Stołek modnie odziany

Opinii 18

 

Włóczkowe ubranka dla mebli to dizajnerski hit ostatnich sezonów. Już nie tylko pufy pokrywa się grubym splotem – teraz nawet na stołowe nogi projektanci nakładają „getry”. My, do kompletu z taboretem, proponujemy doniczkę w golfie. 

 

PRZED
Taki model, z przetartym obiciem, które w dodatku do niczego 
nie pasuje, kurzy się pewnie w niejednej piwnicy.
Wystarczą proste środki, by tchnąć w niego drugie życie.

 

Niezbędnik
■ Zszywacz tapicerski Drel, 4-14 mm
■ Zszywki, 53/10 mm, Koelner
■ Nożyczki krawieckie małe, 200 mm
■ Nici Ariadna 8005
■ Ponadto: włóknina odzieżowa (do kupienia w sklepach z tkaninami)

 

 

KROK 1
Stary sweter (powinien być spory) tniemy na pasy szerokości 8-10 i długości 40 cm. Wymiary zależą od wielkości siedziska (nasze miało średnicę 34 cm). Dzianina się rozciąga – pasy nie mogą więc być zbyt długie, bo luźny splot będzie „się rozłaził”.

KROK 2
Na każdym pasie układamy zwiniętą w rulon włókninę i zaszywamy go mocną nicią. Wypełnienie powinno być dość solidne,by pokrycie miało odpowiednią sprężystość.
Do pokrycia stołka przygotowaliśmy 14 takich elementów.

   

KROK 3
Odwracamy stołek do góry nogami i od spodu siedziska zszywaczem tapicerskim przytwierdzamy dzianinowe sznury tak, by szew nie był widoczny. Mocujemy je (po 7) po dwóch, prostopadłych względem siebie, stronach stołka

KROK 4
Robimy plecionkę. Przetykamy nasze sznury jak nici na krosnach. Dociskamy każdy kolejny rządek, żeby nie pojawiły się prześwity, a pasma nie przesuwały, odsłaniając stare obicie. Końcówki sznurów rónież mocujemy z szywaczem.

 

 

pomysł i wykonanie Aga P/www.patchworkandco.com zdjęcia Mariusz Bykowski
tekst Małgorzata Orłowska

Dodano: 13-12-2012