Menu
Produkty
Produkty
Filtry
Promocje
Dostępność
Cena (zł)

Haczyki ścienne

Haczyki ścienne to proste rozwiązanie w miejscach, gdzie chcemy mieć pod ręką często używane ubrania lub domowe akcesoria. Różnorodność kształtów, stylów i kolorów sprawia, że będą doskonałym uzupełnieniem każdego wystroju wnętrza, niezależnie od rodzaju pomieszczenia. Obok haczyków dekoracyjnych oferujemy również mocowania techniczne, a także niewidoczne uchwyty w formie rzepów wielorazowego użytku. Wybierając haczyki zwróć uwagę, czy posiadają w zestawie niezbędne akcesoria montażowe.

Wszystkie produkty(182)

z10
3,35 zł/ szt.
(10)
52,90 zł/ szt.
(16)
69,90 zł/ szt.
(2)
39,49 zł/ szt.
18,88 zł/ szt.
9,88 zł/ szt.
(3)
18,88 zł/ szt.
14,88 zł/ szt.
9,88 zł/ szt.
9,88 zł/ szt.
11,88 zł / szt.
16% taniej
(1)
12,88 zł/ opak.
19,88 zł / opak.
35% taniej
21,88 zł/ szt.
26,88 zł / szt.
18% taniej
1,88 zł/ szt.
2,88 zł / szt.
34% taniej
49,90 zł/ szt.
34,90 zł/ szt.
39,90 zł/ szt.
26,90 zł/ szt.
(4)
12,79 zł/ szt.

Dowiedz się więcej

Haczyki ścienne to drobne, ale bardzo praktyczne elementy wyposażenia, które przydają się podczas codziennego użytku.Te proste konstrukcyjnie rozwiązania sprawdzą się zarówno w przedpokoju, łazience, kuchni, jak i w warsztacie. Haczyki ścienne i wieszaki to akcesoria spotykane wszędzie tam, gdzie użytkownik chce mieć pod ręką często używane przybory, np. ręczniki, szlafroki czy inne ubrania. Występują w wielu różnych kształtach, stylach i kolorach. Różny jest też materiał wykonania haczyków, dlatego łatwo znaleźć modele dostosowane do indywidualnych potrzeb i preferencji.

Haczyki do wieszaka – materiał wykonania

Akcesoria w formie wieszaków i haków mogą być wykonane z różnych materiałów. Warto jednak wiedzieć, że w zależności od budulca, haczyki na ścianę będą mieć inny udźwig i inne wymagania środowiskowe (np. jedne będą bardziej odporne na wilgoć i korozję niż inne). Dotyczy to na przykład haczyków do ściany w łazience, kuchni, warsztacie, garażu czy tych, stosowanych na zewnątrz. Popularne są haczyki metalowe, drewniane, z tworzyw sztucznych, a nawet wykonane z porcelany.

  • metalowe haczyki najczęściej są wykonane ze stali nierdzewnej lub aluminium. Haczyk ze stali pokrytej warstwą ocynku i malowany proszkowo jest estetyczny, wytrzymały i odporny na korozję. To materiał, który nie rdzewieje, dlatego sprawdzi się w środowisku wilgotnym (np. łazienka, kuchnia). Haki ze stali nierdzewnej są łatwe w utrzymaniu w czystości. Alternatywą są haczyki z aluminium – są również odporne na korozję i występują w wielu ciekawych formach i kształtach.
  • haczyki z tworzywa sztucznego – haczyk z plastiku jest odporny na rdzę, łatwy w czyszczeniu i dodatkowo występuje w wielu wzorach oraz kolorach. To dlatego ozdobne haczyki na ścianę często są wykonane właśnie z tego materiału. Zaletą plastikowych haczyków jest również szybki i łatwy montaż, często w formie mocowania technicznego na klej czy autorski system montażu producenta.
  • drewniane haki i wieszaki ścienne z drewna powinny być dobrze zaimpregnowane. Wówczas sprawdzą się nawet w łazienkach, kuchniach czy innych pomieszczeniach o podwyższonym poziomie wilgotności.
  • porcelanowe akcesoria montażowe – rzadziej spotykane, ale bardzo eleganckie. Te wysokiej jakości haki doskonale wpiszą się w wystrój pomieszczeń urządzonych w stylu retro.

Haczyki samoprzylepne i przykręcane do ściany

Wieszaki i haczyki można montować na różne sposoby. Najczęściej większy haczyk lub wieszak należy przykręcić do ściany, wykorzystując do tego celu wkręty bądź kołki. Alternatywną formą mocowania jest klejenie.

