodatkowe wyposażenie, na przykład w postaci regulowanych przegródek ułatwiających przechowywanie, wieszaków na ręczniki czy specjalnych, gęstych stelaży do przechowywania drobnych elementów.

Ciąg mebli kuchennych powinien zawierać zróżnicowane rozwiązania w zakresie przechowywania. Warto pamiętać, że kosze cargo są wygodne i bardzo pojemne, ale potrzebna jest również przestrzeń dla szuflad i tradycyjnych półek. Rodzaj i ilość niezbędnego w kuchni miejsca na magazynowanie rzeczy zawsze musi być dopasowana do indywidualnych potrzeb i upodobań.

Szukasz praktycznych wskazówek?

Znamy odpowiedź na Twoje pytania! Zobacz skuteczne porady, które przygotowaliśmy z ekspertami Leroy Merlin.