Modna choinka. Świąteczne trendy w dekorowaniu drzewka

Opinii 0

Jodła, świerk lub sosna – to właśnie te ozdobnie przybrane drzewka stały się symbolem świąt Bożego Narodzenia. Jakie są najnowsze trendy w dekorowaniu choinki? Jak powinna wyglądać nowocześnie przystrojona choinka, a jak powinno się prezentować drzewko w stylu minimalistycznym? Skąd wzięła się tradycja upiększania choinki?

Jak udekorować modnie choinkę?

Najnowsze trendy w dekorowaniu choinki skupiają się na dwóch aspektach: przemyślanej kompozycji ozdabiania drzewka oraz na ekologicznym wyborze energooszczędnych lampek oraz drewnianych ozdób. Do najmodniejszych kolorów należą różnorodne odcienie granatu, szmaragdu, kobaltu oraz zieleni, jednak nie można zapominać o trzech uniwersalnych kolorach, jakimi są złoto, srebro i czerwień.

 

 

 

Modna choinka – co ją wyróżnia?

przenośny agregat prądotwórczy do domu

Jak modnie ubrać choinkę? Przede wszystkim należy przemyśleć całość kompozycji. Nie ma znaczenia, czy stroimy drzewko sztuczne czy żywe, liczy się to, by gama kolorystyczna oscylowała wokół maksymalnie dwóch barw. Nie można zapomnieć o łańcuchu z ledowymi światełkami. W sklepach można znaleźć zarówno jednokolorowe lampki w kolorze zimnej oraz ciepłej bieli, jak i wielobarwne łańcuchy świetlne, a także modele do samodzielnego zaprogramowania. Ozdoby powinny pochodzić nie tylko z jednej kolekcji, ale także pasować do całego wystroju mieszkania. Wnętrza w stylu skandynawskim doskonale współgrają z choinką w kolorze srebrnym. W mieszkaniu urządzonym w stylu rustykalnym choinkę ubieramy tak, by przypominała naturę, czyli wykorzystujemy różne szyszki, figurki leśnych zwierząt oraz ciepłe lampki. Można postawić też na minimalizm i wybrać ozdoby w dwóch kolorach, na przykład czerwonym i bardzo modnym w tym roku miedzianym albo czarnym i białym.

 

 

 

Choinka w stylu nowoczesnym

Choinka w stylu nowoczesnym jest jednolita kolorystycznie: dominuje najczęściej biel, jednak może zdarzyć się inaczej, jeśli decydujemy się na sztuczną, białą choinkę. Wówczas warto postawić na jedną, dwie barwy, jak na przykład połączenie koloru niebieskiego oraz złotego albo przystroić ją w różnych odcieniach czerwieni. W pierwszym przypadku wystarczy kupić gładkie, szklane bombki w dwóch odcieniach błękitu, złote kokardy z brokatem oraz lampki choinkowe zasilane na baterie w kolorze ciepłego białego światła. Z czerwonych dodatków warto zwrócić uwagę na bombki w kratkę oraz kokardy w tej samej stylistyce, które przełamią nieco kolorystyczną monotonię. Czerwone, szklane szyszki oraz wiszące, drewniane figurki aniołków będą świetnym uzupełnieniem. Całość mogą uzupełnić ledowe lampki choinkowe w kolorze zimnej bieli.

 

 

 

Tradycyjnie ubrana choinka

przenośny agregat prądotwórczy do domu

Nowoczesna, modnie ubrana choinka ma być gustownie przystrojona, nie przytłaczać nadmierną liczbą ornamentów, a także wpisywać się w ekologiczny styl życia. Tradycyjne plastikowe bombki ustępują miejsca szklanym bombkom w różnorodnych kształtach, a także kulom typu cotton balls z ledowymi żarówkami. Wielką popularnością cieszą się drewniane figurki w kształcie małych żołnierzyków lub aniołków, które wiesza się obok girland w kształcie płatków śniegu. Na gałązkach pojawiają się nawiązania do dawnych sposób dekorowania, są to głównie ozdoby w kształcie dużych, czerwonych kwiatów lub laski świętego Mikołaja. Nie sposób nie wspomnieć tu o własnoręcznie wykonanych dekoracjach – te nigdy nie wychodzą z mody. Przygotowane ręcznie bombki szczególnie są polecane dla rodzin z małymi dziećmi, bowiem ich bazę stanowi styropian lub gips. W sklepie wystarczy kupić gips modelarski, lakier, kilka pędzelków, drucik, chwost ozdobny oraz lakier pozłacający.

 

 

 

 

Choinka w stylu minimalistycznym

przenośny agregat prądotwórczy do domu

Jeśli jednak nie mamy w sobie artystycznej duszy, to warto kupić gotowe, drewniane dekoracje choinkowe, jak na przykład zielone zawieszki w kształcie małego drzewka, które będą doskonale pasować do białej choinki w stylu minimalistycznym. Nie może zabraknąć na niej śnieżynek, dzwoneczków i aniołków w kolorze naturalnego drewna. Miłośnicy przyrody powinni zwrócić uwagę na zawieszki w kształcie zwierząt (sowy czy jeża), które bardzo ładnie będą wyglądać u boku dużych, czerwonych kokard lub ptasich klipsów.

 

 

 

Elegancka choinka – jak wygląda?

Jeśli zależy nam na eleganckiej, wytwornej choince, to warto postawić na barwę złotą. Dekoracyjne, zwisające liście, figurki złotych kolibrów, duże, zwisające bombki w kształcie sopli lodu można powiesić na złotych haczykach, które nie będą się wyróżniały kolorystycznie na tle bogatych ozdób. Całości niech dopełni szklany, złoty czubek choinki oraz długi łańcuch świątecznych korali. Jakie lampki choinkowe będą pasować do tej aranżacji? Zadedykowanie modele z ciepłą barwą światła lub sznur złotych, świecących róż.

 

 

 

Eklektyczna choinka

przenośny agregat prądotwórczy do domu

Na gałązkach eklektycznej choinki można powiesić ozdoby w kształcie drewnianych łyżew, bombki przypominające ciuchcie, małe pingwinki lub drewniane, elfie skarpety. Niech drzewko oświetlą lampki w kształcie wielobarwnych gwiazdek albo kule LED zmieniające kolor. A co, jeśli zdecydujemy się na piankowe dynie albo chwostowe zawieszki? To świetny pomysł, jeżeli takie ozdoby pasują do naszego wnętrza.

Dodano: 19-11-2019
Uaktualniono: 19-11-2020