Menu
Produkty
Produkty
Filtry
Dostępność
Cena (zł)

Wieszaki stojące na ubrania

Wieszak stojący to bardzo klasyczny element wyposażenia wnętrza, Obecnie dostępne wieszaki mają jednak bardzo różne formy. W ofercie Leroy Merlin znajdziesz zarówno typowe drewniane wieszaki gięte, jak i nowoczesne, metalowe, w stylu loftowym czy industrialnym. Sprawdź naszą ofertę i wybierz wieszak idealny dla Ciebie.

Wszystkie produkty(6)

z1
(2)
198 zł/ szt.
(5)
179 zł/ szt.
(3)
249 zł/ szt.
(11)
245 zł/ szt.
(1)
179 zł/ szt.
z

Dowiedz się więcej

Wieszak stojący na ubrania najczęściej spotykany jest w biurach i gabinetach. Jednak wieszak wolnostojący do przedpokoju sprawdzi się także we wnętrzach mieszkalnych. To alternatywa dla wieszaków ściennych lub rozbudowanej wersji, połączonej z szafką na buty, regałem czy lustrem. Stojaki na ubrania mogą różnić się pod względem stylu, wielkości i materiału wykonania. Przy pewnych ograniczeniach mają liczne zalety, a przede wszystkim są mobilne i dają możliwość przestawiania w dowolne miejsce.

Zalety stojących wieszaków na ubrania

Wieszak na ubrania stojący to pionowa, wysoka i smukła konstrukcja, z ramionami do zawieszania elementów odzieży. Spośród wielu dostępnych wzorów i kolorów wieszaków łatwo jest dopasować konkretny model, który wpisze się w wystrój danego wnętrza. Dużą zaletą wieszaków wolnostojących jest wygoda i łatwy dostęp do ramion z haczykami. Dodatkowo unika się unika także ingerencji w strukturę ścianę, co jest niezbędne podczas montażu wieszaków ściennych mocowanych na wkręty czy kołki.

Wieszaki stojące sprawdzą się zwłaszcza w większych metrażowo przedpokojach, dlatego często są spotykane w biurach, gabinetach, hotelach czy sklepach odzieżowych. W mniejszych wnętrzach należy ustawić je tak, aby móc wykorzystać wszystkie ramiona i zaczepy, a jednocześnie nie ograniczyć swobodnego przejścia. W takiej sytuacji lepiej sprawdzi się smukły wieszak stojący.

Aby wieszak na ubrania w formie stojącej był stabilny, musi zostać dobrze dociążony na podstawie. Bez tego, mnogość ciężkich okryć wierzchnich, kurtek i płaszczy, może spowodować jego przewrócenie. Wśród wielu modeli wieszaków stojących są również te bardziej uniwersalne, np. wyposażone w miejsce na odłożenie parasola.

Wieszaki na ubrania stojące metalowe i drewniane

Pod względem materiału wykonania wieszaki stojące dzieli się na drewniane i metalowe:

  • Metalowy wieszak stojący do przedpokoju – trwały i wytrzymały mebel wykonany z metalu pokrytego farbą nakładaną metodą proszkową. Malowanie proszkowe podnosi odporność na zarysowania i wydłuża okres żywotności wieszaka. Stal może być odlana w dowolne kształty, dlatego wieszaki metalowe przybierają bardzo różne formy, również te niezwykle dekoracyjne i ekstrawaganckie. Takie wieszaki zachwycają stylową konstrukcją i wprowadzają do przedpokoju lekkość. Dobrze prezentują się we wnętrzach minimalistycznych, industrialnych i nowoczesnych.
  • Drewniany wieszak stojący do przedpokoju – sprawdzi się najlepiej w klasycznie urządzonych wnętrzach, w stylu rustykalnym oraz vintage. Szczególnie pięknie prezentują sią wieszaki stojące rzeźbione lub te sprawiające wrażenie wykonania ze starego drewna (wyglądem mogą przypominać drzewo lub mieć formą pajątkowatą). Dodają one uroku i ocieplają cały przedpokój.

Jak wybrać wieszak stojący do przedpokoju?

Wybór wieszaka powinien być decyzją przemyślaną. Wieszaki stojące sprawdzą się w konkretnych pomieszczeniach i pod warunkiem optymalnego dobrania pod względem potrzeb, wymagań i możliwości aranżacyjnych. Pod uwagę należy wziąć kluczowe parametry mebla:

  • materiał wykonania – drewniany lub metalowy;
  • konstrukcja – smukła lub bardziej rozłożysta, z haczykami na jednej lub różnych wysokościach, z dodatkowym miejscem na parasole lub samymi zaczepami;
  • stabilność – obowiązkowo mebel musi być stabilny, co dotyczy podstawy oraz elementów konstrukcyjnych skręcanego wieszaka;
  • styl – powinien być dopasowany do koncepcji aranżacyjnej wnętrza;
  • wysokość – najczęściej wieszaki stojące mają wysokość ok. 185 cm;
  • ilość zaczepów – w zależności od modelu wieszak ma od kilku do kilkunastu zaczepów na ubrania.

W sieci marketów budowlanych Leroy Merlin są dostępne wieszaki stojące do przedpokoju, będące alternatywą dla wieszaków ściennych. To meble wykonane z drewna lub metalu, dostępne w wielu kolorach (m.in. czarnym, białym, brązowym) oraz formach i prezentujące ogromne bogactwo stylistyczne. W ofercie są klasyczne drewniane wieszaki gięte i nowoczesne, smukłe kolumny z metalu. Wszystkie meble mają stabilną konstrukcję, ale są lekkie, dlatego pozwalają na proste i szybkie przestawianie ich w dowolne miejsce.

FAQ


Jakie jest maksymalne obciążenie wieszaka stojącego?

Maksymalne obciążenie wieszaków stojących zależy od modelu, materiału wykonania, stabilności i solidności konstrukcji. Najczęściej na wieszaku można zawiesić do 10 kg, jednak trzeba pamiętać, aby równomiernie rozwieszać elementy odzieży na zaczepach.

Czy wieszak stojący jest stabilny i bezpieczny do domu, w którym są małe dzieci?

Wieszak stojący musi być stabilny i mieć solidną podstawę. Przy projektowaniu garderoby czy przedpokoju w tych budynkach, w których mieszkają małe dzieci, bezpieczniej jest wybrać wieszaki wiszące lub lekkie wieszaki mobilne.

Który wieszak stojący jest trwalszy: z drewna czy metalu?

Materiały wykorzystywane przy produkcji wieszaków stojących są odpowiednio przygotowane i zabezpieczone. Drewno powinno być pomalowane lakierobejcą lub zabezpieczone lakierem, stal – musi mieć warstwę ocynku i być malowana proszkowo.

Wieszak do przedpokoju: stojący czy ścienny?

Wybór wieszaka do przedpokoju to sprawa indywidualna. Akcesoria wiszące lepiej sprawdzą się w mniejszych przedpokojach, w większych jest wystarczająco miejsca na stabilny mebel stojący. Istotna jest też kwestia montażu. Wieszaki ścienne wymagają ingerencji w strukturę ściany, najlepiej przy użyciu wkrętów lub kołków. Stojące modele – są mobilne i mogą być dowolnie przestawiane, w zależności od preferencji.

Szukasz praktycznych wskazówek?

Znamy odpowiedź na Twoje pytania! Zobacz skuteczne porady, które przygotowaliśmy z ekspertami Leroy Merlin.