Menu
Produkty
Produkty
Filtry
Promocje
Dostępność
Cena (zł)

Baterie kuchenne i akcesoria

Urządzasz kuchnię? Baterie kuchenne i akcesoria to niezbędny element bez którego nie obędzie się żadna kuchnia. Styl i kolor baterii powinien współgrać z otaczającym wystrojem, ale przede wszystkim należy zwrócić uwagą na funkcjonalność oraz dostosowanie do indywidualnych potrzeb użytkownika. Baterie kuchenne powinny być łatwe w obsłudze i wykonane z wysokiej jakości materiałów, gdyż korzystamy z nich wiele razy każdego dnia. U nas masz w czym wybierać, w naszej ofercie dostępne są: baterie zlewozmywakowe chromowane, w kolorze granitu, inox oraz perlatory. Odwiedź najbliższy sklep Leroy Merlin i wybierz produkty w atrakcyjnych cenach.

Wszystkie produkty(489)

z25
199 zł/ szt.
199 zł/ szt.
199 zł/ szt.
199 zł/ szt.
(5)
239 zł/ szt.
269 zł / szt.
11% taniej
(3)
239 zł/ szt.
269 zł / szt.
11% taniej
(18)
112 zł/ szt.
129 zł / szt.
13% taniej

Dowiedz się więcej

Wśród podstawowych elementów wyposażenia każdej kuchni z pewnością możemy wskazać baterię zlewozmywakową. Wybierając tę odpowiednią, pamiętajmy, że bateria jest najczęściej eksploatowanym urządzeniem w kuchni, ale poza zastosowaniem praktycznym ma ona również funkcję dekoracyjną. Dostępne na rynku modele mogą być w kolorze chromu, stali szczotkowanej oraz dopasowane do popularnych kolorów zlewozmywaków granitowych i kompozytowych. Jaką baterię zlewozmywakową wybrać, aby w pełni spełniała nasze oczekiwania? Dowiesz się tego z poniższego tekstu.

Bateria kuchenna – stawiana czy ścienna?

 • Baterie kuchenne stawiane

  Najczęściej spotykanym typem baterii zlewozmywakowej w nowych kuchniach jest bateria stojąca (sztorcowa), którą montuje się bezpośrednio w blacie lub w specjalnym otworze w zlewozmywaku. Większość dostępnych modeli posiada już otwór pod baterię kuchenną o standardowej średnicy, niekiedy jednak (najczęściej w zlewozmywakach stalowych) trzeba go dodatkowo wykonać. Z usługi wycięcia otworu pod baterię najczęściej można skorzystać w miejscu zakupu zlewozmywaka. Można też kupić specjalny wykrojnik i wykonać otwór samodzielnie, jednak przy jednorazowym użyciu może się to okazać nieopłacalne. Zlewozmywaki z kompozytów, w których nie ma fabrycznie wyciętych miejsc pod baterię, posiadają w dolnej części nacięcia umożliwiające samodzielne wybicie otworu.
 • Baterie kuchenne ścienne

  Stosowane są w klasycznych aranżacjach kuchennych, a wyróżnia je przyłącze wody ciepłej i zimnej umieszczone podtynkowo w ścianie nad zlewozmywakiem. Posiadanie baterii ściennej pozwala zaoszczędzić miejsce w szafce zlewozmywakowej. Wybierając odpowiedni model, zwróćmy uwagę na wysokość umieszczenia przyłączy i dopasujmy do niej kształt wylewki baterii – zbyt wysoka może powodować chlapanie wody poza komorę zlewozmywaka. Jeżeli decydujemy się na wymianę dotychczasowej baterii ściennej na stojącą, najlepiej zrobić to podczas remontu całej kuchni – wiąże się to bowiem ze zmianą przebiegu części instalacji wodnej i umieszczeniem przyłączy poniżej poziomu blatu.

Czym różni się bateria jednouchwytowa (mieszaczowa) od dwuuchwytowej?

