Menu
Produkty
Produkty
Filtry
Promocje
Dostępność
Cena (zł)

Farby i impregnacja drewna

Wybierz odpowiedni preparat do pokrycia drewna, żeby przez długi czas cieszyć się zdrowym i pięknie wyglądającym drewnem.

Wszystkie produkty(783)

z40

(3)
39,99 zł/ szt.

175 zł/ szt.

39,99 zł/ szt.

(2)
39,99 zł/ szt.

(1)
39,99 zł/ szt.

(1)
39,99 zł/ szt.

39,99 zł/ szt.

39,99 zł/ szt.

39,99 zł/ szt.

99,99 zł/ szt.

175 zł/ szt.

(1)
99,99 zł/ szt.

(1)
219 zł/ szt.

(1)
219 zł/ szt.

(3)
219 zł/ szt.

(2)
219 zł/ szt.

(1)
219 zł/ szt.

Dowiedz się więcej

Stosując środki ochronno-dekoracyjne, takie jak lakierobejca, impregnat do drewna czy wosk pszczeli, zadbasz o długie użytkowanie, ale również piękny wygląd mebli i dekoracji w domu oraz w ogrodzie. Do ochrony drewna konstrukcyjnego możesz sięgnąć po wysokiej jakości impregnat, który zabezpieczy elementy nośne domu, a także po specjalistyczne środki do ochrony elewacji.

Lakierobejca i lazura do drewna

Drewno to materiał bardzo uniwersalny, o który należy dbać i który wymaga regularnej pielęgnacji, jeśli ma zachować swoje właściwości i wygląd. Meble, elementy dekoracyjne, elementy konstrukcji oraz wykończenia terenu wokół domu czy na działce potrzebują specjalistycznych środków, które skutecznie przedłużą ich użytkowanie.

Lakierobejca i lazura do drewna to produkty, które spełniają zarówno funkcję ochronną, jak i dekoracyjną. Z jednej strony wnikają w drewno i zabezpieczają jego warstwy, dostarczając ważnych substancji chroniących strukturę, z drugiej tworzą powłokę ochronną na powierzchni, podkreślając naturalne słoje lub nadając piękny kolor, satynowy połysk lub efekt matu. Chronią również przed działaniem promieni UV oraz przed blaknięciem koloru przez wiele lat. Lakierobejca tworzy trwałą i elastyczną powłokę na drewnie. Lazura natomiast tworzy zewnętrzną, nieprzepuszczalną dla wody warstwę oraz wnika w powierzchnię drewna, zabezpieczając je częściowo także od wewnątrz.

Lakierobejca do mebli pozwoli na podkreślenie charakteru danego mebla i idealne dopasowanie go do wnętrza. Występuje w różnych kolorach, np. lakierobejca biała to ciekawa opcja, jeśli zależy ci na stylowym i eleganckim wyglądzie mebli. Jak dokonać ostatecznego wyboru produktu i na co warto zwrócić uwagę?

W naszej ofercie dostępne są różnego rodzaju lakierobejce i lazury, które różnią się między sobą składem chemicznym, odpornością na czynniki mechaniczne i chemiczne, przeznaczeniem (do pokrycia różnych rodzajów drewna), pojemnością, kolorami i efektami, jakie można dzięki nim uzyskać. Wybierając odpowiedni produkt, zwróć uwagę na:

 • kolory: lakierobejca bezbarwna pozwala podkreślić naturalne piękno mebli, jednak dostępne są również produkty w odcieniach beżu, bieli, brązu, czerwieni, szarości, czerni, zieleni, złota, a także żółte i pomarańczowe. Do pokoju dziecka lub nastolatka może sprawdzić się lakierobejca z perłowo-brokatowym wykończeniem;
 • pojemność: w zależności od powierzchni przeznaczonej do pokrycia można wybrać produkt o pojemności od 0,12 do 10 litrów. Dzięki temu można zaopatrzyć się w opakowanie do dekoracji niewielkich przedmiotów, ale również do mebli, altan i płotów;
 • efekt: duże znaczenie ma również to, jaki efekt chce się uzyskać przy użyciu określonego środka do drewna. Można wybierać spośród takich efektów jak mat, połysk, półmat i satyna. Każdy z nich będzie prezentował się inaczej w różnych pomieszczeniach.

