Automatyka bram wjazdowych - do samodzielnego montażu

Opinii 7

Brama wjazdowa pojawia się na posesji wraz z ogrodzeniem. Może to być początkowo brama obsługiwana ręcznie, którą właściciel zdecyduje się zautomatyzować w późniejszym czasie. Dowiedz się jak wybrać automatykę, aby pasowała do rodzaju bramy, jaką posiadasz.

Informacje ogólne

Wiodący dystrybutorzy urządzeń automatyki bramowej w Polsce, rozszerzyli swoją ofertę o niezwykle ciekawą, rewolucyjną w swej koncepcji rodzinę siłowników i akcesoriów wspomagających, dystrybuowanych jako urządzenia do samodzielnego montażu. Jest to grupa produktów dostępna w sieci hipermarketów budowlanych Leroy Merlin, a zaprojektowana i wykonana specjalnie z przeznaczeniem dla pewnego, ściśle określonego grona odbiorców indywidualnych. Dedykowana jest ona tym użytkownikom, którzy podejmą się samodzielnego montażu i uruchomienia swojego systemu automatyki. Koncepcja ta wymaga pewnego (niewielkiego zresztą) przygotowania ogólnotechnicznego osoby instalującej te urządzenia.


Jest to idea bardzo ciekawa i nowatorska, gdyż do tej pory przyszły użytkownik systemu automatyki dokonując zakupu zestawu, jednocześnie zlecał montaż i uruchomienie urządzeń wykwalifikowanym i uprawnionym - warunek uzyskania gwarancji na produkt.

 

 

W związku ze zmianą koncepcji dotyczącej montażu i programowania, produkty do samodzielnego montażu zawierają rozwiązania techniczne maksymalnie ułatwiające instalację i uruchomienie systemu, gwarantujące bezpieczeństwo podczas montażu i późniejszej eksploatacji. Instrukcje dołączone do każdego produktu, "krok po kroku" prowadzą instalatora przez wszystkie fazy zabudowy i okablowania siłowników, na czytelnych i przejrzystych rysunkach pokazując poszczególne operacje.


Wszystkie urządzenia wspomagające (fotokomórki, przełącznik kluczykowy, lampa ostrzegawcza), współpracujące z centralą sterującą, zasilane są napięciem bezpiecznym 24V i odpowiednie dla nich okablowanie elektryczne może w związku z tym wykonać osoba bez specjalnych uprawnień.


 

 

Rewolucyjny system dwużyłowej szyny zasilająco - sygnałowej "ECSbus" do niezbędnego minimum ogranicza ilość przewodów elektrycznych, koniecznych dla obsługi systemu.

 

Przemyślany system kodów barwnych i niewrażliwość na zmianę biegunowości zapobiega pomyłkom podczas podłączania przewodów i gwarantuje prawidłowe wykonanie instalacji. Nadajniki radiowe (piloty), dołączone do każdego zestawu, są już fabrycznie "wczytane" do centrali sterującej i w związku z tym - gotowe do sterowania bramą, z możliwością wykorzystania kilku trybów jej obsługi.

 

 

W prostym procesie programowania centrali (zmiany ustawień fabrycznych) można dopasować jej sposób działania do indywidualnych wymagań użytkownika. Przemyślany i skuteczny system awaryjnego wysprzęglania siłownika, niezbędny przy awarii zasilania, umożliwia łatwe odblokowanie automatu - nawet jedną ręką.

 

Napędy do samodzielnego montażu, to nowa filozofia projektowania, wzornictwa i instalowania urządzeń - podporządkowana na każdym etapie idei "zrób to sam".