Menu
Produkty
Produkty
Filtry
Promocje
Dostępność
Cena (zł)

Meble kuchenne

Zakup mebli kuchennych powinien być starannie przemyślany i zaplanowany. Przede wszystkim należy dokładnie obliczyć jak dużą przestrzeń mogą zajmować meble w naszej kuchni. Warto też ustalić jakie funkcjonalności mebli kuchennych są dla nas najważniejsze. Wybór takich elementów jak fronty, korpusy czy uchwyty stanowią ważny aspekt dekoracyjny. Nie można jednak zapominać o materiałach z jakich są wykonane meble. Wysokiej jakości produkty oferowane przez Leroy Merlin gwarantują komfort i bezpieczeństwo użytkowania. W naszym sklepie znajdziesz meble kuchenne w zestawach oraz pojedynczych modułach. Potrzebujesz pomocy? Odwiedź Leroy Merlin, a nasz doradca pomoże Ci dokonać najlepszego wyboru.

Wszystkie produkty(2557)

z50

Dowiedz się więcej

Urządzasz nową kuchnię lub planujesz remont wysłużonego pomieszczenia? Zanim udasz się do projektanta lub rozpoczniesz samodzielne planowanie prac, przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, na co zwrócić uwagę, aby wymarzone meble kuchenne były piękne i funkcjonalne.

Projekt mebli kuchennych

Meble to podstawowy i niezastąpiony element wyposażenia każdej kuchni. To na nich opiera się wystrój pomieszczenia i od nich zależy funkcjonalność pozostałych części zabudowy. Do niedawna aranżacje kuchenne na wymiar były drogie i dostępne wyłącznie u wyspecjalizowanych stolarzy lub w salonach meblowych. Dziś każdy z nas może zostać projektantem – wystarczy do tego komputer lub tablet z zainstalowaną aplikacją i dostępem do Internetu. Większość marketów budowlanych posiada w ofercie meble kuchenne dostępne od ręki, w wielu wariantach kolorystycznych i konstrukcyjnych. Można więc udać się do sklepu z gotowym projektem lub skorzystać z usługi projektowania w salonie lub wybranym markecie.

Jaki rodzaj mebli kuchennych wybrać?

W zależności od planowanego budżetu oraz własnych oczekiwań można postawić na jedno z poniższych rozwiązań:

  • meble kuchenne modułowe,
  • meble kuchenne na wymiar,
  • zestawy mebli kuchennych.

Meble kuchenne modułowe

Zabudowa z mebli modułowych opiera się o określony standard wymiarów korpusów i frontów mebli, przy czym może być on inny dla poszczególnych producentów. Z uwagi na wymiary dostępnego na rynku sprzętu AGD szerokość mebli została zunifikowana i możemy wymienić korpusy o szerokościach 15, 20, 30, 40, 45, 50, 60, 80 cm oraz różne warianty narożne. Przez moduły rozumiemy tutaj poszczególne elementy mebli, które można ze sobą łączyć na różne sposoby, tj.:

  • korpusy mebli,
  • fronty meblowe,
  • blendy, zaślepki i cokoły,
  • wyposażenie wewnętrzne (kosze cargo, suszarki, wkłady do szuflad),
  • blaty kuchenne.

Meble kuchenne modułowe są dostępne w większości marketów budowlanych i z wyposażeniem wnętrz. Można je zamówić wraz z usługami dodatkowymi, takimi jak pomiar, projektowanie i montaż.

Meble kuchenne na wymiar

Pod pojęciem mebli na wymiar kryje się kompleksowa usługa łącząca w sobie pomiar pomieszczenia oraz projektowanie, wykonanie i montaż mebli. Inaczej niż w przypadku mebli modułowych wymiary wszystkich elementów meblowych mogą być określane indywidualnie (przy zastosowaniu standardów dla zabudowy sprzętu AGD). Również kolorystyka mebli bazuje na bardzo szerokiej palecie wykończeń i dekorów dostępnych na rynku – dotyczy to zarówno korpusów i frontów, jak i blatów kuchennych. Daje to właściwie nieograniczone możliwości aranżacyjne oraz umożliwia całkowite wykorzystanie powierzchni przeznaczonej do zabudowy.

