Menu
Produkty
Produkty
Filtry
Promocje
Dostępność
Cena (zł)

Okucia drzwi przesuwnych do szaf

Dostępne w naszej ofercie okucia do drzwi przesuwnych pozwalają na samodzielne wykonanie szafy lub drzwi przesuwnych do pomieszczenia. Wystarczy określić ilość potrzebnych skrzydeł, ich ciężar oraz sposób otwierania a następnie zaopatrzyć się w odpowiednie formatki z płyty meblowej. Ciekawym rozwiązaniem może być również zastosowanie drzwiczek ażurowych. Wybieraj spośród wysokiej jakości produktów i znajdź okucia dopasowane do Twoich potrzeb.

Wszystkie produkty(82)

z5
18,48 zł/ szt.
9,05 zł/ szt.

Dowiedz się więcej

Okucia drzwi przesuwnych do szaf są niezbędnym elementem pozwalającym na samodzielne wykonanie zabudowy z drzwiami przesuwnymi lub drzwi przesuwnych do pomieszczenia. Niezależnie od rodzaju wybranych skrzydeł drzwiowych, ich prawidłowe funkcjonowanie wymaga dopasowania okuć i pozostałych elementów pomocniczych.

Okucia i dodatkowe akcesoria do drzwi przesuwnych

Drzwi przesuwne są rozwiązaniem zajmującym o wiele mniej miejsca od tradycyjnie otwieranych szaf. Do ich prawidłowego i komfortowego funkcjonowania niezbędne są odpowiednio dobrane okucia uwzględniające wymiary zabudowy, rodzaj skrzydeł drzwiowych i ich ciężar. Do najczęściej wykorzystywanych należą:

 • Prowadnice do systemów przesuwnych – zazwyczaj są dostosowane do skrzydeł drzwiowych pod względem długości i szerokości. Prowadnice najlepiej kupować w zestawie z drzwiami.
 • Profile łączące – w skrzydłach niektórych drzwi przesuwnych znajdują się specjalne profile, które łączą dwie płyty frontowe. Profile mają różne kształty (kątowniki, ceowniki, profile H).
 • Zestaw profili do lustra – lustra są częstym elementem systemów szaf w zabudowie. Lustrzane drzwi przesuwne również wymagają zastosowania profili w odpowiednich rozmiarach. Profilami najczęściej są prostokątne ceowniki wykonane z aluminium i pomalowane na dowolny kolor (odcienie srebra i złota, czerń, biel).
 • Zestaw wózków do drzwi – dolne i górne wózki montowane na prowadnicach szaf umożliwiają płynne przesuwanie skrzydeł drzwiowych; ich prawidłowe działanie wymaga dopasowania ich wielkości do wymiarów i ciężaru skrzydła drzwiowego. Wózek dobrej jakości powinien być wykonany z trwałych i odpornych materiałów. Na ogół akcesoria te są sprzedawane w kompletach.
 • Uchwyt do drzwi przesuwnych – uchwyt drzwi musi być wygodny, ergonomiczny i dopasowany stylistycznie do wyglądu danego pomieszczenia.
 • Mechanizm jednoczesnego przesuwu podwójnych drzwi – system, który umożliwia jednoczesne przesuwanie dwóch skrzydeł drzwiowych. Zwiększa funkcjonalność szafy. Każdy mechanizm ma określoną nośność, więc skrzydła drzwiowe nie powinny być zbyt ciężkie. Do mechanizmu praktycznie zawsze jest dołączony zestaw niezbędnych elementów montażowych.
 • Przeciwkurzowa szczotka do drzwi przesuwnych – uszczelka przyklejana do wewnętrznej, dolnej krawędzi skrzydła. Oprócz funkcji higienicznej, czyli zapobiegania przedostawaniu się kurzu do wnętrza szafy, pełni również funkcję odbojnika. Dzięki niej skrzydło przesuwa się niemal bezgłośnie.
 • Regulowany zawias zatrzaskowy – uniwersalny zawias, który pozwala regulować siłę zamknięcia. Przydaje się podczas tworzenia różnych zabudów.
 • Zawias drzwiowy – uniwersalne okucie, przeznaczone do drzwi składanych (zawias skrzydełkowy), ewentualnie wykorzystywane jako uniwersalny element lekkich drzwi meblowych.
 • Listwy zabezpieczające i maskujące – to listwy przymykowe, podłogowe, sufitowe. Listwy przymykowe przytwierdza się do ściany lub do boku szafy (dzięki nim skrzydło nie uderza o płaszczyznę). Poza tym maskują nierówności ścian i zakrywają różne szczeliny montażowe. Listwy sufitowe i podłogowe są montowane po to, aby wyrównać podłoże – do nich przytwierdza się prowadnice.
 • Zestaw uchwytów maskownic – służy do mocowania estetycznych maskownic, które zakrywają część elementów montażowych. Uchwyty zazwyczaj są przeznaczone do konkretnego systemu zabudowy.
 • Samozamykacz z aktywatorem do drzwi przesuwnych – element, który sprawia, że drzwi domykają się cicho i delikatnie. Znacznie podnosi komfort użytkowania szafy, zwłaszcza jeśli skrzydła są duże i masywne. Samozamykacz najczęściej jest przeznaczony do stosowania w określonym systemie przesuwnym lub skrzydle konkretnego rodzaju.
 • Stopery, klipstopery (pozycjonery) – elementy, które zatrzymują przesuwające się skrzydło. Dzięki nim drzwi nie uderzają z trzaskiem o ścianę. Klipstopery z zatrzaskiem sprawiają ponadto, że drzwi samoczynnie się nie otworzą.

Systemy przesuwne są wygodne w użyciu. Pozwalają na optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Ich trwałość i komfort użytkowania są uzależnione od jakości wybranego systemu przesuwnego, precyzji wykonania oraz jakości i prawidłowego doboru okuć drzwiowych, a także pozostałych elementów montażowych.

Szukasz praktycznych wskazówek?

Znamy odpowiedź na Twoje pytania! Zobacz skuteczne porady, które przygotowaliśmy z ekspertami Leroy Merlin.