Zasadniczą różnicą pomiędzy baterią kuchenną jednouchwytową a dwuuchwytową jest sposób regulacji wypływu wody. W jednouchwytowych, zwanych też mieszaczowymi, wypływ wody reguluje się za pomocą jednej dźwigni – taką baterię z łatwością obsłużymy więc jedną ręką. Wariant dwuuchwytowy wyposażony jest w oddzielne zawory z pokrętłami dla wody ciepłej i zimnej. Baterie tego typu najczęściej spotykamy w klasycznych kuchniach, montowane ściennie. Na rynku znajdziemy jednak wiele modeli dwuuchwytowych o bardzo nowoczesnym kształcie, także do montażu sztorcowego.

Baterie kuchenne do zadań specjalnych

 • Baterie kuchenne z wyciąganą wylewką

  To rozwiązanie, które rozszerza możliwości tradycyjnych urządzeń. Pozwalają na kierowanie strumienia wody w dowolną stronę, a zasięg jej wypływu zwiększa się o długość wężyka wylewki. Baterie te, poza funkcjonalnością, często wyróżnia bardzo nowoczesny wygląd.
 • Baterie kuchenne podokienne (składane)

  Zgodnie z nazwą przeznaczone są do kuchni, w których zlewozmywak zamontowano w pobliżu okna. Gdy chcemy je otworzyć, wylewkę można złożyć lub schować w korpusie – pozwala na to konstrukcja baterii.
 • Baterie kuchenne z podgrzewaczem

  Umożliwiają uzyskanie niemalże wrzącej wody wprost z wylewki. Baterie tego typu często wyposażone są również w zestaw filtrów, a nawet w system do nasycania wody (woda gazowana). Takie rozwiązanie wymaga jednak dużej ilości miejsca w szafce pod zlewozmywakiem – z uwagi na rozbudowany mechanizm baterii.

Kształt wylewki do baterii zlewozmywakowych

Wybór kształtu wylewki baterii stojącej jest podyktowany głównie preferencjami osobistymi. W przypadku baterii ściennych musimy wcześniej sprawdzić wysokość przyłączy i upewnić się, czy wysokość wypływu wybranej baterii nie spowoduje rozchlapywania wody poza komorę zlewozmywaka. W naszej ofercie znajdują się wylewki dostępne jako samodzielne elementy zamienne, przydatne w razie uszkodzenia lub powstania przecieków w wylewce oryginalnej. Wyróżniamy wylewki w kształcie liter U, F, L, S, C i K.

Bateria zlewozmywakowa a oszczędność wody

Bateria zlewozmywakowa może być wyposażona w funkcję oszczędzania wody – dzięki umieszczonemu w niej perlatorowi. Perlator (aerator) ma postać pierścienia zawierającego system komór i otworów, pozwalający na wytworzenie podciśnienia i zassania powietrza do wylewki. Zasada działania perlatora polega więc na mieszaniu wypływającej wody z zassanym powietrzem, co zmniejsza jej objętość, a tym samym ilość. Perlator umożliwia również kierowanie strumienia wody w niewielkim zakresie.

Większość baterii z naszej oferty jest już wyposażona w perlator oszczędzający wodę. Jeżeli jednak wybraliśmy model bez tego udogodnienia lub chcemy wymienić uszkodzony lub zużyty element, możemy go zakupić w każdym sklepie z armaturą. Należy jednak zwrócić uwagę na sposób zakończenia wylewki – może ona posiadać gwint wewnętrzny lub zewnętrzny o różnej średnicy. Dostępnych jest wiele rodzajów perlatorów – w zależności od producenta armatury (Ferro, Franke, Grohe, Hansgrohe, Deante) i konstrukcji (perlatory z przedłużką, przegubowe). Perlatory są stosowane także w innych typach armatury, również w tej łazienkowej: w bateriach umywalkowych, wannowych i prysznicowych.