Jak ozdobić drzwi na święta?

Opinii 0

Drzwi wejściowe stanowią wizytówkę naszego domu i mieszkania. Spojrzy na nie każdy, kto będzie przechodził obok, a przede wszystkim odwiedzający dom goście. Nieprzypadkowo świąteczne dekoracje na drzwi cieszą się coraz większą popularnością w Polsce. Podpowiadamy, jakimi dekoracjami warto ozdobić drzwi wejściowe na okres Świąt Bożego Narodzenia i jak zamontować je w sposób bezpieczny i gwarantujący stabilność.

Drzwi wejściowe, czyli wizytówka domu

przenośny agregat prądotwórczy do domu

Wybierając drzwi wejściowe, poza izolacją termiczną i poziomem zabezpieczeń antywłamaniowych zwracamy uwagę na wzornictwo. W szczególnym okresie świątecznym wejście do naszego domu lub mieszkania tym bardziej zasługuje na dodatkowe dekoracje, które zrobią wrażenie na przybywających gościach, a jednocześnie przypomną domownikom, że po przekroczeniu progu czeka na nich miła świąteczna atmosfera.

 

 

 

Świąteczne dekoracje na drzwi

przenośny agregat prądotwórczy do domu

Wśród świątecznych dekoracji na drzwi wejściowe prym wiodą stroiki i wianki bożonarodzeniowe podobne do tych, które umieszczamy na wigilijnym stole. Tego typu ozdoby możemy wykonać samodzielnie, jednak nie każdy ma na to czas, a potrzebna jest również odrobina zdolności plastycznych. Dlatego dla naszych klientów przygotowaliśmy gotowe propozycje. Syntetyczne gałązki świerku, szyszki, bombki choinkowe, kokardki czy jarzębina tworzą naprawdę efektowne świąteczne wieńce w różnych wymiarach i kolorystyce. Prezentują się one bardzo naturalnie, są wytrzymałe i mogą służyć nam przez wiele lat. Alternatywną do propozycji inspirowanej naturą są stroiki z lampkami LED, które świetnie prezentują się po zmroku.

 

Drzwi wejściowe do domu lub mieszkania można także ozdobić dodatkowym oświetleniem. W naszej ofercie nie brakuje lampek świątecznych zewnętrznych o różnych barwach, kształcie i długości, które dodatkowo można zaprogramować na wiele sposobów. Ciekawą propozycją jest efektowny wąż świetlny w świątecznych barwach, na przykład z czerwonymi lampkami. Dodatkowo, lampki LED sprawiają, że taka świąteczna dekoracja nie obciąży zbyt mocno domowego budżetu z powodu wyższych rachunków za prąd.

 

 

 

 

Jak ozdobić drzwi, by ich nie uszkodzić? Sekrety montażu

przenośny agregat prądotwórczy do domu

Tradycja wieszania stroików i innych dekoracji na drzwiach wejściowych z okazji świąt Bożego Narodzenia jest długa. Przy współczesnych modelach drzwi nie możemy sobie jednak pozwolić na wbijanie w nie gwoździ, ale to nie znaczy, że montaż jest skomplikowany. Jednym z ciekawszych sposobów jest powieszenie dwóch połączonych ze sobą wieńców po obu stronach drzwi. Na górnej krawędzi wystarczy zabezpieczyć je taśmą klejącą. Uwaga, taka dekoracja może być zbyt mocno podatna na działanie wiatru od strony zewnętrznej.

 

Jeśli wieszamy stroik tylko po stronie zewnętrznej, pomocny będzie przyklejany do drzwi haczyk. To jeden z najprostszych i najskuteczniejszych patentów. Do powieszenia stroika możemy także wykorzystać elementy drzwi, takie jak numer mieszkania czy rzadziej spotykana kołatka. Dysponując punktem zaczepienia, potrzebujemy jedynie cienkiej żyłki, aby zapewnić wieńcowi stabilność. Przy jej braku warto skorzystać z dwustronnej taśmy montażowej. Produkt dobrej jakości nie pozostawi na drzwiach śladu.

 

 

Tych samych metod warto użyć, wieszając na drzwiach lampki, które można umieścić w dowolny sposób, na przykład na framugach po całym obwodzie lub wokół zawieszonego na drzwiach stroika. Przezroczyste taśmy i haczyki sprawią, że nie oszpecimy zarówno drzwi, jak i zdobiących je dekoracji. 

Dodano: 18-11-2019
Uaktualniono: 19-11-2020