Kolor roku 2020. Zobacz dodatki w odcieniu Classic Blue

Opinii 2

 Co roku niemal w każdej branży wprowadzane są nowości. Główne trendy pojawiają się szczególnie na wiosnę i jesień. Tegoroczna wiosna zapowiada się spektakularnie. Wszystko za sprawą wiodących barw. W 2020 roku królować będą wyraziste kolory. Szczególnie popularny będzie głęboki, spokojny odcień niebieskiego. Dlaczego akurat niebieski? Wszystko za sprawą Instytutu Pantone.

 

 

W jaki sposób wybierany jest kolor roku

 Pantone Colour to firma, która dostarcza rozwiązania na rynku poligraficznym. Od kilkunastu lat oferuje raporty o trendach i wzorniki kolorystyczne. Firma stworzyła również system identyfikacji kolorów.

 

Specjaliści z Pantone Colour Institute, jednostki biznesowej Pantone, wybierają kolor roku od ponad 20 lat. W 2019 roku był nim Living Coral, a w 2018 roku Ultra Violet. Eksperci mają jednocześnie realny wpływ na wiele dziedzin, w tym na modową, meblarską czy wzornictwo przemysłowe. Cały proces polega na tym, że poszukują niemal na całym świecie efektów wpływu kolorów. Szukają inspiracji między innymi w filmach, modzie, sztuce. Śledzą także trendy w stylu życia, obserwują wydarzenia sportowe czy media społecznościowe, a także biorą pod uwagę trendy makroekonomiczne. Analizując zebraną wiedzę i uzupełniając ją o intuicję - proponują jeden główny kolor, który następnie pojawia się w kolekcjach różnorakich firm.

 niebieska farba na białym tle

Classic Blue kolorem roku 2020

 Pantone Colour Institute, przewidując nadchodzące trendy, jako kolor 2020 roku wybrał Classic Blue. Elegancki, głęboki odcień niebieskiego jest niezwykle uniwersalny - można łączyć go niemal z każdą inną barwą. Będzie dobrze  wyglądał w zestawieniu z bielą, beżem, zielenią czy nawet jaskrawymi kolorami. Classic Blue kojarzy się z wieczornym niebem, które inspiruje do poszerzania horyzontów.

 

W uzasadnieniu, poza kwestią estetyczną, wskazywano na symbolikę koloru. Granat uosabia pewność siebie i potrzebę stabilizacji. Dodatkowo odcień ten ułatwia koncentrację, a w dzisiejszym mocno cyfrowym świecie coraz nam o nią trudniej. 

 
 

Jakie dodatki wybrać do domu i ogrodu

 Granatowy kolor pojawia się również w naszej wiosennej kolekcji. Jeżeli chcemy wprowadzić interesujący akcent - możemy postawić na dodatki. Nie musimy decydować się na wielki remont. Wystarczy dodać kilka elementów. Możemy np. położyć tapetę w pasy lub wymienić dywan na ten z niebieskimi elementami. 

 

tapety, dywany i poduszka w kolorze niebieskim

 Zobacz kolekcję tapet i dywanów

 

Kolor granatowy warto dodać również w ogrodzie. Będzie doskonale prezentował się na tle soczystej zieleni. Ciekawym rozwiązaniem są hamaki w formie zawieszonych foteli czy też leżaki. Marynistyczny wzór wprowadzi klimat nadmorskich miejscowości. Relaksując się, otuleni promieniami słońca, zdecydowanie poczujemy się jak na wakacjach. 

 

Dodatkowo możemy zasadzić kwiaty, które niezależnie od globalnego trendu, zawsze cieszą piękną granatową lub fioletową barwą. Z tych najpopularniejszych warto zdecydować się na: krokusy, dalie, hortensje, bratki, hiacynty czy ostróżkę ogrodową. Ścięte możemy zabrać do domu, aby podziwiać ich urok również w salonie.

 

obrazy, donica i wazony w niebieskim kolorze

 

 Zobacz narzuty i pledy 

 

We wnętrzach świetnie sprawdzą się również obrazy na płótnie z graficznymi wzorami, miękkie poduchy na sofy czy też doniczki i wazony. Dzięki tym dodatkom kuchnia, salon czy sypialnia mogą zamienić się w pełne klimatu miejsce - osadzone w najnowszych trendach.

Dodano: 28-02-2020
Uaktualniono: 07-04-2020