Świąteczne dekoracje kominka

Opinii 0

Kominek wprowadza do naszych domów wiele ciepła nie tylko w dosłownym znaczeniu. W trakcie świąt Bożego Narodzenia wspólne siedzenie przy kominku to idealny sposób na spędzenie wieczoru po kolacji. Dlatego kominek w okresie Gwiazdki zasługuje na specjalne dekoracje. Dziś przedstawiamy garść inspirujących pomysłów i wskazówki, jak bezpiecznie je zamontować.

Jak bezpiecznie udekorować kominek?

przenośny agregat prądotwórczy do domu

Dekorując kominek, należy zwrócić szczególną uwagę na kwestie bezpieczeństwa. Przede wszystkim, zanim zabierzemy się do pracy, powinniśmy upewnić się, że elementy kominka są zimne, aby się nie oparzyć. Jeśli chodzi o same dekoracje, na wszelki wypadek lepiej zrezygnować z ozdób papierowych. Współczesne modele kominków cechuje najwyższe bezpieczeństwo, ale zawsze warto ograniczać jakiekolwiek ryzyko pożaru. Ponadto wszystkie ozdoby, które są dość łatwopalne lub pod wpływem temperatury mogą zmieniać kształt, najlepiej umieścić z dala od rozgrzewających się elementów kominka.

 

 

 

Najciekawsze świąteczne dekoracje kominka

przenośny agregat prądotwórczy do domu

Czas na garść inspiracji związanych z ozdabianiem kominka. Chociaż kominek sam w sobie stanowi źródło światła, nic nie stoi na przeszkodzie, by w okresie świątecznym nieco urozmaicić oświetlenie, rozwieszając wokół pieca świąteczne lampki. Kompozycja będzie udana, jeśli postawimy na naturalne barwy i niezbyt intensywne światło, aby lampki nie zdominowały wizualnie ciepłych płomieni.

 

 

Ciekawą alternatywę dla zwyczajnych lampek stanowią girlandy świetlne, które wokół kominka zastąpią swoją papierową wersję. W asortymencie nie brakuje stylowych propozycji, spośród których wiele doskonale sprawdzi się także w roli dekoracji świątecznych. Wokół girland warto umieścić typowo świąteczne dekoracje, takie jak iglaste gałązki, szyszki, kokardki i wstążki lub po prostu bombki choinkowe. Jednocześnie nic nie stoi na przeszkodzie, aby okolice kominka udekorować klimatycznymi figurkami czy zawieszonymi świątecznymi skarpetami i workami na prezenty.

 

 

 

ABC montażu świątecznych dekoracji

przenośny agregat prądotwórczy do domu

Jeśli posiadamy kominek w wersji zabudowanej z półką umieszczoną nad piecem, montaż dekoracji z pewnością nie będzie skomplikowany. Figurki, gwiazdki, dekoracje roślinne, a nawet świąteczne świeczki możemy po prostu ułożyć na półce. W przeciwnym wypadku niezbędna będzie odrobina kreatywności, co nie znaczy, że w ruch powinny pójść gwoździe. Warto skorzystać między innymi z przezroczystych haczyków samoprzylepnych, które nie pozostawią po sobie śladów, gdy dekoracje będą już zdejmowane. Podobnie jak dwustronna taśma montażowa, przy pomocy której z łatwością zawiesimy między innymi świecące girlandy.

 

 

Część dekoracji warto ustawić także przed kominkiem, na podłodze lub podeście. To odpowiednie miejsce na wspomniane już figurki i dekoracje roślinne. Z kolei nad kominkiem przy pomocy haczyków lub taśmy montażowej warto umieścić dekoracje wiszące, takie jak stroiki i wieńce czy worki przeznaczone na prezenty. Jeśli skorzystamy ze sprytnych patentów montażowych, dekoracja kominka na Boże Narodzenie stanie się świetną zabawą!

 

Dodano: 18-11-2019
Uaktualniono: 19-11-2020