Owocowe kolory

Opinii 0

Macie ochotę na pyszną zabawę? Zobaczcie nasze aranżacje. Pokazują w pełni urodę soczystych barw lata. Mieszamy je jak koktajle, więc nie zdziwcie się, że te nowe i modne zestawienia przyprawią was o lekki zawrót głowy. Spodobają wam się!

Sałatka z arbuza i melona
Nieciekawy widok z okna możecie sobie powetować, wieszając w pokoju fototapetę z bezkresnym morskim pejzażem. Pokój wyda się wam znacznie większy, a nastrój zdecydowanie poprawi. Wygodnie siedząc w fotelu, możecie bujać w obłokach. Żeby szczęście było pełne, postarajcie się o fotel w słodkiej czerwieni i dopełniający niebieskie tony żółty stolik. Może też być odwrotnie, bo te trzy czyste kolory zestawione razem zawsze wyglądają idealnie. Naszym zdaniem są gwarantowaną receptą na dobrą energię i świetny humor. 

1. Półka z MDF-u, 25,71 zł/m⊃2;
2. Fototapeta Plaża, 270x194 cm, 91,99 zł
3. Panele podłogowe, deska dąb, 22,90 zł/m⊃2;
Półkę pomalowaliśmy farbą Pomarańczowy Szafir, Magnat, 11,50 zł/0,25 l, ścianę – czerwoną farbą z mieszalnika nr 10YR 13/437, Dulux, 49,90 zł/l

Sorbet jagodowo-malinowy
Dojrzałe, nasycone kolory, wybrane do sypialni, pochodzą z bliskiej sobie gamy różów i fioletów. Mimo że są wyraziste, razem tworzą spokojne połączenie. Jedyny efekt zawirowania wprowadzają srebrzyste wzory na tapecie tworzącej rodzaj zagłówka na ścianie za łóżkiem. Tak działa kontrast matowego fioletu i połyskującego srebra. W podobnej opozycji są miękkie, puszyste tkaniny wobec gładkiej, lśniącej powierzchni lampy.

1. Obraz na kanwie Róża Fioletowa, 59 zł
2. Lampa stojąca Eda, 149 zł
3. Tapeta Brokant, winylowa na flizelinie, 69,99 zł/rolka
Do malowania ściany użyliśmy różowej farby z mieszalnika, Orchide Opera, Dulux, 49,90 zł/l

Sok z winogron i limonki
Połączenia intensywnych barw najbezpieczniej zastosować we wnętrzu, w którym nie spędzamy wiele czasu, np. w przedpokoju. Tu możemy pozwolić sobie na więcej niż w salonie, bo oczy nie zdążą się zmęczyć, a dobrze jest zrobić wrażenie na gościach już od wejścia. Siła kontrastu jasnej zieleni i fioletu nikogo nie pozostawi obojętnym. Wydaje się, że fioletowa ściana oddala się w głąb, powiększając wnętrze. Na plan pierwszy wysuwają się sztukateryjne rozety i zielona podłoga w tym samym odcieniu. Zwróćcie uwagę na nietypowe miejsce przyklejenia plafonów. Zamiast na suficie zastosowaliśmy je na ścianie, czyż nie są ładne?

1. Listwa styropianowa, 29,99 zł/2 m
2. Rozety: mniejsza 32,99 zł, większa 55,99 zł
3. Deski, Sosna Rustica, 43,62 zł/m⊃2;
Sztukaterię i podłogi pomalowaliśmy farbą z mieszalnika Tikkurila Everal, 35,90 zł/0,9 l, ścianę – fioletową farbą z mieszalnika RB 4980, Magnat, 39,90 zł/0,86 l

Mus z zielonych jabłek
Do pokoju dziecięcego zaangażowaliśmy całą gamę zieleni, od żółtawych i oliwkowych po zimne odcienie szmaragdowe. Ta rozmaitość bliskich sobie tonów tworzy bezpieczne, ale niebanalne zestawienie. Dzięki zróżnicowaniu faktur (gładkie plastiki i puszysta tkanina) kompozycja zyskuje ciekawy wyraz. Dywan wykorzystaliśmy w niecodzienny sposób. Powieszony na ścianie wygląda jak pionowy trawniczek. Dodaje pokojowi przytulności i jest praktyczny. Można do niego przypinać lub przyklejać taśmą zabawki, rysunki, dekoracje. Dzieci to lubią.

1. Dywan Shaggy Luna, 499,99 zł
2. Tapeta Smooth (zielone próbki przypięte do ściany), 61,99 zł/rolka
Do pomalowania podłogi użyliśmy farby z mieszalnika Tikkurila Everal, 35,90 zł/0,9 l

Galaretka z truskawek i kiwi
Owocowe kolory w kuchni są jak najbardziej na miejscu, tu powstają wszystkie witaminowe pyszności. Zainspirowani ich smakiem i aromatem wybraliśmy do naszej aranżacji cudowną czerwień dojrzałej truskawki. Farbą w tym kolorze pomalowaliśmy ścianę, jej odcień dopasowując ton w ton do barwy krzesła i abażuru lampy. Drugim kolorem jest jaskrawa zieleń. Sięgnęliśmy po rzeczy w tym odcieniu: ekspres, tkaninę i kubki, tekturowe litery pomalowaliśmy sami. Takie zestawienie tworzy sugestywny kontrast świadczący o odwadze i wyobraźni.

1. Lampa wisząca Carenina, 299 zł
2. Litery tekturowe do malowania, 11 zł/szt.
3. Tkanina Pino, 21,99 zł/m
Ścianę pomalowaliśmy czerwoną farbą z mieszalnika Ruby Fontain 2, Dulux, 49,90 zł/l, literki – farbą Zwycięski Aleksandryt, Magnat, 11,50 zł/0,25 l
 

stylizacja Paulina Ada Kalińska zdjęcia Marcin Czechowicz/ PENTAGON Studio Foto tekst Bożena Kowalewska