Menu
Produkty
Produkty
Filtry
Promocje
Dostępność
Cena (zł)

Uzdatnianie wody

Wybór odpowiedniego filtra do wody pozwoli znacząco podnieść jakość wody pitnej, używanej do mycia i prania oraz wody w akwariach. W zależności od potrzeb można zdecydować się na filtry w postaci stacji filtrujących montowanych bezpośrednio na instalacji wodociągowej lub dzbanki czy butelki filtrujące. Ważna jest regularna wymiana zużytych wkładów – tylko to zagwarantuje efektywne uzdatnianie wody w domu i w miejscu pracy.

Wszystkie produkty(173)

z9

44,97 zł/ szt.

39,97 zł/ szt.

Dowiedz się więcej

W Leroy Merlin oferujemy szeroki wybór akcesoriów służących do oczyszczania wody i polepszania jej smaku, a także produktów chroniących przed zaleganiem kamienia. W naszych sklepach dostępne są filtry prysznicowe, nakranowe, podzlewozmywakowe, a także filtry przeznaczone do pralek, zmywarek i akwariów. W ofercie jest również rozbudowany asortyment wkładów do filtrów, z których część ma właściwości zmiękczające wodę. Osobom dbającym o swój dom proponujemy również zmiękczacze wody. Do uzdatniania wody pitnej sprawdzą się dzbanki i butelki filtrujące, które gwarantują wysoką jakość wody w każdym miejscu. Oczekując skutecznej ochrony przed osadzaniem się kamienia i osadu, warto zaopatrzyć się w preparaty do uzdatniania wody w postaci tabletek solnych, również będących w gamie produktów Leroy Merlin.

Filtry i akcesoria – czysta woda prosto z kranu

Filtr do wody to niezawodny sposób na lepszą jakość wody w kranie. Jego podstawową zaletą jest usuwanie chloru i substancji organicznych znajdujących się w wodzie, co wpływa na poprawę jej smaku. Oferowane przez nas filtry mają także funkcję zmiękczania wody oraz zmniejszania zawartości kamienia i osadu w urządzeniach takich jak pralka lub zmywarka. Niektóre filtry (sześciostopniowe) dodatkowo zapewniają ochronę przed bakteriami, dzięki czemu stanowią doskonałe rozwiązanie dla alergików oraz rodzin z małymi dziećmi.

W Leroy Merlin dostępne są następujące rodzaje filtrów i akcesoriów:

 • zestaw filtrujący 2-, 3-, 6-stopniowy – im więcej stopni ma filtr, tym więcej ma także właściwości, np. zestaw filtrujący 6-stopniowy usuwa bakterie i ponad 96% zanieczyszczeń, poprawia smak i zapach wody, zabezpiecza przed kamieniem; zestawy filtrujące stosuje się jako filtry podzlewozmywakowe;
 • stacja filtracyjna – uzdatnia wodę w całym domu, montuje się ją tuż za wodomierzem czy hydroforem;
 • korpus do filtrów – obudowa taka przeznaczona jest do filtrów narurowych poprawiających jakość wody, montowana jest w miejscu przyłączenia wody w budynku;
 • filtr do pralek i pryszniców – montuje się je lokalnie, np. filtr prysznicowy pomiędzy słuchawką a wężem prysznicowym;
 • wkład filtrujący – należy umieścić go w korpusie lub obudowie do filtrów, służy do usuwania zanieczyszczeń z wody; wkłady filtrujące trzeba regularnie wymieniać, by filtrowanie było efektywne;
 • membrana osmotyczna – wykorzystywana jest do filtrów odwróconej osmozy, w których następuje wysoce skuteczny proces oczyszczania wody. Trzeba jednak pamiętać, że woda poddana odwróconej osmozie jest pozbawiana większości składników, również tych korzystnych dla organizmu;
 • klucz do korpusów – służy do samodzielnego montażu i serwisowania systemów uzdatniania wody.

Wkłady do filtrów – niezastąpione w wydajnej pracy filtrów

Wkłady do filtra wody to najważniejszy element urządzeń filtrujących, które dzięki swoim właściwościom gwarantują skuteczne uzdatnianie wody. Mętna woda o specyficznym zapachu i smaku jest prawdziwą zmorą, a filtrowanie często jest jedynym sposobem na przywrócenie optymalnej jakości wody w kranie. Żywotność wkładów filtrujących zależy od składu fizyczno-chemicznego wody i wynosi od miesiąca (wkłady w dzbankach filtrujących) do nawet 10 lat w przypadku złóż filtracyjnych.

Sklepy Leroy Merlin oferują szeroki wybór wkładów do filtrów przeznaczonych do użytku domowego i biurowego. Są one wykonane z różnych materiałów, które w różnym stopniu filtrują zanieczyszczenia.

