Jak wybrać meble kuchenne?

Opinii 3
Jak wybrać meble kuchenne? Na co zwrócić uwagę przy ich kupnie? W filmie odpowiadamy na te i wiele innych pytań pojawiających się przy zakupie mebli kuchennych.
Wybór frontów
Wybór frontów
Wybierając meble kuchenne szczególną wagę przywiązujemy do frontów. Różnią się one stylem, kolorystyką, a także materiałem z jakiego je wykonano. Nasz wybór wypłynie nie tylko na estetykę wnętrza, ale i trwałość mebli.
Fronty laminowane i z płyty MDF
Fronty laminowane i z płyty MDF
Dużą popularnością, m.in. z uwagi na ich niewygórowaną cenę, cieszą się fronty laminowane oraz wykonane z płyty MDF. Bardzo atrakcyjnie prezentują się lakierowane wersje frontów.
Funkcjonalne rozplanowanie
Funkcjonalne rozplanowanie
W kuchni powinniśmy się łatwo poruszać. Odległości pomiędzy trzema podstawowymi urządzeniami: lodówką, zlewozmywakiem i piekarnikiem, nie powinny przekraczać 120-210 cm.
Szuflady zamiast półek
Szuflady zamiast półek
Komfort korzystania z szafek stojących przyniesie nam rezygnacja z tradycyjnych półek. Warto zastąpić je w pełni wysuwanymi szufladami o zróżnicowanej głębokości.
Blat kuchenny
Blat kuchenny
Odpowiedniego doboru wymaga również blat kuchenny. Powinien on być dopasowany do szafek pod względem wizualnym. Ciekawy efekt uzyskuje się wybierając materiał w kontrastowym do nich kolorze.
Dodano: 16-01-2013