Menu
Produkty
Produkty
Filtry
Dostępność
Cena (zł)

Stacje pogody

Któż nie lubi wiedzieć jaka temperatura jest za oknem? Czy pogoda się załamie, czy wręcz przeciwnie? W odpowiedzi na te i wiele innych pytań związanych z pogodą, Leroy Merlin przygotowało ofertę stacji pogodowych. Urządzenia te zaspokoją potrzeby wszystkich. Posiadają moduły zewnętrzne które poza temperaturą wskazują również wilgotność czy ciśnienie atmosferyczne. Bardziej rozbudowane stacje pogodowe wskazują fazy księżyca, posiadają kalendarz, higrometr oraz alarm pogodowy. Są również takie które wyposażono w deszczomierz jak i moduł pokazujący siłę i kierunek wiatru. W bogatej ofercie Leroy Merlin znajdziesz stację pogodową odpowiednią do swoich potrzeb. Zamawiając online możesz odebrać stację pogodową w wybranym sklepie stacjonarnym Leroy Merlin.

Wszystkie produkty(14)

z1
(2)
86 zł/ szt.
(1)
89 zł/ szt.
(2)
249 zł/ szt.
(16)
83,99 zł/ szt.
(4)
96 zł/ szt.
559 zł/ szt.
469 zł/ szt.
(1)
799,99 zł/ szt.
329,99 zł/ szt.
329,99 zł/ szt.
(8)
145 zł/ szt.
399 zł/ szt.
(1)
86 zł/ szt.
(4)
129 zł/ szt.
z

Dowiedz się więcej

Krótko- i długookresowe prognozy pogody interesują wiele osób. Można ich szukać w Internecie albo kupić stację pogodową, która pozwoli na monitorowanie aktualnych warunków panujących w mieszkaniu i na zewnątrz. Urządzenia te mają zewnętrzne moduły, które analizują różne parametry: temperaturę, wilgotność, ciśnienie atmosferyczne. Wskazują też fazy księżyca oraz podają siłę i kierunek wiatru.

Jak działają stacje pogodowe?

Większość stacji dokonuje pomiarów drogą radiową. Sygnały pozwalają na określenie prognozy pogody w kolejnych dniach. Stacja może też wyświetlać informacje o nagłych zmianach i alertach pogodowych (sygnał HGB) oraz automatycznie ustawiać datę i godzinę, odbierając niemiecki sygnał DCF77.

Każda stacja pogodowa składa się z głównego modułu sterującego i wyświetlacza, na którym prezentowane są wyniki pomiarów oraz informacje napływające z czujników. Ich ilość jest uzależniona od konkretnego modelu. Podstawowe stacje pogodowe w ogóle nie mają dodatkowych czujników, przez co są bardzo niedokładne.

Najważniejsze parametry stacji pogodowych

Wybór odpowiedniego urządzenia powinien zależeć od tego, jakie dane pomiarowe są istotne dla użytkownika (pomiar temperatury, wilgotności, ciśnienia, promieniowania UV itp.) Na co więc zwrócić uwagę, kupując stację pogodową?

  • Jakość wyświetlacza – z punktu widzenia użytkownika jest to najważniejsza część stacji pogodowej. Wyświetlacz powinien w sposób czytelny prezentować dane. Jeśli jest podświetlany, łatwiej będzie z niego korzystać wieczorem. W zależności od upodobań użytkowników, stacje mogą mieć ekran czarno-biały lub kolorowy.
  • Liczba czujników – im więcej jest czujników, tym więcej różnych pomiarów stacja może wykonywać. Rozsądne minimum to 10 czujników.
  • Sposób komunikacji z czujnikami – stacja bazowa może być połączona z czujnikami przewodowo lub bezprzewodowo. Brak kabli zapewnia oczywiście o wiele większą swobodę.
  • Zapis danych – wiele stacji pogodowych umożliwia zapisanie 200-4000 wyników. Opcja ta jest przydatna dla osób analizujących zmiany pogody. Niektóre stacje można połączyć z komputerem i przeanalizować zebrane dane za pomocą specjalistycznego oprogramowania.
  • Błąd pomiaru – stacje o najmniejszym błędzie pomiaru wskazują najdokładniejsze wyniki. Najbardziej precyzyjne urządzenia do zastosowań domowych prezentują wyniki z błędem rzędu np. 0,5°C w przypadku pomiaru temperatury.
  • Zakres temperatur – temperatura jest dla wielu osób najważniejszym parametrem mierzonym przez stacje pogodowe. Warto sprawdzić, jaki zakres temperatur wyświetla dana stacja.
  • Zasilanie – stacje najczęściej są zasilane standardowymi bateriami (AA, AAA) lub sieciowo.

Stacje pogodowe – możliwości

Dokładność pomiarów zależy od stopnia zaawansowania urządzenia oraz liczby i jakości czujników. Najbardziej zaawansowane technicznie stacje potrafią naprawdę wiele. Oprócz podstawowych parametrów, takich jak pomiar temperatury powietrza, wilgotności i ciśnienia atmosferycznego, mogą mierzyć prędkość i kierunek wiatru, temperaturę odczuwalną, wielkość opadów, natężenie promieniowania UV.

Szukasz praktycznych wskazówek?

Znamy odpowiedź na Twoje pytania! Zobacz skuteczne porady, które przygotowaliśmy z ekspertami Leroy Merlin.