Menu
Produkty
Produkty
Filtry
Promocje
Dostępność
Cena (zł)

Akcesoria do instalacji wodnych

Aby doprowadzić wodę do domu i ogrodu, potrzebny jest szereg akcesoriów, takich jak wodomierze, zawory, rozdzielacze zasilające, rury, węże oraz różnego rodzaju złączki. W Leroy Merlin znajdziesz wszystkie elementy i akcesoria potrzebne do montażu lub naprawy instalacji wodociągowych.

Wszystkie produkty(962)

z49

Dowiedz się więcej

Do budowy wewnętrznych instalacji wodociągowych oprócz rur, potrzebna jest także cała gama elementów połączeniowych i innych akcesoriów. Instalacje wodociągowe czasami także ulegają awariom, a wtedy niezbędna jest wymiana ich poszczególnych elementów. W Leroy Merlin oferujemy szereg akcesoriów hydraulicznych, które przydadzą się zarówno na etapie montażu instalacji, jak i w przypadku wymiany zużytych lub niesprawnych części.

Wodomierz i akcesoria do wodomierza

Wodomierz, czyli licznik przepływu wody, służy do określania ilości wody pobranej przez odbiorcę. Ten przyrząd pomiarowy instalowany jest na przyłączu doprowadzającym wodę do budynku. W ofercie sklepów Leroy Merlin dostępne są wodomierze suchobieżne przeznaczone do pomiaru wody zimnej (w kolorze niebieskim) oraz wody ciepłej (w kolorze czerwonym). W wodomierzu suchobieżnym komora z wirnikiem oddzielona jest szczelną płytą od komory z liczydłem. Obroty wirnika przekazywane są do liczydła za pomocą magnesów oraz sprzęgła magnetycznego. Ten typ urządzeń zalicza się do mechanicznych, które charakteryzują się bardzo dobrym stosunkiem jakości do ceny oraz nieskomplikowaną budową. Doboru wodomierza dokonuje projektant instalacji na podstawie planowanego zużycia wody wynikającego z ilości przyborów sanitarnych w budynku. Przed zakupem należy dowiedzieć się, jaki wodomierz jest przewidziany do naszej instalacji.

Wszystkie produkty dostępne w naszych sklepach są bezpieczne i mają niezbędne atesty oraz dopuszczenia do obrotu. Przeznaczone są do użytku domowego ‒ do wewnętrznych instalacji wodociągowych. Powinny być montowane przez wykwalifikowanego instalatora.

Do montażu wodomierza potrzebne są półśrubunki oraz złączki i konsole, które zapewniają stabilność i szczelność połączenia. Te elementy również dostępne są w ofercie Leroy Merlin.

Wężyk zasilający do baterii: szeroki wybór długości i rodzajów podłączenia

Wężyki zasilające służą do podłączania armatury i urządzeń do instalacji wody ciepłej i zimnej. Umożliwiają szybki montaż w trudno dostępnych miejscach. Instalacja tych elementów jest bardzo prosta i nie wymaga użycia specjalnych narzędzi. Wężyki wykonane są z tworzywa sztucznego z metalowym oplotem i wyposażone w końcówki przyłączeniowe. Wybierając wężyk, należy zwrócić uwagę na:

 • długość ‒ dostępne są wężyki zasilające o długości od 15 do 150 cm,
 • typ podłączeń i rozmiary gwintów ‒ w naszej ofercie dostępne są gwinty od 3/8×3/8'' do 1×1''. Należy zwrócić uwagę na oznaczenia gwintów: GW to gwint wewnętrzny (wylot) w nakrętce lub śrubunku, a GZ oznacza gwint zewnętrzny (wlot) wkręcany w nakrętkę.
 • materiał ‒ w szerokiej gamie produktów znajdują się wężyki wykonane ze stali nierdzewnej oraz z polimerów. Materiał wewnętrzny wężyków stanowią różnego rodzaju tworzywa sztuczne takie jak EPDM, elastomer plastyczny, czy też wysokiej jakości PE falisty.