Lakierobejca do drewna na zewnątrz to jeden z najbardziej popularnych produktów w tej kategorii. Zapewni powłokę, która jest odporna na działanie trudnych warunków atmosferycznych, biokorozję i brud. Produkt jest bardzo łatwy w aplikacji, nie kapie i szybko wysycha. Można nim pokrywać okiennice, drzwi, okna, altany ogrodowe, ławki, bramy czy okładziny. Lakierobejca pogodoodporna może być stosowana nawet podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych, co sprawdzi się w trakcie renowacji przeprowadzanych jesienią czy zimą. Powstała powłoka jest chroniona przed grzybami pleśniowymi i glonami.

Co sprawdzi się lepiej: lakierobejca czy lazura do drewna? Oba środki do impregnacji drewna to skuteczne preparaty wykorzystywane do ochrony i do dekoracji, wzmacniające jego strukturę oraz tworzące powłokę ochronną wzbogaconą o kolor lub ciekawy efekt wykończeniowy. Lazura do drewna jest zalecana wtedy, gdy chcesz pracować nad meblami i elementami drewnianymi, nadając im satynowy efekt. Powłoka, jaką tworzy lazura, jest nieco cieńsza od tej powstałej w wyniku nałożenia lakierobejcy. Nie łuszczy się i jest odporna na działanie czynników atmosferycznych i promieniowania UV. Lakierobejca tworzy elastyczną i grubą powłokę ochronną. Wykorzystywana jest przy malowaniu elementów architektury ogrodowej.

Lakier do drewna na zewnątrz ‒ produkt do zadań specjalnych

Jeśli poszukujesz produktu, który pozwoli na pokrycie drewnianej powierzchni narażonej na działanie czynników pogodowych lub częste użytkowanie przez dużą liczbę osób, a także na jej wygładzenie i utwardzenie, zainteresuj się lakierem do drewna na zewnątrz.

Środki do konserwacji drewna na zewnątrz to produkty, które tworzą barierę ochronną, ale też podkreślają naturalne piękno drewna. W naszej ofercie tego typu produkty dostępne są w odcieniach beżu i kremu, brązów oraz żółte i pomarańczowe.

Lakier bezbarwny do drewna na zewnątrz można stosować do drzwi, ławek, płotów, balustrad, mebli ogrodowych, altanek, domków letniskowych, ale również mebli w domu, okien czy boazerii. Pociągnięcie nim drewnianej powierzchni zapewnia gładkość i połysk, zachowanie naturalnej struktury i koloru deski, co odróżnia go od produktów takich jak farby do drewna.

Lakier zewnętrzny do drewna jachtowy to specjalistyczny produkt przeznaczony do drewnianego osprzętu jachtowego czy pokładów łodzi. Jest odporny na ścieranie, wodoszczelny i odporny na działanie słonej wody morskiej oraz promieniowanie UV.

Wszystkie środki do ochrony drewna przeznaczone do lakierowania mebli na zewnątrz są dostępne w pojemnikach o pojemności od 0,25 do 2,5 l.

Impregnat ochronno-barwiący ‒ wyższy poziom zaawansowania

Impregnat do drewna. Ponieważ drewno wykorzystywane jest nie tylko do dekoracji pomieszczeń, ale również jako elementy wykończenia domów, altanek czy domków letniskowych, konieczne jest dbanie o dobry stan drewnianych części przez cały rok. Impregnat to środek o znacznie szerszym spektrum działania niż lakiery czy bejce.

