Lampa w nowej odsłonie

Opinii 0

 

Do wielkanocnych dekoracji podeszliśmy z przymrużeniem oka i ozdobiliśmy abażur lampy piórkami oraz pisankami. Będzie ładnym akcentem i nad nowoczesnym, i nad tradycyjnym stołem.

 

PRZED
Liftingowi poddaliśmy abażurw stylu folk, z żartobliwym motywem koguta.
Ale nasz pomysł jest uniwersalny i można go również wykorzystać na prostych
kloszach oraz kilkuramiennych żyrandolach.

 

Niezbędnik
■ Abażur Koguciki, plastik
■ Pistolet do klejenia 42E501, Topex
■ Klej do pistoletu, bezbarwny, Termik
■ Lina biała, szer. 3 mm
■ Piórka Neo (białe i zielone)
■ Ponadto 8 kolorowych wydmuszek

 

 

 

KROK 1


Sztywną linkę tniemy na równe kawałki. Ich długość powinna być większa od wysokości abażuru. Nasze mają około czterdziestu centymetrów. Im więcej przymocujemy linek (my użyliśmy dziesięciu), tym lampa będzie bardziej puszysta.

 

 

KROK 2


Rozgrzewamy klej w pistolecie. Pociętą linkę układamy na płaskim, zabezpieczonym papierem lub folią podłożu. Roztopiony klej nanosimy na krótkich odcinkach linki etapami, by nie zasechł, zanim przykleimy piórka. Warstwa kleju powinna być cienka. 

 

   

 

KROK 3


Do pociągniętego klejem fragmentu linki przyczepiamy ogonki piórek. Czynność powtarzamy na całej jej długości. Kolory piór dopasujmy do abażura oraz pomieszczenia. Ograniczmy liczbę ich barw, bo nadmiar może okazać się przytłaczający. 

 

 

KROK 4


To, jak rozmieścimy na abażurze girlandy z piór, zależy od jego kształtu i naszej wyobraźni. Tu jeden koniec linki przywiązano do spodu lampy, a drugi wetknięto w górną część abażura. Przyczepiamy wiszące na nitkach wydmuszki.

 

 

 

 

PO By abażur wyglądał bardziej fantazyjnie, dodaliśmy mu jeszcze kilka zielonych piórek, a dookoła doczepiliśmy pomalowane na jednolite kolory wydmuszki. W tle tapeta Smooth.

 

Pomysł i wykonanie Agnieszka Tepli zdjęcia Marcin Czechowicz tekst Magdalena Sych 

Dodano: 19-02-2013