Przyjęcie w ogrodzie na Dzień Dziecka

Opinii 0

szczęśliwe dzieci unoszące ręce na przyjęciu w ogrodzie

 

Wspólne świętowanie to wyjątkowy czas, szczególnie dla najmłodszych. W ciepłe dni warto pobyć na świeżym powietrzu. Dzień Dziecka, który wypada w czerwcu, to doskonały pretekst do urządzenia przyjęcia w przydomowej przestrzeni. Jak wyczarować niesamowitą atmosferę i zapewnić ciekawe atrakcje? Podpowiadamy!

Jak ozdobić ogród?

Niezależnie od wielkości i stylu ogrodu w łatwy sposób można go zmienić w magiczną przestrzeń. Niepozorne elementy mogą zupełnie odmienić jego oblicze, a dodatkowo nie muszą być drogie. O czym warto pamiętać? Poniżej przydatna lista: 

 

kolorowe ozdoby (balony, serpentyny, girlandy)

• lampki solarne

• smakołyki i przekąski

• stoliki i krzesełka dla dzieci 

• miejsce do posiłków dla dorosłych

• zaplanowanie gier i zabaw

• prezenty dla dzieci

 

kolaż ze zdjęć z przyjęcia dla dziecka. U góry zawieszone girlandy z solarnych lampionów

Girlandy zawieszone wśród drzew lub na elementach architektury ogrodowej pięknie zdobią przestrzeń i od razu wprowadzają atmosferę wesołego świętowania. Można zrobić je samodzielnie, np. z zawieszonych na sznurku trójkątów wyciętych z kolorowego bloku lub z połączonych ze sobą papierowych lampionów. Dodatkowo wśród tych kolorowych akcentów nie może zabraknąć również barwnych serpentyn i balonów. Kolejnymi ozdobami mogą być solarne latarenki i lampy wbijane w ziemię. Można umieścić je na trawniku, w donicach z kwiatami oraz na rabatach. Tym bardziej, że większość z nich ma różnej długości trzonki do wbijania w podłoże. Świecące baloniki, podobnie jak girlandy, zaleją ogród feerią barw, nawet po zmroku.  

kolaż ze zdjęć z przyjęcia w ogrodzie, mała dziewczyna podaje ciastko

Ważnym elementem jest również miejsce do jedzenia. Młodszych imprezowiczów warto posadzić przy jednym stole, najlepiej w cieniu. Jest istotne, aby dzieci miały miejsce na odpoczynek od zabawy, ale również od słońca. Najlepiej, jeśli stoliki i krzesła będą dobrane odpowiednio do wzrostu. Dodatkowo blaty można nakryć obrusem, kolorowymi serwetkami, a także zastawą wielokrotnego użytku. Patentem, który docenią rodzice są ceraty na stół, z których łatwo usunąć różnego rodzaju zabrudzenia, a także płyny. Dekoracje stołu mogą być również tematyczne lub klasycznie kolorowe. Prostym sposobem na ozdobę stolików są  przecięte na pół owoce (pomarańcze, jabłka, granaty) i liściaste gałązki ułożone pomiędzy talerzami.

 

Z kolei miejsce dla dorosłych nie będzie wymagało wielu urozmaiceń, w końcu to święto najmłodszych, ale i o nich warto zadbać. Jeśli brakuje miejsc w cieniu, warto postawić specjalny pawilon. Nie musi być od razu montowany na stałe, można zdecydować się na tymczasowe rozwiązania (ceny pawilonów zaczynają się już od ok. 100 zł).

kolaż ze zdjęć z przyjęcia, dorośli i dzieci za stołem

Atrakcje, które mogą być jednocześnie prezentem

Przyjęcie będzie wyjątkowym przeżyciem dla dziecka. Jeśli jednak dodatkowe obdarowanie go miłym prezentem, jest istotną tradycją Dnia Dziecka, warto postawić na produkty, które sprawdzą się również na co dzień. Do ogrodu można wybrać takie, które umilą chwile spędzane na świeżym powietrzu.

 

Jednym z nich może być tipi. Do wyboru jest kilka opcji. Namiot do ogrodu można zrobić samodzielnie lub zdecydować się na gotowe rozwiązania. Warto postawić na te materiałowe z drewnianym stelażem lub na tipi wykonane ze specjalnego plastiku, które jest bardzo wytrzymałe, a dodatkowo ma opcję regulowania wysokości. Rośnie razem z dzieckiem.  

kolorowe tipi ustawione w ogrodzie

Kolejną świetną zabawką, która sprawi, że dziecko poczuje się jak dorosły, jest zabawkowy grill. Urocze akcesoria imitujące kiełbaski, hamburgera i potrzebne przyrządy do złudzenia przypominają te prawdziwe. Oczywiście można wybrać zupełnie inny zestaw lub pojedynczy rekwizyt. Ciekawy i zabawny może być megafon, który świetnie sprawdzi się na placu zabaw. Tego typu produkty uczą i ćwiczą nie tylko motorykę, ale też rozwijają zachowania społeczne. 