Zestawy mebli kuchennych

Zestawy mebli kuchennych to rozwiązanie dla osób, które chcą wykonać zabudowę samodzielnie lub dysponują ograniczonym budżetem. Gotowe zestawy mebli kuchennych zawierają podstawowe rodzaje szafek, często z możliwością uzupełnienia kompletu dodatkowymi elementami (szafki stojące, wiszące, blendy i maskownice). Obejmują także wszystkie niezbędne akcesoria i otwory montażowe, dzięki czemu złożenie mebla nie stanowi problemu nawet dla niewyspecjalizowanej osoby.

Meble do małej kuchni

Wszystkie wymienione wyżej rodzaje mebli kuchennych można stosować niezależnie od wielkości pomieszczenia. Jednak w niewielkich kuchniach często liczy się maksymalne wykorzystanie powierzchni, dlatego doskonałym rozwiązaniem może się okazać wysoka zabudowa z szafek sięgająca do samego sufitu. Ze względów praktycznych najrzadziej używane sprzęty i przedmioty można umieścić na najwyższych półkach. Fronty i korpusy o wysokościach innych niż standardowe mogą być wykonane na wymiar lub wybrane z oferty mebli modułowych.

Wyspa, czyli jak powiększyć aneks kuchenny

To rozwiązanie występuje w aranżacjach pomieszczeń z aneksem kuchennym. Wyspa zwiększa funkcjonalność kuchni, w której sprawdza się również jako separator przestrzeni. Najczęściej tworzą ją odpowiednio połączone ze sobą szafki kuchenne z szerokim blatem zapewniającym dodatkową powierzchnię roboczą. Przy odpowiednim ułożeniu instalacji kuchennych wyspa może być wyposażona także w zlewozmywak lub płytę grzewczą.

Szybka i niedroga metamorfoza kuchni? Tak, to możliwe!

Jeżeli zabudowę twojej kuchni stanowią meble modułowe lub meble na wymiar z frontami o standardowych wymiarach, możesz szybko zmienić ich wygląd. W przypadku rozwiązania modułowego fronty są najczęściej dostępne w różnych wersjach kolorystycznych – wystarczy więc wymienić drzwiczki na odpowiedniki w innym kolorze. Jeśli wybrałeś meble na wymiar, upewnij się, czy zawiasy są w nich rozstawione tak samo jak w nowych frontach.

Coraz popularniejszym sposobem na odświeżenie kuchni staje się też malowanie mebli. Na rynku dostępne są specjalne farby do powierzchni laminowanych i lakierowanych. Przed malowaniem przygotuj meble zgodnie z zaleceniami producenta farby, a następnie nałóż produkt za pomocą wałka, pędzla lub agregatu malarskiego.

O czym jeszcze warto pamiętać przy wyborze mebli kuchennych?

Decyzja o tym, czy wybrać meble modułowe, na wymiar czy gotowe zestawy, zależy od założonego budżetu oraz indywidualnych preferencji. Każde z tych rozwiązań oferuje różne poziomy cenowe – decydujący czynnik to rodzaj użytego materiału. Pamiętaj jednak, że jest to wybór na lata, warto więc zwrócić szczególną uwagę na funkcjonalność mebli. Fronty błyszczące być może są bardziej efektowne niż te matowe, jednak stałe utrzymywanie ich w czystości może okazać się trudne, zwłaszcza gdy dużo gotujemy. Bardzo popularne białe kuchnie wykonane z materiałów niskiej jakości szybko żółkną, z kolei drzwiczki z nieodpowiednio sezonowanego i przygotowanego drewna mogą pękać lub sinieć. Przydatna może okazać się więc opinia osób, które remont kuchni mają już za sobą.