Jak wybrać wentylator i klimatyzator?

Opinii 4
By przetrwać gorące lato zarówno w domu jak i w pracy potrzebny będzie wentylator lub klimatyzator. Jakie urządzenie wybrać? Zobaczcie naszą poradę!
Rodzaje wentylatorów
Rodzaje wentylatorów
Na rynku dostępne są wentylatory: biurkowe, stojące, kolumnowe, cyrkulatory czy wentylatory strumieniowe. Wybór odpowiedniego modelu zależeć będzie m.in. od miejsca jego ustawienia i wydajności z jaką ma pracować.
Nowoczesne urządzenia
Nowoczesne urządzenia
Dobrym rozwiązaniem są m.in. nowoczesne wentylatory strumieniowe. Nie mają łopatek, więc są bezpieczne w użytkowaniu i ciche. Podatwo wyróżnia je duża wydajność pracy.
Ważne parametry
Ważne parametry
Parametry, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze wentylatora to: moc, wydajność i głośność pracy. Głośność pracy ma szczególne znaczenie, gdy wentylator będzie używany przez wiele godzin.
Chłodzenie klimatyzatorem
Chłodzenie klimatyzatorem
Najszybszym sposobem na ochłodzenia pomieszczenia jest montaż klimatyzatora. Przed jego zakupem należy sprawdzić parametry pomieszczenia takie jak: wielkość (m2), rodzaj kondygnacji, liczbę okien, nasłonecznienie, liczbę urządzeń w pomieszczeniu i liczbę osób w nim przebywających.
Klimatyzator typu split
Klimatyzator typu split
Klimatyzatory można podzielić na: klimatyzatory typu split i klimatyzatory monoblok. Split to klimatyzator składający się z dwóch części: jedna z nich montowana jest wewnątrz budynku, a druga na zewnątrz. Jednostka wewnętrzna chłodzi pomieszczenie, jednostka zewnętrzna odprowadza ciepło na zewnątrz.
Klimatyzator monoblokowy
Klimatyzator monoblokowy
Klimatyzatory typu monoblok składają się z jednej części. Są to urządzenia mobilne, można ustawić je w dowolnym miejscu.
Dodano: 20-08-2014