Dlaczego warto impregnować drewno? Właściwie przeprowadzona impregnacja przedłuża życie drewna i gwarantuje jego niezmieniony wygląd. Niektóre gatunki (np. sosna) są bardzo wrażliwe na warunki pogodowe, insekty czy grzyby, przez co szybko ciemnieją i niszczeją. Środki do ochrony drewna pozwalają na zabezpieczenie naturalnego koloru i o wiele dłuższe użytkowanie mebli ogrodowych, które są nieustannie wystawione na działanie słońca czy deszczu. W domowych warunkach warto przeprowadzać impregnację powierzchniową, co pozwoli zabezpieczyć szczególnie miękkie gatunki drewna, takie jak sosna czy świerk. Preparat można aplikować na dwa sposoby: metodą natryskową przy użyciu specjalnego urządzenia lub za pomocą wałka malarskiego lub pędzla.

Jak wybrać odpowiedni środek do impregnacji drewna? Wszystko zależy od tego, przed czym chcesz zabezpieczyć drewno, jaki efekt chcesz uzyskać oraz czy drewno poddawane było wcześniej obróbce (np. malowaniu). Dostępne u nas produkty występują w pojemności od 0,7 do 10 litrów, co czyni je idealnymi do ochrony małych drewnianych elementów, jak również płotów czy elewacji.

Ze względu nas skład można wyróżnić następujące rodzaje impregnatów:

 • impregnat do drewna akrylowy ‒ zachowuje widoczną strukturę słojów i chroni drewno przed butwieniem. Zabezpiecza przed wodą, mikroorganizmami i jest bezwonny. Jest bardzo wydajny i można go nakładać zarówno pędzlem, jak i natryskiem. Nadaje się do malowania elementów na zewnątrz i wewnątrz domów;
 • impregnat do drewna rozpuszczalnikowy ‒ chroni przed wilgocią i promieniowaniem UV. Nakłada się go za pomocą pędzla lub zanurza się w nim elementy, które chce się zabezpieczyć. Niektóre impregnaty z powodu zapachu mogą być stosowane wyłącznie na zewnątrz budynków. Należy zwrócić uwagę, że mogą być łatwopalne.

Ze względu na zastosowanie i efekt wyróżnia się:

 • impregnat do drewna gruntujący ‒ zapewnia skuteczną ochronę drewna przed grzybami, sinizną oraz owadami, które mogą powodować szybki rozkład drewna. Redukuje chłonność drewna. Impregnat do drewna bezbarwny może stanowić idealny podkład pod farbę lub lakierobejcę;
 • impregnat do drewna powłokotwórczy ‒ przeznaczony do ochronnego i dekoracyjnego malowania przedmiotów na zewnątrz i wewnątrz pomieszczeń, w których nie przebywają często ludzie (np. strych). Chroni powierzchnię przed wnikaniem wody, promieniowaniem UV, sinizną, grzybami pleśniowymi i glonami;
 • impregnat do drewna na zewnątrz ‒ przeznaczony do malowania szorstkich, nieoszlifowanych powierzchni drewnianych, takich jak płoty lamelowe, bramy, palisady, altanki, drewniane szopy, pergole. Daje matowy efekt, ale dzięki zawartości wosku jest łatwy w aplikacji i szybko wysycha;
 • impregnat do drewna w kolorze, szczególnie w ciemniejszych odcieniach, pozwoli pokryć powierzchnię, na której już pojawiły się jakieś niedoskonałości. Zawiera pigmenty barwiące oraz środki do stabilizacji drewna i jego ochrony. Pokrytą nim powierzchnię warto dodatkowo zabezpieczyć lakierobejcą lub lakierem bezbarwnym.

Impregnat do drewna konstrukcyjnego

Drewno to materiał wykorzystywany do budowy całych domów lub ich szkieletów od podstaw. Powstają z niego ramy ścian, więźba dachowa i legary podłogowe, których trwałość można przedłużyć dzięki właściwej metodzie impregnacji. Jest to szczególnie ważne, gdyż od właściwej stabilizacji drewna zależy również bezpieczeństwo mieszkańców i użytkowników budynków.

