Akcesoria kuchenne

Opinii 0

SPRZĘT PODRĘCZNY

Naścienne półki z kurzącymi się i rzadko używanymi zestawami nieskończenie licznych przypraw, warto zamienić na relingi do zawieszania na haczykach pojemników z niezbędną solą i pieprzem. Takie naścienne drążki mogą również służyć do zamocowania koszyków na świeże zioła, sztućce lub potrzebne pod ręką drobne przybory kuchenne. Dobrze sprawdzają się do zamocowania łyżek wazowych, cedzaków, sitek, czy łopatek. Reling o odpowiednim kształcie będzie służył jako podajnik ręczników papierowych, ociekasz na naczynia czy płyny kuchenne. Łatwo utrzymać go w czystości, a potrzebne sprzęty będą zawsze w zasięgu ręki. W tym samym celu warto najpotrzebniejsze noże przymocować na listwie naściennej. Wygodna będzie taka, która jest wyposażona w magnes. Strefa zlewozmywaka stanie się bardziej praktyczna, jeśli dodamy do niej metalowe kosze służące jako odsączarki i podręczne sitka – mogą być stojące lub zawieszane na obrzeżach zlewu (regulowane ramiona, wyposażone w gumowe nakładki, pozwolą na dopasowanie do każdego rozmiaru). Aby nie niszczyć dna i uniknąć stłuczenia delikatnych naczyń podczas zmywania, warto wyłożyć jego wnętrze matą plastikową. Znajdziemy wersje okrągłe, prostokątne i kwadratowe pasujące do każdego kształtu zlewu. Występują w szerokiej gamie kolorystycznej lub mogą być bezbarwne, przezroczyste. Ich atrakcyjny wzór może stać się ozdobą wnętrza. Łatwiej będzie pozbyć się odpadków w zlewie za pomocą młynka montowanego w odpływie. Zamiast wybierać z dna, będziemy mogli je zmielić i spłukać. Pamiętajmy, by wrzucać do młynka jedynie odpadki organiczne. Bardzo praktyczne są nablatowe dozowniki, które pozwolą nam zrezygnować ze stojących i nie zawsze efektownych pojemników z płynem do zmywania i mydłem. Przy zlewie mamy wówczas jedynie podajnik płynu, a zbiornik z pompką znajduje się poniżej, w szafce zlewozmywaka. Jeśli nie mamy dużo przestrzeni w kuchni i brak nam blatu roboczego, możemy nabyć deskę przykrywającą zlewozmywak, dzięki czemu łatwo będzie nam przygotowywać posiłek lub odstawić garnek z gotową potrawą.

W SZAFKACH WISZĄCYCH

Montaż drzwiczek kuchennych przeszedł znaczącą zmianę i zamiast rozwierany skrzydeł, coraz częściej spotkać można podnoszone do góry. Stosowane są najczęściej w wiszących szafkach poziomych. Nowoczesne zawiasy mogą być wyposażone w teleskopy, systemy wyhamowujące i domykające. To duże ułatwienie i sposób na lepszą segregację naczyń, sprzętów AGD czy produktów spożywczych. Jeśli lubimy gładkie fronty możemy zrezygnować z uchwytów, a wyposażyć je w zatrzaski – takie drzwiczki otwiera się i zamyka przez naciśnięcie frontu. Żeby nie szpecić suszącymi się naczyniami przestrzeni blatu kuchennego, warto zamontować ociecz w szafce nad zlewem. Jego ażurowa konstrukcja wyposażona jest w pojemnik na wodę. Aby łatwo i szybko znaleźć niezbędne przedmioty, warto zamontować w korpusie szafki oświetlenie. Służą do tego specjalnie przystosowane zestawy, łatwe do zainstalowania we własnym zakresie. Mogą być wewnętrzne lub oświetlać szafkę z wysięgnika nad drzwiczkami.

W SZAFKACH STOJĄCYCH

Pod blatem łatwiej jest przechowywać naczynia i produkty, jeśli mamy do dyspozycji szuflady. Po ich wysunięciu doskonale widzimy całą zawartość i szybko możemy znaleźć potrzebny przedmiot. Wysokość szuflad łatwo dopasować do wysokości przechowywanych sprzętów, a jeśli trudno nam zachować porządek lub gdy wysokie butelki i pojemniki łatwo się przewracają, możemy wnętrze wyposażyć w praktyczne przegrody segregujące. Do płaskich szuflad przydadzą się wewnętrzne pojemniki oraz rozsuwane wkłady, pozwalające na piętrowe przechowywanie np. sztućców. Dużo wygodniej niż ze zwykłej szafki z półkami, będzie korzystać z cargo, czyli wysuwanego stelaża z koszami ułatwiającymi dotarcie do każdej przechowywanej rzeczy. Wysuwany na rolkach może być też pojemnik na śmiecie – to rozwiązanie praktyczne i o wiele łatwiejsze w utrzymaniu czystości, niż kubeł schowany w głębi szafki.

Dodano: 22-11-2013