Jak wybrać domofon?

Opinii 0
Domofon tradycyjny, bezprzewodowy, bezsłuchawkowy. O czym pamiętać przy wyborze domofonu?
Budowa domofonu
Budowa domofonu
Zestaw domofonowy składa się z kilku części - w mieszkaniu instaluje się unifon, który służy do rozmowy i otwierania drzwi na odległość. Na bramie montuje się bramofon wyposażony w mikrofon i przycisk wywoływania.
Instalacja domofonu
Instalacja domofonu
Unifon podłącza się do domowej sieci elektrycznej. Elektrozamek w furtce potrzebuje dodatkowego zasilania z sieci. Układając przewód warto zastosować kabel z dużą liczbą żył do montażu dodatkowych urządzeń.
Wideodomofon
Wideodomofon
Wideodomofon to urządzenie z kamerą w bramofonie i monitorem w domu. Jeśli odległość do furtki do drzwi przekracza 30 m, potrzebny będzie dodatkowy kabel telewizyjny przekazujący obraz z kamery.
Wideodomofon z aparatem
Wideodomofon z aparatem
Wideodomofon z aparatem może wykonywać i zapisywać zdjęcia osób, które nacisnęły przycisk na domofonie. Dzięki temu łatwo sprawdzimy, kto i kiedy chciał nas odwiedzić, gdy nikogo nie było w domu.
Przydatne funkcje
Przydatne funkcje
Do zainstalowanego domofonu można podłączyć dodatkowe urządzenia jeszcze skuteczniej zabezpieczające posesję - np. zamek szyfrowy, na kartę chipową, zamek z czytnikiem linii papilarnych lub intercom.
Dodano: 10-12-2013