Zawory ‒ zawór zwrotny, zawór bezpieczeństwa, zawór kulowy i inne

Zawory służą do regulowania przepływu wody oraz zamykania wszelkich wylotów. Umożliwiają wygodne czerpanie wody, a także szybkie odcięcie jej dopływu w razie awarii. W ofercie Leroy Merlin znajduje się szeroka gama zaworów niezbędnych do budowania instalacji grzewczych i wodociągowych:

 • zawór kulowy ‒ służy do odcięcia dopływu wody, jest bardzo łatwy w obsłudze i szczelny;
 • zawór czerpalny ‒ niezbędny do otwierania oraz zamykania przepływu wody w punktach poboru;
 • zawór antyskażeniowy ‒ chroni instalację wodociągową przed przepływem zwrotnym (cofaniem się wody z instalacji domowej do sieci wodociągowej lub do studni) i związanym z nim wtórnym zanieczyszczeniem wody w instalacjach i sieci wodociągowej;
 • zawór spustowy (inaczej upustowy, nadmiarowy) ‒ odprowadza nadmiar wody z instalacji;
 • zawór bezpieczeństwa ‒ otwiera się samoczynnie po przekroczeniu dopuszczalnej wysokości ciśnienia w instalacji, do zastosowania m.in. w elektrycznych podgrzewaczach ciepłej wody użytkowej;
 • zawór zwrotny ‒ zapewnia stały kierunek przepływu;
 • zawór przelotowy ‒ umożliwia odcięcie dopływu wody do przyborów i urządzeń w razie awarii;
 • zawór kątowy (kurek kątowy) ‒ służy do podłączenia spłuczki, umywalki, zlewozmywaka, pralki czy zmywarki. Umożliwia odcięcie wody podczas awarii urządzenia.

W ofercie Leroy Merlin znajdują się także filtry skośne do instalacji wody pitnej i c.o., które wyłapują i usuwają zanieczyszczenia mechaniczne w instalacji. Dostępne są zawory czołowych marek o szerokim zakresie średnic.

Akcesoria i części zamienne: rozeta, perlator i inne elementy do baterii

Szeroka gama akcesoriów i części zamiennych do baterii łazienkowych i kuchennych gwarantuje estetyczne wykończenie oraz funkcjonalność armatury łazienkowej. W sklepach Leroy Merlin można kupić różne typy produktów, takie jak:

 • głowica do baterii ‒ element roboczy baterii, zapewnia jej odpowiednią szczelność,
 • kolano do baterii ‒ służy do montażu baterii ściennych w pozycji stojącej, np. na obudowie wanny,
 • krzywki ‒ umożliwiają jej prawidłowe wypoziomowanie,
 • perlator ‒ to specjalna nakładka z okrągłą końcówką w postaci sitka montowana na końcu kranu, jego zadaniem jest napowietrzanie strumienia wody, przez co wydaje się on silniejszy, a jednocześnie zużycie wody jest mniejsze,
 • pokrętła ‒ potocznie kurki, używa się ich do regulacji przepływu wody w bateriach,
 • redukcja ‒ umożliwia przejście z większej średnicy na mniejszą i odwrotnie,
 • rozeta ‒ służy do maskowania połączeń baterii z instalacją ukrytą w ścianie.

Wszystkie akcesoria dostępne są w naszych sklepach stacjonarnych oraz na zamówienie z możliwością wysyłki w ciągu 24h.

Zawór spustowy i mechanizm napełniający do spłuczki

Spłuczka toaletowa to dość skomplikowane urządzenie, którego podstawą działania jest sprawny zawór spustowy i mechanizm napełniający. Dobrane odpowiednio do instalacji i poprawnie zamontowane pozwalają na regulację wody pobieranej do spłukiwania toalety oraz jej bezawaryjne działanie. W ofercie Leroy Merlin znajdziesz akcesoria dostosowane do twojej łazienki. W ofercie naszego sklepu znajdują się:

 • mechanizmy spustowe ‒ niezbędne do prawidłowego działania spłuczki w toalecie;
 • dwufunkcyjne mechanizmy spłuczki ‒ umożliwiają dwa tryby spłukiwania: duży oraz mały, co pozwala zaoszczędzić wodę;
 • zawory napełniające (pływakowe) ‒ regulują dopływ wody do spłuczki;
 • uniwersalne zawory WC ‒ zawory kompatybilne z większością spłuczek na rynku;
 • dyspensery kostek ‒ dozowniki kostek zapachowych montowane w spłuczkach w stelażach podtynkowych;
 • zawory pisuarowe ‒ mechanizmy spłukujące przeznaczone do pisuarów.

