Szafka biurowa w nowej odsłonie

Opinii 0
Szafka na tapecie

Wzór w modną pepitkę zainspirował nas do tego stopnia, że postanowiliśmy odmienić nim nie tylko pokój, ale i biurową szafkę. Mebel zyskał także kółka, więc stał się mobilny. A potem ukrył się w tle ściany z tym samym deseniem.

 

WARTO WIEDZIEĆ
■ Jeśli tapeta ma powtarzalny motyw, warto tak podocinać jej fragmenty, by po przyklejeniu wzór na sąsiednich elementach szafki był spasowany. 
■ Oklejony tapetą mebel możesz zabezpieczyć przed wilgocią bezbarwnym lakierem.

 


NIEZBĘDNIK
■ tapeta papierowa Castle.
■ klej do tapet Metylan, 125 g.
■ uchwyty niklowane, 3 szt.
■ kółka, (3 szt.).
■ pędzel płaski, szer. 60 mm.


A PONADTO: linijka, nożyk, śrubokręt

 

 

Zanim zwykła biała szafka mogła spod biurka trafić na pokoje, musiała nabrać wyrazu i upodobnić się stylem do nowoczesnego wnętrza.

 

 

 

   

KROK 1
Starannie wymierzone i przycięte fragmenty tapety, równe zewnętrznym elementom szafki, smarujemy kolejno (od spodu) klejem do tapet. Każda część musi dobrze nasiąknąć, dlatego składamy ją na trzy, klejem do środka, żeby nie wyschła.

 

KROK 2
Uważnie przykładamy bryty, jeden po drugim, do właściwej części szafki. Ich krawędzie muszą pokrywać się z brzegami mebla. Przyciskamy tapetę w kierunku od środka do boków. Widoczne listwy na krawędziach pozostawiamy nieoklejone.

   

KROK 3
Na froncie każdej z oklejonych tapetą szuflad zaznaczamy ołówkiem miejsca, w których mają być zamocowane metalowe uchwyty. Następnie przykręcamy je sześcioma wkrętami (po dwa na każdy), za pomocą śrubokrętu.

 

KROK 4
Wytapetowany mebel ustawiamy do góry nogami (na folii malarskiej) i do spodu szafki przykręcamy trzy kółka, używając śrubokrętu. Dwa mocujemy z przodu, a jedno – pośrodku z tyłu.

 


Szafka w pepitkę postawiona przy tak samo wytapetowanej płaszczyźnie daje ciekawy efekt w stylu op-art, wygląda jakby wychodziła ze ściany.

 

Pomysł i wykonanie Paulina Ada Kalińska
zdjęcia Michał Mrowiec

Dodano: 09-03-2012