Byliny kwitnące od czerwca do jesieni

Opinii 0
Byliny to szeroka grupa roślin wieloletnich. Dzięki ozdobnym liściom i pięknym długo utrzymującym się kwiatom, doskonale prezentują się w ogrodzie.
Byliny
Byliny
Byliny to rośliny wieloletnie, których cześć nadziemna obumiera na zimę. Na wiosnę bylina odrasta z organów podziemnych jakimi są pnącza, bulwy, korzenie czy cebule.
Rabaty
Rabaty
Byliny powinny się znaleźć w każdym ogrodzie. Dzięki ozdobnym liściom i pięknym długo utrzymującym się kwiatom, stanowią doskonałe uzupełnienie rabat obsadzonych roślinami liściastymi i iglastymi.
Gatunki
Gatunki
Byliny to szeroka grupa roślin, planując zasadzenie tych roślin w ogrodzie, należy wybrać gatunki o podobnych wymaganiach siedliskowych.
Krwawnica pospolita
Krwawnica pospolita
Krwawnica pospolita (Lythrum salicaria) to rodzimy gatunek, o różowych kwiatach. Dorasta do 150 cm wysokości. Kwietnie przez całe lato. Doskonale sprawdza się na stanowiskach słonecznych jak i całkowicie zacienionych.
Pysznogłówka
Pysznogłówka
Pysznogłówka (Pink lace) kwitnie od czerwca do końca września. Dorasta do 45 cm wysokości. Doskonale sprawdzi się na wilgotnym podłożu. Ponieważ ma płytki system korzeniowy źle znosi upały, dlatego pamiętajmy o podlewaniu jej w gorące dni.
Nachyłek wielkokwiatowy
Nachyłek wielkokwiatowy
Nachyłek wielokwitowy (Coreopsis grandiflora „Presto”) to roślina o kwiatach złotożółtych, które swoim kolorem rozświetlają rabatę nawet w pochmurne dni. Nachyłek kwitnie przez cały sezon aż do jesieni, należy tylko pamiętać o usuwaniu przekwitniętych kwiatów.
Dodano: 11-05-2015