Montaż zlewozmywaka

Opinii 18
Zobacz o czym pamiętać podczas montażu zlewu kuchennego
Niezbędne materiały
Niezbędne materiały
Do zamontowania zlewozmywaka potrzebne będą: zlewozmywak, syfon, wężyki, bateria, wkrętarka, wyrzynarka, klucz nastawny duży i mały, silikon, nożyk, ołówek. Po przygotowaniu przydatnych sprzętów i narzędzi, można przystąpić do montażu.
Przygotowanie szablonu
Przygotowanie szablonu
Rozpakowując zakupiony zlew warto zwrócić uwagę, czy na opakowaniu nie znajduje się szablon. Wycięty szablon ułatwi odrysowanie kształtu zlewu na blacie. Dzięki temu można szybko przygotować blat do wycięcia otworu.
Wycinanie otworu na zlew
Wycinanie otworu na zlew
Po dokładnym dopasowaniu szablonu do blatu, trzeba odrysować kształt zlewozmywaka. W dwóch przeciwległych narożnikach odrysowanego szablonu należy wywiercić wiertarką otwory. W miejscach tych rozpoczyna się wycinanie blatu wyrzynarką.
Przykręcanie zlewozmywaka
Przykręcanie zlewozmywaka
Przed włożeniem zlewu do wyciętego w blacie otworu, należy zamontować syfon i taśmę izolacyjną. Do krawędzi zlewu trzeba też przykręcić łapki montażowe. Śrubki łapek montażowych dokręca się do spodniej części blatu.
Podłączenie zlewozmywaka
Podłączenie zlewozmywaka
Baterię montuje się do zlewu przy pomocy zestawu mocującego i klucza nastawnego. Nakrętki wężyków doprowadzających wodę do baterii dokręca się bezpośrednio do zaworów znajdujących się pod zlewem.
Dodano: 15-03-2012