Jak wybrać okap?

Opinii 4
Okapy kuchenne usuwają nieprzyjemne zapachy podczas gotowania. Jak wybrać idealny okap spośród dostępnych modeli? Zobaczcie poradę.
Funkcja okapu
Funkcja okapu
Okap kuchenny to urządzenie niezbędne w każdej kuchni. Pomoże pozbyć się nieprzyjemnych zapachów będących efektem gotowania i wyłapie drobinki tłuszczu, co ochroni przed zabrudzeniem meble kuchenne.
Wyciąg
Wyciąg
Są dwa rodzaje okapów: wyciągi oraz pochłaniacze. Wyciąg to okap, który podłącza się do kanału wentylacyjnego. Usuwa on zużyte powietrze wraz z niepożądanymi zapachami na zewnątrz budynku.
Pochłaniacz
Pochłaniacz
Pochłaniacze zasysają zanieczyszczone powietrze, oczyszczają je i wypuszczają z powrotem do pomieszczenia. Takie urządzenia sprawdzą się, gdy nie ma możliwości podłączenia okapu do kanału wentylacyjnego.
Dobór okapu
Dobór okapu
Okap należy dobrać do wielkości kuchni i miejsca, jakim dysponujemy. Standardowa szerokość okapów wynosi 50, 60 lub 90 cm. Nie powinna być ona mniejsza od szerokości płyty kuchennej.
Dodatkowe funkcje
Dodatkowe funkcje
Wybierając okap warto zwrócić uwagę na to, jak głośno pracuje oraz w jakie dodatkowe funkcje jest wyposażony. Oprócz oświetlenia przydatny okaże się m.in. czujnik czyszczenia oraz sensor zapachu.
Dodano: 04-12-2013