Menu
Produkty
Produkty
Filtry
Dostępność
Cena (zł)

Akcesoria doprowadzenia gazu

Wszystkie produkty(51)

z3

(1)
71,99 zł/ szt.

(1)
35,99 zł/ szt.

(6)
125 zł/ szt.

(45)
219 zł/ szt.

31,49 zł/ szt.

4,75 zł/ szt.

(1)
25,49 zł/ szt.

(2)
180 zł/ szt.

(11)
42,49 zł/ szt.

(3)
37,29 zł/ szt.

(2)
128 zł/ szt.

Dowiedz się więcej

Instalacje gazowe w domu pozwalają nie tylko na jego ogrzanie, ale są też niezbędne, jeśli do gotowania potraw wybierzemy kuchenkę gazową. W sklepach Leroy Merlin dostępna jest szeroka gama produktów potrzebnych do podłączenia urządzeń do instalacji gazowej w gospodarstwie domowym. W ofercie znajdziemy m.in. zawory, przyłącza, butle gazowe, złączki, szafki gazowe i wiele innych akcesoriów. Wszystkie elementy doprowadzenia gazu są wykonane z wysokiej jakości materiałów, co zapewnia komfort użytkowania, a także szczelność i bezpieczeństwo instalacji gazowej.

Elastyczne przyłącze gazowe ‒ do podłączenia urządzeń gazowych

Kotły gazowe, podgrzewacze ciepłej wody użytkowej czy promienniki gazowe to obecnie jedne z najczęściej wykorzystywanych urządzeń grzewczych w gospodarstwach domowych. Elementem niezbędnym do prawidłowego podłączenia i eksploatacji takich urządzeń są elastyczne przyłącza gazowe, które powinny cechować się określonymi parametrami dotyczącymi bezpieczeństwa użytkowania oraz łatwością montażu.

W ofercie Leroy Merlin znajdują się następujące rodzaje elastycznych przyłączy gazowych:

 • Przewód elastyczny do gazu: jest to wielowarstwowy wąż do gazu, wykonany z tworzywa sztucznego oraz kauczuku. Służy do transportu gazu propan-butan w gospodarstwach domowych, umożliwia połączenie butli gazowych z urządzeniami gospodarstwa domowego. Charakteryzuje się trwałością i odpornością na rozerwanie.
 • Zestaw podłączeniowy do butli gazowej: jest to komplet akcesoriów przeznaczonych do użytku domowego, który umożliwia podłączenie butli do np. kuchenki gazowej. W skład zestawu wchodzą: reduktor ciśnienia gazu propan-butan, nierdzewne opaski i wąż do gazu. Produkt jest wytrzymały i bezpieczny.
 • Zestaw podłączeniowy do kotłów: jest przeznaczony do kotłów gazowych, instalacji grzewczych i chłodniczych oraz otwartych układów centralnego ogrzewania. Produkt jest wykonany z wysokiej jakości stali nierdzewnej oraz rury falistej nierdzewnej. Przewody są dodatkowo chronione termokurczliwą osłoną z tworzywa sztucznego.
 • Przewód elastyczny do gazu z szybkozłączem: umożliwia podłączenie urządzenia na gaz do instalacji pod kątem lub w trudno dostępnych miejscach. Umożliwia odłączenie urządzenia bez zakręcania gazu w całym budynku. Przewód wykonany jest ze stali nierdzewnej w osłonie z tworzywa sztucznego.
 • Przewód elastyczny do gazu z nakrętką: służy podłączeniu kuchenki i innych urządzeń do instalacji gazowej. W komplecie znajdują się uszczelki i nakrętki, dzięki którym montaż jest prosty i wygodny. Przewód można dowolnie zginać, może być stosowany zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku.

Zawory gazowe ‒ gwarancja bezpieczeństwa instalacji

Eksploatacja instalacji gazowej powinna być bezawaryjna oraz bezpieczna dla jej użytkowników. Zawory gazowe umożliwiają odłączenie poszczególnych urządzeń w przypadku ich awarii, a także na czas wymiany lub przeglądu. Elementy te najlepiej umieszczać przed urządzeniami zasilanymi gazem. Za część instalacji gazowej, która znajduje się za licznikiem gazowym, odpowiada właściciel nieruchomości ‒ może on więc samodzielnie dokonać wymiany poszczególnych elementów. W ofercie Leroy Merlin znajdziemy następujące zawory do instalacji gazowej:

 • Zawór kulowy gazowy z rączką: jest to zawór z dźwignią o wysokiej wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne i wysoką temperaturę. Służy do odcięcia przepływu gazu przed urządzeniem. Zaizolowana rączka chroni przed poparzeniem.
 • Zawór kulowy gazowy z motylkiem: wytrzymały i odporny na temperaturę zawór z pokrętłem motylkowym do regulacji przepływu.
 • Filtr do instalacji gazowych: łatwy w montażu filtr, który służy do wychwytywania zanieczyszczeń mechanicznych z instalacji, montowany na początku instalacji domowej.