Rozdzielacze zasilające: zawory, rozdzielacze i zestawy naprawcze

Systemy ogrzewania grzejnikowego oraz podłogowego wymagają odpowiednio zaplanowanych obiegów grzewczych. Do tego celu potrzebne są:

 • rozdzielacze zasilające, których zadaniem jest regulacja i prawidłowy rozkład temperatury w obiegach grzewczych. Rozdzielacze umożliwiają równoważenie całego układu, a w efekcie wydajne i komfortowe użytkowanie instalacji ogrzewania. W ofercie naszego sklepu znajdują się rozdzielacze do maksymalnej liczby 8 obwodów. Akcesoria te wykonane są z wysokiej jakości mosiądzu i stali, co gwarantuje prawidłowe działanie całej instalacji;
 • mieszalniki, czyli zawory mieszające zapobiegają nadmiernemu wychłodzeniu lub przegrzaniu instalacji poprzez odpowiednie dozowanie ciepłej wody powracającej do kotła i wody zasilającej układ grzewczy. Dzięki temu w układzie uzyskujemy temperaturę wody wymaganą przez układ sterujący;
 • płyty systemowe wykonane z aluminium ułatwiają montaż rur do instalacji ogrzewania podłogowego. Płyta systemowa dodatkowo pełni rolę ochrony przeciwwilgociowej i stanowi uzupełnienie izolacji cieplnej;
 • szafka natynkowa lub podtynkowa służy do bezpiecznego montażu i użytkowania rozdzielaczy zasilających. Wykonana jest z wysokiej jakości stali ocynkowanej i zamykana na klucz. Produkt ten dostępny jest w różnych rozmiarach, dzięki czemu można dopasować go do swojej instalacji.

Złącza kanalizacyjne do WC: elastyczne, proste i inne

Prawidłową instalację lub wymianę sedesu i jego bezawaryjne użytkowanie zapewnia szereg złączy kanalizacyjnych do WC. W naszej ofercie znajdziesz wszystkie łączniki kanalizacyjne niezbędne do prawidłowego podłączenia sanitariatu, takie jak:

 • uszczelka do kolan, czyli okrągła uszczelka z tworzywa sztucznego do kształtki typu kolano;
 • rozeta do WC, która służy do maskowania podłączenia rury odpływowej do muszli klozetowej;
 • złącze elastyczne i proste, przeznaczone do podłączenia WC do instalacji kanalizacyjnej;
 • kolano ‒ rodzaj kształtki umożliwiający podłączenie WC do wewnętrznej instalacji kanalizacyjnej pod kątem 90º.

Wszystkie akcesoria wykonane są z trwałych tworzyw sztucznych, odpornych na wysoką temperaturę, uszkodzenia mechaniczne i agresywne środki chemiczne.

Rura i wąż do pralki oraz zmywarki: różne długości i średnice

Prawidłowe działanie pralki i zmywarki zależy od ich odpowiedniego montażu. Do podłączenia pralki oraz zmywarki służą elastyczne rury i węże z dopasowanym gwintem zewnętrznym oraz zawór odcinający do odcięcia dopływu wody w razie awarii. Wybierając akcesoria, należy zwrócić uwagę na:

 • długość ‒ dostępne są rury i węże do pralek oraz zmywarek o długości od 1 do 4 m;
 • średnicę ‒ średnice węży zasilających występują w zakresie od 20 do 23 mm, a węży do pralek ‒ w rozmiarach od 15 do 22 mm. Akcesoria te montowane są na połączenie gwintowe o średnicy gwintów wlotowych 3/4".

Wszystkie rury i węże do pralki oraz zmywarki dostępne w naszej ofercie wykonane są z PVC.

Złączki mosiężne i chromowane ‒ różne typy produktów z najwyższej jakości materiałów

Złączki mosiężne i chromowane to elementy służące do łączenia rur, zmiany kierunku przepływu lub zakończenia ‒ zamknięcia ciągu rur w instalacjach wodociągowych i grzewczych. Mogą być wykonane z mosiądzu i mosiądzu chromowanego (ten rodzaj idealnie nadaje się do zastosowania w łazience). W Leroy Merlin dostępne są następujące akcesoria:

 • Mufa ‒ łącznik z gwintem wewnętrznym do łączenia rur;
 • śrubunek ‒ gwintowana kształtka do tworzenia połączeń łatwo rozłącznych;
 • przedłużka ‒ element przydatny w instalacjach ciepłej wody użytkowej (c.w.u.) oraz grzewczych do przedłużania przewodów;
 • nypel ‒ rodzaj złączki z gwintem zewnętrznym; wiele innych elementów niezbędnych do prawidłowego montażu instalacji.

Wszystkie akcesoria wykonano z najwyższej jakości materiałów. Mają one dwuletnią gwarancję. Złączki instalacyjne dostępne w naszej ofercie są trwałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne, wysoką temperaturę oraz ciśnienie. Właściwości antybakteryjne i odporność na korozję sprawiają, że z powodzeniem można ich używać w instalacjach wody pitnej.