 • Wkłady siatkowe – należą do mechanicznych i podstawowych wkładów, które zatrzymują większość zanieczyszczeń stałych (powyżej 90 μm) i przeznaczone są do montażu narurowego. Są trwałe, a ich żywotność można przedłużyć przez regularne czyszczenie z osadów.
 • Wkłady piankowe – wykonane z włókniny polipropylenowej. Ze względu na zwartą budowę skutecznie wychwytują drobne ciała stałe (wielkości 20 μm lub większe), takie jak rdza, piasek lub muł. Należy pamiętać o okresowej wymianie takiego wkładu, zalecanej co 12 miesięcy;
 • Wkłady sznurkowe – wykonane z polipropylenu lub bawełny charakteryzują się podobnymi właściwościami co wkłady piankowe – usuwają drobne, stałe zanieczyszczenia. Ponadto są wytrzymałe i nie powodują spadku ciśnienia w instalacji, nawet przy dużym przepływie wody. Zaleca się wymieniać je co ok. 12 miesięcy. W sklepach Leroy Merlin wkłady sznurkowe dostępne są pojedynczo lub w zestawach w atrakcyjnych cenach.
 • Wkłady siatkowe – wykonane z polipropylenu i nylonu, usuwają głównie zanieczyszczenia mechaniczne o wielkości 50 μm. Ich zaletą jest długa żywotność, wystarczy je okresowo czyścić. Zazwyczaj wytrzymują kilka lat użytkowania.
 • Wkłady węglowe – usuwają z wody chlor, poprawiają jej smak, zapach i klarowność. Wkłady węglowe wzbogacone jonami srebra wykazują działanie bakteriostatyczne, czyli hamują rozwój bakterii. Należy je wymieniać co 3-12 miesięcy;
 • Wkłady z silikofosfatem lub polifosfatem – są to wkłady zmiękczające, a więc zapobiegają osadzaniu się kamienia w instalacji i urządzeniach. Wkłady z silikofosfatem wykazują dodatkowo działanie antykorozyjne. Ich żywotność określana jest na 12 miesięcy w przypadku wkładów polifosfatowych, a dla wkładów z silikofosfatem nawet na 24 miesięce.
 • Wkład sedymentacyjno-węglowy – działa dwustopniowo: pierwszy stopień zatrzymuje zanieczyszczenia mechaniczne, a drugi – węglowy – poprawia zapach i smak wody.

Preparaty do uzdatniania wody – uniwersalne zastosowanie w oczyszczaniu wody

Sole zmiękczające w postaci tabletek solnych służą do regeneracji (płukania) domowych i przemysłowych systemów uzdatniania wody z funkcją zmiękczania. Zapobiegają osadzaniu się kamienia kotłowego oraz powstawaniu osadu na armaturze i płytkach ceramicznych.

Oferujemy również testery jakości wody, w postaci wygodnych w użyciu pasków. Dzięki nim można szybko sprawdzić podstawowe parametry jakości wody. Wyniki testu pozwolą dokonać wstępnego wyboru odpowiedniego urządzenia filtrującego. Jeśli jednak woda ma mocno zmieniony kolor, jest mętna, bardzo twarda lub brzydko pachnie, lepiej poddać ją dokładnej analizie np. w stacjach Sanepidu lub innych laboratoriach świadczących takie usługi.

Zmiękczacz wody – bezpieczeństwo dla domowych urządzeń

Nieestetyczne osady na armaturze, zatykające się słuchawki prysznicowe, usterki pralek i zmywarek czy dolegliwości skórne to efekt działania twardej wody. Ratunkiem na to mogą być urządzenia zmiękczające wodę, wypełnione żywicami jonowymiennymi, które chronią instalację przed zanieczyszczeniami oraz zapobiegają powstawaniu i osadzaniu się w niej kamienia. Uzdatniają wodę, wymieniając zawarte w niej kationy wapnia i magnezu (odpowiedzialne za twardość wody) na jony sodu. Ponieważ jonów sodu zawartych w złożu z czasem ubywa, żywice należy regenerować z wykorzystaniem soli zgodnie z zaleceniami producenta i co jakiś czas wymieniać.

Miękka woda wydłuża żywotność instalacji i urządzeń podgrzewających wodę, zmniejsza zużycie środków piorących i pozytywnie wpływa na skórę i włosy. Należy jednak pamiętać, że woda uzdatniona w ten sposób zawiera nieco więcej jonów sodu, dlatego osoby cierpiące na nadciśnienie, cukrzycę i inne choroby, w których stężenie sodu ma znaczenie, powinny uwzględnić tę nadwyżkę w zbilansowanej diecie. Zbyt miękka woda może z kolei przyspieszyć proces korozji metali kolorowych (w tym elementów instalacji wykonanych np. z miedzi), a także sprzyjać wypłukiwaniu cennych minerałów z organizmu.

Zmiękczacze oferowane w sklepach Leroy Merlin są podłączane do systemu rur w instalacji wodociągowej, dzięki czemu dostarczają miękką wodę dla całego gospodarstwa domowego. Zmiękczacze z linii AEG to ekonomiczne urządzenia przeznaczone do domów lub mieszkań zużywających dużą ilość wody. Dostosowują ilość soli zmiękczającej do zużycia wody, sygnalizują też konieczność dosypania środka. W naszej ofercie dostępne jest również urządzenie 2w1 oczyszczające i zmiękczające wodę, które jest idealnym rozwiązaniem do instalacji mieszkaniowych, o małym zużyciu wody.

Dzbanek filtrujący do wody pitnej – mobilność i wygoda użytkowania

Dzbanki filtrujące przeznaczone są głównie do wodociągowej wody pitnej, w której wyczuwalna jest obecność chloru. Najlepiej nadają się do wykorzystania wody w celach spożywczych, a dzięki nowoczesnemu designowi mogą stanowić modny dodatek do wystroju kuchni. Ich działanie jest oparte na wymiennych wkładach, które można znaleźć w asortymencie Leroy Merlin.

Oprócz dzbanków filtrujących w naszych sklepach dostępne są również butelki z filtrem, które doskonale sprawdzają się do korzystania poza domem. Leroy Merlin oferuje szeroki wybór wymiennych wkładów filtrujących do produktów znanych marek.