Menu
Produkty
Produkty
Filtry
Dostępność
Cena (zł)

Drzwiczki ażurowe

Drzwiczki ażurowe to doskonała alternatywa dla tradycyjnych frontów meblowych oraz drzwi przesuwnych. Bogactwo rozmiarów pozwala na dopasowanie drzwi prawie do każdej zabudowy. Brak wykończenia daje możliwość zabawy kolorami i różnymi efektami dekoratorskimi. Dobierz odpowiednie uchwyty i ciesz się niepowtarzalną szafą, frontami kuchennymi a nawet drzwiami przesuwnymi w pomieszczeniu.

Wszystkie produkty(45)

z3
(13)
228 zł/ szt.
(3)
84,98 zł/ szt.
(10)
96 zł/ szt.
(6)
81,48 zł/ szt.
(11)
53,48 zł/ szt.
(2)
198 zł/ szt.
(1)
83,98 zł/ szt.
(1)
58,99 zł/ szt.
(1)
82,98 zł/ szt.
(4)
188 zł/ szt.
(6)
155 zł/ szt.
(7)
145 zł/ szt.
(7)
87,98 zł/ szt.
(3)
188 zł/ szt.
(4)
83,99 zł/ szt.
(3)
135 zł/ szt.
(9)
239 zł/ szt.
(6)
155 zł/ szt.

Dowiedz się więcej

Fronty ażurowe wykonane z naturalnego, litego drewna sosnowego mogą stanowić uniwersalne wykończenie wielu wnętrz i zastępować droższe fronty lub drzwi. Dostępne są w stanie surowym, który z łatwością można dopasować do każdego stylu i kolorystyki wnętrza, używając do tego odpowiedniej farby, bejcy czy lakieru do drewna. Co równie ważne, w ofercie można znaleźć drzwiczki ażurowe różnej wysokości i szerokości, dzięki czemu można łatwo dobrać odpowiedni rozmiar. Co jeszcze warto o nich wiedzieć i na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Jak można wykorzystać drzwiczki ażurowe?

Drzwiczki ażurowe to często tańsza, a jednocześnie cechująca się wysoką jakością alternatywa dla różnego rodzaju frontów, nawet tych robionych na wymiar. Dostępne rozmiary umożliwiają wykorzystanie ich nie tylko w przedpokojach, kuchniach i łazienkach, ale nawet pokojach dziennych czy sypialniach.

Ażurowe fronty kuchenne

Drewniane ażurowe drzwiczki można wykorzystać jako fronty do szafek kuchennych. Należy jednak pamiętać, aby zabezpieczyć je przed działaniem wilgoci, a więc pomalować farbą z impregnatem, olejem lub lakierem. Ich zaletą jest wentylacja, która przydaje się także we wnękach lub regałach zaadaptowanych na spiżarnię.

Ażurowe drzwi do pawlacza lub schowka

Z drzwiczek ażurowych można zrobić zamknięcie do niemal każdego rodzaju schowka. W podobny sposób można wykończyć wszelkie wnęki (np. przestrzeń pod schodami), co pozwala zrobić dodatkową szafę czy wręcz pomieszczenie do przechowywania.

Drzwi do szafy lub garderoby

Drewniane, zapewniające dobrą wentylację drzwiczki ażurowe sprawdzą się także jako zamknięcie do własnoręcznie stworzonej szafy (np. wykonanej z systemu półek) lub garderoby. Nie zajmują zbyt wiele miejsca, można je dowolnie ozdobić i pomalować.

Parawan

Jeśli w domu lub mieszkaniu trzeba wydzielić oddzielną strefę, można wykorzystać drzwiczki ażurowe do stworzenia składanego parawanu lub ścianki działowej. W tym celu należy zamontować zawiasy – tak, aby fronty tworzyły harmonijkę. Dzięki temu można wydzielić, np. kącik dla dziecka w sypialni rodziców, jadalnię z dużej kuchni lub salonu czy znaleźć miejsce na małe domowe biuro.

Shuttersy – drzwiczki ażurowe jako okiennice

Dzięki ażurowej konstrukcji, z drewnianych drzwiczek można zrobić modne shuttersy, czyli okiennice wewnętrzne. Mogą przesuwać się na prowadnicach, na wzór drzwi przesuwnych, lub składać się jak harmonijka. Będą trwalszą i bardziej stylową alternatywą dla innych przesłon okiennych.

Drzwiczki ażurowe w łazience

Po zabezpieczeniu drzwiczek odpowiednią farbą lub lakierem, można je wykorzystywać również w łazience. Sprawdzą się jako zamienniki gotowych frontów szafek lub element mebli DIY.

Jak zamontować drzwiczki ażurowe?

Zależnie od zastosowania, drzwi ażurowe można zamontować bezpośrednio w szafce lub ścianie. Zwykle używa się do tego zawiasów meblowych (potrzebne będą wkręty i wkrętarka). Inną opcją jest przykręcenie drzwiczek do ościeżnicy (np. wykonanej z drewnianych listewek).

Czym pomalować drewniane drzwi ażurowe?

Do pomalowania drewnianych drzwiczek ażurowych nadają się wszystkie produkty przeznaczone do drewna: farby emulsyjne, bejce, lakierobejce, oleje i lakiery. Co ważne, jeśli drzwi mają być narażone na działanie wilgoci, np. w kuchni lub łazience, warto wybrać farbę z impregnatem oraz lakier, który dodatkowo ułatwi czyszczenie.

Szukasz praktycznych wskazówek?

Znamy odpowiedź na Twoje pytania! Zobacz skuteczne porady, które przygotowaliśmy z ekspertami Leroy Merlin.