Panele szklane

Opinii 1

Przez wiele lat ściany mieszkań stanowiły wyłącznie tło dla mebli. Teraz stają się ważnym elementem dekoracyjnym i pełnoprawnym komponentem wystroju wnętrz, zarówno prywatnych jak i komercyjnych. Projektanci i producenci prześcigają się w tworzeniu coraz to nowych, oryginalnych materiałów i powłok wykończeniowych.

Panele szklane

Jedną z ciekawszych propozycji wykończenia fragmentów ścian lub innych elementów pionowych są panele szklane. Charakteryzuje je ogromna uniwersalność ze względu na walory estetyczne i praktyczne. Panele można z powodzeniem wykorzystywać w pomieszczeniach narażonych na wilgoć i zabrudzenia; w kuchni, łazience, przedpokoju itp., a więc stanowią ciekawą alternatywę dla innych tradycyjnych materiałów jak np. płytek ceramicznych.

Panele wykonane ze szkła hartowanego mają gładką powierzchnię, a więc są łatwe do mycia i czyszczenia. Są bezpieczne, odporne na zarysowania, oddziaływanie środków chemicznych i wysokiej temperatury. Mogą być mocowane bezpośrednio do ściany lub przy pomocy aluminiowych wsporników, a sam montaż nie wymaga specjalnych kwalifikacji. Ich niewątpliwą zaletą jest nieograniczona ilość wzorów, motywów i kolorów, pozwalająca na dopasowanie ich do wnętrz w różnych stylach i o różnym przeznaczeniu oraz stworzenie unikalnej, niepowtarzalnej dekoracji ściennej zgodnie z preferencjami użytkownika.

Bez większego trudu można sobie wyobrazić panele szklane w kuchni zamocowane nad blatem, w bezpośredniej bliskości zlewu lub płyty grzewczej. Z powodzeniem mogą być stosowane w łazience do wykończenia np. wnętrza kabiny prysznicowej. Doskonale w sprawdzą się w przedpokojach, pomieszczeniach gospodarczych, pralniach i wszędzie tam, gdzie ściany narażone są na zabrudzenia przez małe dzieci i nasze domowe zwierzaki.

Panele szklane doskonale nadają się również do biur, obiektów użyteczności publicznej, sklepów czy innych przestrzeni publicznych, gdzie wymogi estetyczne i wizualne trzeba połączyć z użytkowymi i praktycznymi.

 

Informacje techniczne:

  • Szkło hartowane o grubości od 6 mm do 10 mm.
  • Druk cyfrowy bezpośrednio na szkle.
  • Możliwość wykonania otworów pod gniazdka i przełączniki elektryczne
  • Montaż bezpośrednio do ściany lub na aluminiowych wspornikach
  • Łączenie paneli modułowe.

 

 Panel kuchenny szklany MANHATTAN 60 60 x x 0,6 cm ALFA-CER     Panel kuchenny szklany FOLK 60 60 x x 0,6 cm ALFA-CER    Panel kuchenny szklany ELEGANCE 60 60 x x 0,6 cm ALFA-CER    Panel kuchenny szklany RETRO 60 60 x x 0,6 cm ALFA-CER         

Dodano: 20-12-2016