Jak wybrać grzejnik?

Opinii 6
Dowiedz się jak wybrać grzejniki montowane na stałe. Jakie są rodzaje grzejników, na co zwracać uwagę przy ich wyborze. O czym pamiętać przed zakupem. Jak wybrać idealne grzejniki do poszczególnych pomieszczeń? Jakie dodatkowe elementy mogą być przydatne?
Rodzaje grzejników
Rodzaje grzejników
Wybierać można spośród grzejników aluminiowych, stalowych, żeliwnych, łazienkowych i dekoracyjnych. Wybór odpowiedniego modelu zależeć będzie m.in. od miejsca montażu czy też funkcji, jaką ma pełnić grzejnik.
Wymiary grzejnika
Wymiary grzejnika
Przed zakupem grzejnika, należy się upewnić, że jego wymiary są dostosowane do miejsca, w którym zostanie zainstalowany. Warto też zwrócić uwagę na sposób jego podłączenia.
Moc grzejnika
Moc grzejnika
Wybierając grzejnik należy również zwrócić uwagę na jego moc grzewczą. Powinna ona odpowiadać mocy, jaką zakłada projekt instalacji grzewczej.
Dostosowany do potrzeb
Dostosowany do potrzeb
Niektóre grzejniki aluminiowe można kupować w postaci pojedynczych żeberek, dowolnie kumulując ich moc. Dzięki temu grzejnik będzie dostosowany do naszych potrzeb i zapotrzebowania na ciepło.
Grzejnik łazienkowy
Grzejnik łazienkowy
W łazience najlepiej sprawdzi się grzejnik drabinkowy. Ogrzeje on wnętrze, można też na nim powiesić i wysuszyć ręczniki. Aby korzystać z grzejnika poza sezonem grzewczym wystarczy dobrać o niego grzałkę elektryczną.
Dodano: 20-11-2013