Na którym etapie jesteś?

2. krok Projekt

Spisz swoj potrzeby

Na ich podstawie doradca zasugeruje najlepsze rozwiązania

Kuchnia to pomieszczenie, które powinno być maksymalnie funkcjonalne. Aby ją w ten sposób zaprojektować, trzeba znać preferencje, zwyczaje i potrzeby przeszłych użytkowników. Nasi doradcy pomogą Ci na każdym etapie projektowania, ale muszą wiedzieć, jakie funkcje powinna mieć Twoja kuchnia.

Zanim przyjdziesz do doradcy, odpowiedz sobie na kilka pytań
Co Cię denerwowało w poprzednich
kuchniach?

Twoje negatywne doświadczenia mogą zaowocować pozytywnymi rozwiązaniami w nowej kuchni. Przypomnij sobie wady poprzednich kuchni. Bardzo możliwe, że nie były dobrze zaprojektowane i z tego powodu dostęp do niektórych sprzętów lub narzędzi był utrudniony. A może niewłaściwie zaplanowano przestrzeń i mimo sporego metrażu było tam ciasno? Każda taka uwaga pomoże doradcy.

Czego Ci brakowało w poprzednich
kuchniach?

To dość trudne zadanie, bo nie zawsze sobie zdajemy sprawę, że czegoś nam brakuje. Szczególnie gdy nigdy nie korzystaliśmy z takiego rozwiązania. Jeśli nic nie przychodzi Ci do głowy, poproś znajomych, których mają nową kuchnię o możliwość skorzystania z niej. Przetestuj zastosowane tam rozwiązania i spróbuj skorzystać ze sprzętów, których nie masz u siebie.

Jak korzystasz ze swojej kuchni?

Każdy ma własny styl gotowania i każdy ma unikalny styl korzystania z przestrzeni kuchennej. Postaraj się pomyśleć o tym, jakie czynności wykonujesz najczęściej i jakich sprzętów wtedy używasz. Opowiedz doradcy o Twoim indywidualnym podejściu do funkcjonowania w kuchni, aby był w stanie zaproponować Ci odpowiednie rozwiązania.

Które sprzęty są dla Ciebie niezbędne?

Nie ma jednego zestawu sprzętów kuchennych, które powinny się znaleźć w każdym mieszkaniu. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji. Oczywiście lodówka jest raczej niezbędna, ale pozostałe urządzenie to już kwestia wyboru. Przygotuj listę sprzętów w taki sposób, aby znalazły się na niej tylko te rzeczy, które będą faktycznie używane.

Możesz już zacząć projektowanie z projektantem,
ale równie dobrze możesz to zrobić samodzielnie: