Menu
Produkty
Produkty
Filtry
Promocje
Dostępność
Cena (zł)

Tynki strukturalne

Tynki strukturalne o różnorodnych fakturach dają ogromne możliwości wykończenia ścian. Dzięki nim stworzysz indywidualny i niepowtarzalny klimat w swoim wnętrzu. Skorzystaj z naszych porad i dowiedz się jak najlepiej kłaść tynk strukturalny na ścianę, Zapoznaj się również z naszą szeroką ofertą produktów, takich jak tynki ozdobne, tynki dekoracyjne, stiuk wenecki, tynki imitujące piaskowiec, marmur, granit i trawertyn. Teraz możesz zamówić wybrany tynk strukturalny online!

Wszystkie produkty(97)

z5

399 zł/ szt.

289 zł/ szt.

289 zł/ szt.

289 zł/ szt.

259 zł/ szt.

229 zł/ szt.

124 zł/ szt.

124 zł/ szt.

124 zł/ szt.

124 zł/ szt.

229 zł/ szt.

229 zł/ szt.

229 zł/ szt.

229 zł/ szt.

229 zł/ szt.

Kupuj seriami

Dowiedz się więcej

Tynk strukturalny umożliwia w ciekawy sposób wykończyć ściany. Efekt, jaki daje, jest niepowtarzalny. Można kupić tynk, będący imitacją różnych materiałów (betonu, stiuku weneckiego, piaskowca czy trawertynu), lub taki, który pozwoli tworzyć własne faktury oraz kompozycje.

Jaki efekt można uzyskać, wykorzystując tynk strukturalny

Tynki strukturalne mogą do złudzenia przypominać naturalny kamień, beton czy stiuk. Gotowe zestawy pozwalają uzyskać na ścianie np. efekt brokatowej lub szklistej powłoki. Takich tynków używa się łatwo – wystarczy postępować zgodnie z instrukcją producenta. Ilość możliwości jest właściwie nieograniczona, zwłaszcza jeśli użyje się uniwersalnej bazy tynkarskiej.

Efekty dekoracyjne – rodzaje

  • Efekt dekoracyjny: beton – nieprzemijająca od wielu sezonów moda na odcienie szarości we wnętrzach sprawia, że naturalny lub polerowany beton wciąż cieszy się dużą popularnością. Beton jest co prawda niedrogim i łatwo dostępnym materiałem, jednak w gotowych i urządzonych pomieszczeniach jego użycie jest często niemożliwe lub trudne. W takiej sytuacji warto skorzystać z nakładanego cienkowarstwowo tynku strukturalnego, który wygląda podobnie do surowego betonu. W zależności od wykończenia może mieć gładką lub szorstką fakturę. W industrialnych wnętrzach można również stworzyć imitację deskowania albo płyt betonowych. Na rynku dostępna jest także masa betonowa, przeznaczona do modelowania. Można z niej tworzyć ozdoby: figurki, rzeźby, niewielkie detale architektoniczne itp.
  • Efekt dekoracyjny: trawertyn – jeden z chętniej wykorzystywanych tynków. Prawdziwy trawertyn, choć modny, jest drogi. Stąd wynika popularność tynku dekoracyjnego, który pozwala uzyskać efekt do złudzenia przypominający prawdziwy kamień. Niepowtarzalna powierzchnia, z charakterystycznymi wżerami i ubytkami, jest często spotykana w łazienkach, korytarzach oraz salonach. Nadaje wnętrzom szlachetnego, niepowtarzalnego wyglądu. Tynk dekoracyjny tworzy twardą i odporną na ścieranie powierzchnię, jest produktem uniwersalnym – nadaje się do każdego wnętrza. Można go kłaść na beton, kamień, płyty g-k i inne materiały.
  • Efekt dekoracyjny: stiuk – gładki, klasyczny efekt dekoracyjny, z charakterystycznym połyskiem. Wygląda jak polerowany marmur. W zestawie są wszystkie elementy, niezbędne do wykonania imitacji stiuku. Tynk trzeba nałożyć na ścianę przy pomocy packi, a po wyschnięciu – wypolerować miękką mikrofibrą. Odpowiedni podkład zwiększa przyczepność tynku i ułatwia uzyskanie pożądanego efektu. Stiuk jest dostępny w kilku pastelowych odcieniach, pasujących do większości wnętrz.
  • Farba strukturalna „baranek” – jeden z chętniej wykorzystywanych efektów dekoracyjnych. Taki tynk nakłada się na ściany zewnętrzne. Jest równie popularny we wnętrzach, ze względu na to, że doskonale maskuje szczeliny i nierówności na ścianach. Tworzy porowatą powierzchnię (tzw. „baranek”). Jest produktem bardzo uniwersalnym. Można go kłaść na tynkach cementowych, wapienno-cementowych, płytach gipsowo-kartonowych, wiórowych oraz na betonie.
  • Efekt dekoracyjny: „piaskowiec” – ten tynk, stosowany we wnętrzach, tworzy trwałe i ozdobne pokrycie, imitujące naturalną skałę – piaskowiec. Jest wykorzystywany do ozdabiania całych ścian lub tylko niewielkich fragmentów. Często używa się go we wnętrzach nawiązujących stylem do antyku.
  • Efekt dekoracyjny: onyks – ten tynk wygląda na ścianie jak minerał z połyskującymi przetarciami. Masa dekoracyjna może zostać gładko wykończona, mieć tzw. szczotkowaną powierzchnię.

Szukasz praktycznych wskazówek?

Znamy odpowiedź na Twoje pytania! Zobacz skuteczne porady, które przygotowaliśmy z ekspertami Leroy Merlin.