Jak wybrać meble kuchenne?

Opinii 6
Meble kuchenne to niezbędne wyposażenie każdej kuchni. Zestawy mebli dobieramy indywidualnie, najczęściej na podstawie projektu. Zobacz na co zwrócić uwagę kupując meble kuchenne.
Projekt
Projekt
Przed zakupem mebli kuchennych sporządź projekt zabudowy, aby ustalić ile i jakich szafek będziesz potrzebował. Najważniejszą zasadą w dobrze zaprojektowanej kuchni jest właściwy podział stref kuchennych. Wyróżniamy strefę: przechowywania, zmywania i gotowania. Zastanów się również, jakie urządzenia AGD będą w Twojej kuchni.
Gotowe zestawy
Gotowe zestawy
Meble kuchenne możemy zamówić na wymiar lub kupić gotowe do zamontowania zestawy meblowe. Gotowe zestawy kuchenne są szybkie w montażu. Dają możliwość różnorodnych aranżacji w pomieszczeniu. Podstawowy zestaw jest przeznaczony do niewielkich wnętrz i łatwo wkomponować go w przestrzeń kuchenną niedużego mieszkania.
Meble
Meble
Zestawy mebli składają się z różnych elementów. Są to szafki górne (wiszące), szafki dolne (stojące), szafki narożne. Do wyboru masz szafki z drzwiczkami czy też szufladami. Ważnym elementem szafki jest front czyli drzwiczki. Posiadają one różne wykończenia takie jak laminat, folia, lakier. Możesz również zdecydować się na fronty z drewna litego lub fronty szklane.
Blat kuchenny
Blat kuchenny
Ważnym wyposażeniem zabudowy kuchennej jest również blat. To na nim wykonujemy większość prac kuchennych. Na rynku dostępne są blaty kuchenne: drewniane, laminowane, kamienne, z konglomeratów, stalowe czy szklane.
Niezbędne wyposażenie
Niezbędne wyposażenie
Na koniec pozostaje dobrać niezbędne wyposażenie kuchni, takie jak zlewozmywak czy bateria zlewozmywakowa oraz wiele akcesoriów, dzięki którym praca w kuchni będzie wygodna.
Dodano: 25-06-2015