  • Haczyk samoprzylepny – prosty w montażu i demontażu, a jednocześnie zapewniający dość solidne mocowanie. Nie wymaga ingerencji w strukturę ściany, a dodatkowo może być również ponownie wykorzystany. Montaż na klej sprawdzi się zwłaszcza w przypadku haczyków o małym obciążeniu oraz w konkretnych zastosowaniach. Producenci (np. Command i Tesa) oferują coraz to nowocześniejsze i skuteczniejsze systemy mocowania dla haczyków i wieszaków samoprzylepnych.
  • Haczyk mocowany na wkręty lub kołki wkręcane w ścianę – stabilniejsze i trwalsze rozwiązanie. Warto rozważyć mocowanie haczyków na wkręty przy większym obciążeniu. Kołki sprawdzą się przy całych wieszakach złożonych z kilku haczyków.

Kolor i kształt – designerskie i ozdobne haczyki na ścianę

Obok funkcjonalności haczyki i wieszaki powinny wpisywać się w styl i koncepcję aranżacyjną pomieszczenia. Oprócz klasycznych haczyków i wieszaków do ubrań dostępne są również akcesoria cechujące się niebanalnym i ciekawym designem. Ozdobne haczyki na ścianę to również modele w kształtach i kolorach, które zachęcają do użytkowania przez dzieci (np. haczyk ścienny słonik, żabka itp.).

W sieci marketów budowlanych Leroy Merlin są dostępne różne haczyki i wieszaki na ubrania oraz akcesoria. W zależności od potrzeb, wymagań i stylu danego wnętrza można wybrać modele ze stali nierdzewnej, drewna, porcelany czy tworzyw sztucznych. Inwestor może zdecydować się na haczyki montowane do ściany na wkręty lub kołki, ale także haczyki samoprzylepne, z autorskimi systemami montażu, również te wielokrotnego użytku. Występują one w zestawie z niezbędnymi akcesoriami montażowymi i doskonale sprawdzą się w łazience, kuchni, przedpokoju, garderobie, magazynie, gabinecie, biurze, warsztacie czy garażu. Mogą śmiało zastąpić wieszaki stojące i mobilne.

FAQ


Jak zamontować haczyk ścienny?

Montaż haczyka ściennego może być szybki i prosty, nawet bez użycia podstawowych narzędzi i akcesoriów montażowych. Wystarczy wybrać haczyk samoprzylepny mocowany do ściany na klej. Przy większym planowanym obciążeniu haczyka należy sięgnąć po kołki lub wkręty do wkręcenia w ścianę.

Które haczyki sprawdzą się w miejscach, gdzie występuje wilgoć?

Do montażu w środowiskach wilgotnych należy wybierać haczyki wodoodporne. Dotyczy to zarówno materiału wykonania, jak i systemu mocowania (haczyk samoprzylepny). W łazienkach i kuchniach, gdzie zachodzi ryzyko kontaktu z wodą, sprawdzą się akcesoria wykonane ze stali nierdzewnej pokrytej warstwą ocynku i malowane proszkowo. W przypadku akcesoriów drewnianych należy wybierać haczyki wykonane z drewna poddanego procesowi impregnacji.

Jak zamontować haczyk, aby uniósł większy ciężar?

Haczyk narażony na duże obciążenie musi być solidnie zamocowany do ściany. Najlepiej wykorzystać do tego celu wkręty lub kołki, które zagwarantują stabilne połączenie, a wieszak będzie można obciążyć większym ciężarem.

Jak usunąć haczyk bez uszkodzenia ściany?

Jest to możliwe w przypadku haczyków samoprzylepnych. Przy demontażu należy postępować zgodnie z instrukcją producenta, co pozwoli usunąć hak bez uszkodzenia ściany. Często najpierw należy ogrzać usuwany element, a następnie docisnąć i przytrzymać środkową pozycję podstawy haczyka. Ostatnim krokiem jest usunięcie haka nożem.

Haczyk ścienny bez wiercenia – kiedy się przyda?

Umiejscowienia haczyków zwykle nie uwzględnia się przy projektowaniu łazienki, kuchni, garderoby czy innego pomieszczenia. Akcesoria do zawieszania montuje się później. Może wymagać to ingerencji w strukturę ściany, ale alternatywą dla mocowania haczyków i wieszaków na wkręty i kołki są akcesoria samoprzylepne. To dobry wybór, jeżeli planowane obciążenie będzie niewielkie. Haczyk samoprzylepny sprawdzi się na stałe, ale może być również zamontowany tymczasowo. To akcesoria łatwe w montażu i demontażu, bez ryzyka uszkodzenia ściany, z możliwością wielokrotnego użytku.

Szukasz praktycznych wskazówek?

Znamy odpowiedź na Twoje pytania! Zobacz skuteczne porady, które przygotowaliśmy z ekspertami Leroy Merlin.