Butle gazowe ‒ domowe i turystyczne

Butle gazowe na propan-butan wykorzystywane są zarówno w gospodarstwie domowym ‒ do podłączenia do kuchenki gazowej, jak i podczas wyjazdów (butle turystyczne) ‒ do zasilenia kuchenki turystycznej. Butle o większej pojemności są przeznaczone głównie do zastosowania domowego, natomiast te o mniejszej pojemności można łatwo przetransportować i wykorzystać np. podczas wyjazdu na kemping. Urządzenia są wyposażone w niezbędne zabezpieczenia, które zapewniają szczelność i minimalizują ryzyko wybuchu. W zależności od zużycia gazu, butle należy okresowo wymieniać, można je także ponownie napełniać gazem w punktach świadczących takie usługi. W ofercie Leroy Merlin dostępne są butle gazowe domowe i turystyczne o pojemności od 1 do 11 kg.

Reduktor gazu do butli domowych i turystycznych

Odpowiednio dobrany i zamontowany reduktor stabilizuje przepływ gazu. Stosowany jest zarówno w butlach domowych, jak i turystycznych. Reduktory dostępne w naszej ofercie mają odpowiednie parametry techniczne, są wytrzymałe i łatwe do zamontowania, mają również niezbędne dopuszczenia oraz atesty. W Leroy Merlin znajdziemy następujące rodzaje reduktorów gazowych:

 • Reduktor gazu niskiego ciśnienia: jednostopniowy reduktor ciśnienia do gazu propan-butan przeznaczony do użytku domowego, stosowany do butli wyposażonej w zawór z ręcznym otwieraniem i zamykaniem. Może być zastosowany do butli o nominalnej zawartości gazu do 11 kg.
 • Reduktor kątowy do butli turystycznej: jednostopniowy, kątowy reduktor gazowy na butlę turystyczną propan-butan, przeznaczony do użytku turystycznego. Kątowa konstrukcja reduktora zapobiega zaginaniu się węża oraz ułatwia montaż na kempingach, jachtach i w kamperach. Stosuje się go do zasilania urządzeń gazowych z butli wyposażonej w zawór z ręcznym otwieraniem i zamykaniem.
 • Reduktor do propanu do 4 bar: przeznaczony do wszystkich typów palników i urządzeń turystycznych. Stabilizuje przepływ i ciśnienie gazu. Jest wykonany z mosiądzu.
 • Reduktor gazu z manometrami: reduktor wyposażony w wewnętrzny zawór bezpieczeństwa umieszczony na membranie oraz manometry do odczytu ciśnienia w butli i ciśnienia roboczego.

Skrzynka gazowa ‒ zabezpieczenie gazomierza przed czynnikami zewnętrznymi i osobami niepożądanymi

Skrzynka gazowa zabezpiecza instalację przed dostępem osób trzecich i jest istotnym elementem węzła redukcyjno-pomiarowego. W taką skrzynkę należy się wyposażyć, jeśli zakładamy instalację gazową w domu jednorodzinnym. Umieszcza się ją zazwyczaj w linii ogrodzenia lub na ścianie budynku. Szafka gazowa dostępna w Leroy Merlin wykonana jest z wysokiej jakości kompozytu poliestrowo-szklanego, który chroni urządzenia gazowe przed wilgocią, rdzą oraz czynnikami atmosferycznymi. Dzięki temu gazomierz jest zabezpieczony przed dziećmi i osobami niepożądanymi. Charakterystyczny żółty kolor szafki sprawia, że jest ona widoczna nawet z większej odległości. Zamknięcie na zamek uniwersalny umożliwia łatwe otwarcie skrzynki gazowej przez pogotowie gazowe lub straż pożarną. Tego typu produkt może być wykorzystywany zarówno w budownictwie jednorodzinnym, jak i w zakładach przemysłowych.

Złączki do gazu ‒ dla bezpiecznej i szczelnej instalacji gazowej

Do tej kategorii produktów należy szereg elementów, które zapewniają trwałość i szczelność instalacji gazowej. Zastosowanie miedzi sprawia, że złączki są odporne na korozję oraz na odkształcenia spowodowane wysoką temperaturą ‒ ma to szczególne znaczenie, gdyż instalacje gazowe są narażone na ryzyko zapłonu. Złączki miedziane mają także walory estetyczne ‒ elementy dobrze prezentują się na widocznych odcinkach instalacji.

W ofercie Leroy Merlin znajdziemy różnego rodzaju złączki do gazu, takie jak:

 • Opaska zaciskowa: zacisk wykonany ze stali nierdzewnej służący do mocowania węży do gazu. Zaokrąglone brzegi opaski chronią przed uszkodzeniem przewodu.
 • Nypel do węża gazowego: umożliwia podłączenie butli gazowej do urządzenia za pomocą węża gazowego.
 • Łącznik kątowy: mosiężny łącznik kątowy (tzw. kolanko) do urządzeń gazowych z gwintem wewnętrznym i króćcem na wąż, wykonany metodą kucia.
 • Filtr skośny do instalacji gazowych: służy do wychwytywania zanieczyszczeń mechanicznych w instalacji. Zapewnia drożność i prawidłowe działanie całego systemu. Produkt jest wykonany z wysokiej jakości mosiądzu i jest łatwy w montażu.
 • Złączka (końcówka) do węża: przydatna do połączeń w instalacji. Łatwa w montażu i odporna na działanie wysokiej temperatury oraz wilgoci. Wykonana z trwałego mosiądzu.
 • Przedłużka: służy do połączeń instalacji wodnych. Jest wykonana z mosiądzu, co gwarantuje wysoką wytrzymałość i zapewnia długotrwałe użytkowanie.
 • Złączka gazowa do węża: służy jako szczelne zamknięcie węża.