Menu
Produkty
Produkty
Filtry
Dostępność
Cena (zł)

Stoły i krzesła

Wszystkie produkty(47)

z3

(17)
99 zł/ szt.

(60)
149 zł/ szt.

(2)
269 zł/ szt.

219 zł/ szt.

229 zł/ szt.

(1)
119 zł/ szt.

119 zł/ szt.

(5)
349 zł/ szt.

449 zł/ szt.

399 zł/ szt.

269 zł/ szt.

(1)
199 zł/ szt.

(3)
449 zł/ szt.

269 zł/ szt.

(1)
269 zł/ szt.

(3)
269 zł/ szt.

(1)
299 zł/ szt.

Dowiedz się więcej

Stoły i krzesła są podstawowymi meblami, bez których trudno wyobrazić sobie jakąkolwiek jadalnię. Umożliwiają one rodzinom wspólne zjedzenie posiłku w komfortowych warunkach, a także tworzą doskonałe miejsce do spotkań z przyjaciółmi. Żeby jednak odpowiednio pełniły one swoją funkcję, należy wybrać je w przemyślany sposób. Jeśli jadalnia stanowi wydzieloną część większego pomieszczenia, na przykład salonu lub kuchni, wskazany jest dobór mebli do całej przestrzeni, aby stworzyć spójną i elegancką aranżację. Na co zatem zwrócić uwagę podczas zakupu stołu i krzeseł do jadalni oraz jak wybrać odpowiedni zestaw? Istotne znaczenie ma między innymi materiał, z którego zostały one wykonane czy liczba elementów znajdujących się w komplecie.

Stoły i krzesła do jadalni — typ materiału

Stoły i krzesła do jadalni produkowane są z różnego rodzaju materiałów. Najczęściej można spotkać artykuły wykonane z drewna. Tego rodzaju produkty cieszą się ogromną popularnością szczególnie wśród zwolenników wnętrz wykończonych w tradycyjnym stylu. Jest to także niezwykle bezpieczne rozwiązanie, ponieważ meble wykonane w całości z drewna dobrze prezentują się zarówno w pomieszczeniach urządzonych w klasyczny sposób, jak i tych, które zaaranżowano na styl rustykalny, skandynawski czy loftowy.

Alternatywę dla stołów i krzeseł drewnianych stanowią produkty w całości wykonane z tworzyw sztucznych. Niewątpliwą zaletą tego rodzaju artykułów jest ich cena. Często są one wyraźnie tańsze od mebli wytworzonych z naturalnych surowców. Na ich korzyść przemawia również brak konieczności konserwacji. Nie jest konieczne lakierowanie czy impregnowanie w inny sposób, aby zachować ich atrakcyjny wygląd.

Warto podkreślić, że stoły i krzesła, mogą być również produkowane zarówno z materiałów naturalnych, jak i sztucznych. W takim przypadku ramę konkretnego mebla często konstruuje się przy użyciu wspomnianego wcześniej drewna, a oparcie, siedzisko czy blat produkowane są z innego rodzaju tworzyw. Chodzi między innymi o plastik, skórę syntetyczną czy poliester, z którego wykonywane są obicia.

Zestawy stołów i krzeseł jadalnianych

Omawiane rodzaje mebli można nabyć nie tylko w pojedynczych egzemplarzach. Wiele osób, szczególnie tych, które dopiero urządzają jadalnię, decyduje się na zakup zestawu stołów i krzeseł. Jakie są największe zalety związane z wyborem gotowego kompletu mebli jadalnianych? Przede wszystkim jest to spójny design. Zestawy stołów i krzeseł projektowane są w taki sposób, aby wspólnie tworzyły zgraną kompozycję, dobrze prezentującą się we wnętrzu. Istotną zaletą wyboru gotowego kompletu jest także integralność wszystkich jego elementów. Chodzi między innymi o wysokość krzeseł, która jest zwykle dokładnie dopasowana do stołu. Gwarantuje to nie tylko komfortowe jedzenie posiłków, ale również możliwość wsunięcia siedzeń pod blat, nawet w przypadku ich wyposażenia w podłokietniki. Tym samym jadalnia prezentuje się nie tylko wyjątkowo elegancko, ale także zwiększona zostaje powierzchnia wolnej przestrzeni w pomieszczeniu. Warto zaznaczyć, że zestawy jadalniane mogą składać się zarówno ze stołu i czterech krzeseł, jak i większej liczby mebli przeznaczonych do siedzenia. Ilość komponentów obejmujących cały komplet należy uzależnić między innymi od liczby domowników czy miejsca dostępnego w pomieszczeniu.