Alarmy i monitoring (47/53)

Bezpieczny i inteligentny dom (odc. 47 - 48 )
Opinii 2
Alarm i monitoring to podstawowe sposoby zabezpieczenia domu ptrzed nieproszonymi gośćmi. Odpowiednio dobrane urządzenia pozwolą Ci nie martwić się o bezpieczeństwo własne i Twoich bliskich.
Usytuowanie budynku
Usytuowanie budynku
Wpływ na wybór rodzaju alarmu i monitoringu ma między innymi usytuowanie domu. Nie każdy budynek wymaga maksymalnej ochrony. W bezpiecznej lokalizacji potrzebne będą jedynie podstawowe zabezpieczenia.
Alarm zamiast krat
Alarm zamiast krat
Kraty zamontowane w oknach mogą stanowić barierę dla złodzieja całkowicie chroniącą mienie. Nie są jednak estetyczne, utrudniają też korzystanie z okna. W domu wyposażonym w duże przeszklenia lepiej sprawdzi się system alarmowy.
Elementy systemu
Elementy systemu
W niektórych budynkach tylko połączenie zabezpieczeń mechanicznych i elektronicznych zapewnia pełną ochronę. Dla większego poczucia bezpieczeństwa system alarmowy można wzbogacić m.in. o detektory otwarcia drzwi i okien.
Stolarka antywłamaniowa
Stolarka antywłamaniowa
Materiały wykończeniowe i wyposażenie również wpływają na bezpieczeństwo domu. Skuteczne zabezpieczenie budynku mogą stanowić odpowiednio dobrane drzwi i okna o podwyższonej odporności na włamanie.
Wykrywanie intruza
Wykrywanie intruza
Monitoring i alarm może wykryć obecność intruza między ogrodzeniem posesji a domem, przy samym budynku lub dopiero po wtargnięciu do wnętrza. System można dostosować do charakterystyki posesji i rodzaju zabudowań.
Przydatne akcesoria
Przydatne akcesoria
Nowoczesny system alarmowy można wzbogacić o kilka funkcjonalnych urządzeń. Jednym z nich jest czytnik linii papilarnych, dzięki któremu do budynku będą mogli dostać się wyłącznie jego domownicy bez konieczności używania kluczy.
Dodano: 01-03-2012