Menu
Produkty
Produkty
Filtry
Promocje
Dostępność
Cena (zł)

Akcesoria i części zamienne

W tej kategorii znajdziesz szeroka ofertę produktów niezbędnych do budowania instalacji sanitarnych, oraz części zamienne takie jak: głowice ceramiczne baterii, redukcje perlatora, krzywki do baterii, uchwyty do baterii czy zawory. Produkty te podczas awarii pozwolą na szybką wymianę uszkodzonego elementu bez konieczności wymiany całego urządzenia.

Wszystkie produkty(120)

z6
32,88 zł/ szt.
40,88 zł / szt.
19% taniej
(1)
19,88 zł/ szt.
23,88 zł / szt.
16% taniej
10,95 zł/ szt.
11,45 zł/ szt.
17,45 zł/ szt.
10,95 zł/ szt.
9,95 zł/ szt.
20,95 zł/ szt.
13,95 zł/ szt.
21,95 zł/ szt.
23,45 zł/ szt.
8,10 zł/ szt.
(1)
24,56 zł/ opak.
(5)
37,95 zł/ szt.
(3)
32,56 zł/ opak.
24,95 zł/ szt.
31,95 zł/ szt.

Dowiedz się więcej

Sprawnie działająca instalacja wodna wymaga szeregu dobrze dobranych i połączonych ze sobą elementów. Wśród akcesoriów i części zamiennych do instalacji, są m.in. wężyki o różnej długości i średnicy, głowice baterii, perlatory, kolanka, redukcje oraz inne elementy konstrukcyjne i narzędzia, niezbędne do ich montażu. Możliwość wymiany pojedynczych elementów w razie awarii pozwala na sprawną naprawę usterki i sprawia, że nie trzeba wymieniać całej instalacji.

Różne rodzaje części zamiennych do instalacji wodnych

Każda instalacja wodna, w zależności od jej wielkości i stopnia skomplikowania, składa się z określonej liczby pojedynczych elementów: głowic, różnych zaworów, kolanek, złączek, rur wraz z uszczelkami, redukcji, krzywek itp. Większość z nich w razie zniszczenia, rozszczelnienia lub awarii można wymienić. Które elementy są wykorzystywane najczęściej?

 • Głowica ceramiczna – uniwersalny element o średnicy dopasowanej do kranów armatury wodnej. Ma gładką powierzchnię, ograniczającą osadzanie się kamienia, i konstrukcję zapobiegającą rozszczelnieniom.
 • Zawory – zawory kątowe, kątowe grzybkowe oraz kulowe, służą do regulowania lub zamykania i otwierania przepływu wody. Najważniejszą cechą każdego zaworu jest precyzja, z jaką go wykonano, ponieważ wpływa ona na szczelność i niezawodność. Zawory kątowe łączą instalację z określonym urządzeniem sanitarnym (umywalką, pralką, spłuczką, zmywarką).
 • Redukcje – często stosowane w różnych instalacjach wodnych. Pozwalają dopasować i połączyć elementy o różnych średnicach.
 • Kolanka – części zamienne, używane podczas montażu baterii umywalkowych, wannowych i innych. Ułatwiają montaż instalacji w trudnych warunkach (skomplikowany układ ścian, obecność innych instalacji i przewodów itp.).
 • Perlator – uniwersalne przyłącze węża ogrodowego do kranu. Perlator zaciska się na nim za pomocą pokrętła lub gumowej uszczelki, skręcanej opaską zaciskową z motylkiem. W komplecie znajduje się szybkozłącze.
 • Klucz perlatora – narzędzie służące do wymiany aeratorów (perlatorów). Jest wykonane z tworzywa sztucznego, więc nie rysuje armatury. W jednym, uniwersalnym kluczu, są oczka o różnych rozmiarach, np. 22 mm, 24 mm lub 28 mm.
 • Rozety i rozetki umywalkowe – zwiększają walory estetyczne otworu przelewowego. Mają różne średnice, są dostępne w różnych kolorach (czarnym, srebrnym, odcieniach złota) i kształtach (okrągłe, kwadratowe, płaskie, wypukłe).
 • Krzywki do baterii – elementy służące do mocowania baterii ściennej przy zastosowaniu gwintów o różnej średnicy (najczęściej 1/2" lub 3/4").
 • Grzybek przełącznika baterii wannowej – umożliwia przełączenie baterii wannowej do natrysku. Przełącznik jest uniwersalny, dopasowany do większości powszechnie dostępnych baterii wannowych.
 • Uchwyty i pokrętła do baterii – wśród często wykorzystywanych części zamiennych, są również uchwyty. Stosuje się je w bateriach mieszaczowych z odpowiednim mocowaniem głowicy oraz pokrętłami do ciepłej i zimnej wody o odpowiedniej średnicy. Pokrętło powinno mieć tyle samo zębów, co głowica baterii.
 • Przedłużka do baterii – element o długości 10 cm, umożliwiający przymocowanie baterii stojącej np. do blatu.

W instalacji wodnej jedną z najważniejszych kwestii jest szczelność. Części zamienne powinny być wykonane precyzyjnie, z trwałych i dobrych jakościowo materiałów. Dotyczy to zwłaszcza takich elementów jak zawory, redukcje czy uszczelki. Czynnikiem mającym wpływ na sprawność działania całej instalacji jest również jej przebieg. Powinien być jak najprostszy, z nielicznymi załamaniami i jak najmniejszą liczbą kolanek. W ten sposób można ograniczyć ilość osadów gromadzących się wewnątrz instalacji, a co za tym idzie – ryzyko awarii. Wydajność całego systemu zależy również od odpowiedniej izolacji termicznej, którą zapewnia otulina rur – dzięki niej temperatura wody płynącej wewnątrz nie spada.