Impregnacja drewna konstrukcyjnego może zostać przeprowadzona metodą ciśnieniową, do której niezbędna jest wiedza i odpowiedni sprzęt, jak profesjonalna komora. Jednak nawet w warunkach domowych można wzmocnić i zabezpieczyć elementy drewniane konstrukcji poprzez metodę zanurzeniową, a w przypadku elementów zamontowanych na stałe impregnację można przeprowadzić za pomocą pędzla lub metodą natryskową. W naszej ofercie dostępne są następujące preparaty do impregnacji drewna:

 • środek ochrony drewna przed próchnicą ‒ gotowy do użycia, bezpieczny dla ludzi i dla środowiska. Po pokryciu powierzchni przy użyciu szczotki lub pędzla tworzy się na niej mocna powłoka chroniąca drewno przed wnikaniem wilgoci i substancji zawartych w glebie;
 • impregnat do drewna gruntujący bezbarwny ‒ chroni drewno przed biokorozją, grzybami, sinizną i owadami. Można go stosować pod lakier, lakierobejce czy oleje. Nie zmienia koloru drewna, jednocześnie głęboko wnikając w jego strukturę już przy jednej warstwie produktu;
 • impregnat do drewna konstrukcyjnego w kolorze ‒ może być nakładany na zewnątrz i wewnątrz za pomocą pędzla lub pistoletu natryskowego. Daje ochronę przed działaniem owadów, grzybów, wody i nadaje ciekawy efekt kolorystyczny;
 • impregnat do drewna ogrodowego i budowlanego ‒ nie powoduje korozji w miejscach, gdzie drewniane części łączone są elementami metalowymi, takimi jak gwoździe, okucia czy zawiasy. Nie wymywa się i może być nakładany pędzlem lub pistoletem natryskowym, ale zaleca się go również do zabezpieczania drewna metodą zanurzeniową.

Impregnat specjalistyczny do drewna ‒ odpowiedź na konkretny problem

W niektórych sytuacjach warto sięgnąć po impregnaty specjalistyczne do drewna. Dzięki nim można walczyć np. z niszczeniem drewna czy szkodnikami, które udało się odpowiednio wcześnie zauważyć. Ze względu na zastosowanie podzieliliśmy preparaty w tej kategorii na:

 • przeciw owadom, grzybom,
 • przeciwogniowe.

Preparaty do drewna owadobójcze chronią przed pojawieniem się szkodników oraz zwalczają już występujące owady. Jest to skuteczny produkt, który głęboko wnika w strukturę drewna, ale nie odbarwia go i nie tworzy widocznej czy wyczuwalnej powłoki na zabezpieczanej powierzchni.

Impregnat do drewna przeciwogniowy można nakładać na drewno budowlane za pomocą pędzla, pistoletu lub zanurzenia produktu w preparacie. Nie wypłukuje się z drewna, chroni je przed działaniem ognia, owadów, grzybów i pleśni. Skutecznie walczy z owadami i eliminuje larwy już drążące w drewnie.

Akcesoria i środki do retuszu drewna

Drewno w sposób naturalny ulega niszczeniu oraz uszkodzeniom mechanicznym. Aby się przed tym chronić, warto sięgnąć po specjalne akcesoria, takie jak wosk pszczeli czy politura do drewna. Są niezawodne przy retuszowaniu rys i zniszczeń powstałych na powierzchni materiału z drewna. W tej kategorii polecamy następujące rodzaje produktów:

 • pałeczki woskowe do uzupełniania ubytków;
 • środki do renowacji mebli, odporne na ciepło i wodę;
 • markery do retuszowania mebli (niewielkich zarysowań i zadrapań);
 • wosk pszczeli, który nabłyszcza i wykańcza każdy rodzaj drewna;
 • politurę do drewna do dekoracji, renowacji i zabezpieczenia starego drewna;
 • utrwalacz, który nakładany miękką szmatką utrwali bejce, stworzy podkład pod lakier, politurę lub wosk;
 • odnawiacz lakieru, który maskuje rysy i zadrapania, nabłyszcza meble, boazerie, parkiety.