kolaż zdjęć, grill w ogrodzie

Innym, edukacyjnym produktem dla dzieci, które rozwijają swoje zamiłowanie do gotowania lub smakowania, może być np. domek ogrodnika. Dzięki niemu dziecko może posadzić zioła w specjalnych doniczkach i uczyć się, jak o nie dbać. Dowie się również, że dla ogrodnika ważne jest podlewanie roślin, szczególnie wodą deszczową, która zbiera się z dachu do konewki. Z kolei model, który pomaga zrozumieć specyfikę pracy szefa kuchni zawiera imitację warzyw i owoców. W ofercie można znaleźć więcej opcji tematycznych domków. Klasyczny odpowiednik również pobudzi wyobraźnię, a dzieciaki będą mogły go dowolnie urządzić i świetnie się w nim bawić. Zabawki te wykonane są z bardzo trwałych materiałów, a dodatkowo najczęściej zawierają ciekawe akcesoria.

domek plastikowy do zabawySprawdzonym pomysłem na prezent jest także trampolina. To idealny produkt do ogrodu, który wypełni dzieciom czas zabawą i zadba o sprawność fizyczną. W trakcie przyjęcia można ozdobić ją balonami i małymi piłeczkami. Co ważne, w ofercie znajdują się różne wielkości produktu, dlatego bez problemu można wybrać trampolinę odpowiednią do ogródka, w którym ma stać. 

kolaż ze zdjęć, dzieci bawią na trampolinach w ogrodziePodobnym typem zabawek są różnego rodzaju dmuchane produkty. Mogą to być małe baseniki lub rozbudowane konstrukcje ze zjeżdżalniami. Cena produktów przeznaczonych dla dzieci jest bardzo korzystna. Kolorowy, dmuchany basenik można kupić już za około 30 - 50 zł. Bardzo często dołączone są do nich namioty i daszki, które chronią pociechy przed nadmiernym słońcem.

dmuchany plac zabaw do ogrodu

Gry i zabawy w ogrodzie

Zaletą przyjęcia w ogrodzie jest możliwość przygotowania zabaw. Te zaplanowane z wyprzedzeniem będą najlepsze. Jedną z możliwości jest stworzenie toru przeszkód. W tym celu można wykorzystać przedmioty codziennego użytku. Więcej na ten temat warto przeczytać w artykule Tor przeszkód dla dzieci. Jak go stworzyć? 

 

Świetną zabawą będzie również ukryty skarb. Wystarczy zgromadzić łakocie i ukryć je w dowolnym miejscu na działce. Tylko prawdziwi piraci będą w stanie go odnaleźć. Zadanie to umożliwi im sekretna mapa ze wskazówkami. Zabawę można przeprowadzić na zasadzie podchodów, czyli schować mniejsze wskazówki na terenie ogrodu, a nawet w domu. W miejscu ukrycia smakołyków można rozłożyć piracką flagę z systemem podnoszenia. Powiewając, będzie symbolizowała zdobycie skarbu.

kolaż ze zdjęć, flaga pirata, ciasto i chłopczyk w przebraniu

Kolejną atrakcją, która bez wątpienia uprzyjemni ten dzień, jest kartonowy domek. W ozdabianiu go ograniczeniem może być wyłącznie wyobraźnia. Bez problemu zamieni się w zamek, klasyczny domek z białymi okiennicami lub w każdą inną dziecięcą fantazję. Jego wymiary to 115 x 93 x 110 cm, co sprawi, że najmłodsi będą mieli wyzwanie na dłuższy czas. Domek można ozdabiać wszystkim - brokatem, wyklejankami, farbkami i sprayem. Im więcej dekoracyjnych gadżetów, tym lepiej. 

domek kartonowy do malowania

Ze sprawdzonych zabaw, które zawsze świetnie się sprawdzą, warto także wymienić:


grę w siatkówkę i badmintona

• malowanie twarzy

• rzucanie do celu, kręgle

• konkurs taneczny

• bańki


Dobrze mieć taką listę w głowie, bo każdy rodzic wie, że dzieci szybko się nudzą... 

 

Zobacz, o co najczęściej pytają nasi klienci

 Ile kosztuje organizacja przyjęcia w ogrodzie?

 

Cena przyjęcia dla dziecka zależy od tego, jak wiele uda się zrobić samodzielnie i dla ilu osób będzie organizowane. Można też wynająć profesjonalną firmę, która zadba o wszystkie szczegóły. Wtedy bardzo często imprezy są tematyczne, ale też ich koszt znacznie większy. Jednak niezależnie od tego, jaki budżet będzie przeznaczony na imprezę w ogrodzie - w tym dniu liczy się przede wszystkim wspólnie spędzony czas.

mama przytula dziecko

Dodano: 20-05-2021
Uaktualniono: 20-05-2021