Menu
Produkty
Produkty
Filtry
Dostępność
Cena (zł)

Farby i środki specjalistyczne

Farby i środki specjalistyczne pomogą w zabezpieczeniu i renowacji materiałów budowlanych szczególnie narażonych na wilgoć lub ścieranie. Niektóre z nich, na przykład farba antykorozyjna czy chlorokauczuk, przeznaczone są do powierzchni stalowych. Z kolei podłoża z gładkiego kamienia albo pokryte wylewką najlepiej zamaluje farba do betonu. Jeśli potrzebujesz szybkiej renowacji niewielkiego obszaru, pomocna będzie farba w sprayu.

Wszystkie produkty(363)

z19
(3)
44,99 zł/ szt.
(2)
44,99 zł/ szt.
(2)
44,99 zł/ szt.
(4)
44,99 zł/ szt.
(5)
44,99 zł/ szt.
(1)
44,99 zł/ szt.
(3)
44,99 zł/ szt.
(1)
44,99 zł/ szt.
(2)
44,99 zł/ szt.
148 zł/ szt.
44,99 zł/ szt.
286 zł/ szt.
34,99 zł/ szt.
286 zł/ szt.
(1)
34,88 zł/ szt.
(3)
31,99 zł/ szt.

Dowiedz się więcej

Malowanie budynków i innych elementów architektonicznych oraz konstrukcyjnych wpływa na ich wygląd, a jednocześnie stanowi formę zabezpieczenia przed zniszczeniem. Farba antykorozyjna pozwoli ochronić konstrukcje stalowe przed degradacją, z kolei farba do betonu zabezpieczy powierzchnię przed zniszczeniami wynikającymi z eksploatacji budynku. Przy drobnych naprawach i do szybkiej pielęgnacji najlepszym rozwiązaniem będzie farba w sprayu.

Farby i środki antykorozyjne – jak zadbać o stal i żeliwo?

Farba antykorozyjna 3 w 1 czy chlorokauczuk i podkład do metalu? Zanim podejmiesz decyzję, jakiego produktu użyć do zabezpieczenia elementów w domu i ogrodzie, powinieneś określić kilka czynników. Na co zwrócić uwagę przed zakupem farby specjalistycznej?

 • materiał – z uwagi na różne właściwości i konsystencję, farby antykorozyjne mogą być nakładane na powierzchnie stalowe pokryte rdzą albo już oczyszczone. Niektóre z tych produktów nadają się także do malowania i konserwacji powierzchni drewnianych i betonu (co jest szczególnie przydatne gdy materiały te stykają się z powierzchniami metalowymi), co ułatwi prace remontowe;
 • pojemność i wydajność – chodzi tu o wielkość opakowania i powierzchnię, na jaką wystarczy jego zawartość. Przed zakupem trzeba określić wielkość powierzchni, którą chcemy zabezpieczyć. W sklepach Leroy Merlin dostępne są preparaty o różnej objętości. W ich opisie technicznym znajdziesz informację o wydajności, która jest podana w metrach kwadratowych na litr. To pozwoli na określenie, czy środek antykorozyjny albo farbę chlorokauczukową lepiej kupić w małej puszce, czy w dużym opakowaniu;
 • producent – możesz wybrać środki od swojego sprawdzonego producenta. Warto zwrócić na to uwagę zwłaszcza w sytuacji, kiedy uzupełniamy obszar pomalowany wcześniej preparatem od tego wytwórcy. Jeśli nie wiesz, jakiemu producentowi zaufać, pamiętaj, że w asortymencie naszego sklepu znajdziesz preparaty od polecanych i renomowanych firm;
 • rozcieńczalnik – jest to rodzaj środka chemicznego, który pomoże osiągnąć właściwą konsystencję farby, a często także posłuży do umycia narzędzi. Producenci zwykle podają na opakowaniu rekomendowane preparaty do danej farby;
 • sposób nakładania – w opisie technicznym można znaleźć informację o tym, do jakiej aplikacji nadaje się dany preparat. Chodzi tu głównie o to, czy konsystencja farby umożliwia jego mechaniczne nakładanie. Z reguły każda farba antykorozyjna na rdzę czy farba chlorokauczukowa do metalu może być nakładana ręcznie za pomocą pędzla lub wałka. Część z nich nadaje się także do aplikacji za pomocą agregatów;
 • kolory – jest to ostatni, a jednocześnie najważniejszy wybór, jaki przed nami stoi. Kolor to jedyna widoczna z daleka cecha, dzięki której można dopełnić całą aranżację i ją upiększyć.

 

Farba antykorozyjna 3 w 1 do podłoży stalowych

Czy farba antykorozyjna może być nakładana na rdzę istniejącą? Większość specjalistów i fachowców budowlanych zaleca usunięcie rdzy z powierzchni metalowych, zanim pokryje je farba zewnętrzna. Jednak w naszym asortymencie znajdziesz zaawansowane technologicznie preparaty, które nie wymagają polerowania podłoża. Nie musisz wcześniej przygotowywać danego elementu, a nawet zabezpieczać go przed rdzą. Farba antykorozyjna do metalu łączy w sobie cechy gruntu, środka antykorozyjnego i farby. Dzięki temu przy jednym malowaniu zabezpieczysz konstrukcję oraz nadasz jej niepowtarzalny i wyrazisty kolor.

Chlorokauczuki i podkłady do metalu

Podkład antykorozyjny. Ten środek jest najczęściej stosowany na konstrukcje wykonane ze stali lub żeliwa. Aplikuje się go jeszcze przed przystąpieniem do właściwego malowania powierzchni. Dzięki niemu woda nie dostanie się do powierzchni metalowej nawet w przypadku pęknięcia powłoki farby zewnętrznej. Najczęściej jest to czerwona farba antykorozyjna o matowej powierzchni. Można nią zabezpieczyć między innymi konstrukcję płotu, garażu, a także stalowe słupy wiaty. Podkład najczęściej nakłada się tuż po rozpoczęciu prac. Dopiero po zamontowaniu całej konstrukcji nadaje się tym elementom właściwy kolor.

Farba chlorokauczukowa jest aplikowana dopiero na zabezpieczone podłoże. Matowy i odrobinę chropowaty podkład sprawia, że przyczepność farby jest większa, dzięki czemu rozprowadza się ją wygodnie i bez większych strat materiałowych. Chlorokauczuk tworzy trwałą i grubą powłokę, która zabezpiecza element także przed uszkodzeniami mechanicznymi. Farby tego typu występują w wielu wariantach kolorystycznych, dlatego z łatwością można dobrać kolor, który podkreśli odnawiane miejsce.

 

Emalie wewnętrzne i zewnętrzne

Farba antykorozyjna i chlorokauczuk mają za zadanie zabezpieczyć dany element przed korozją. Sprawdzają się przede wszystkim do podłoży stalowych. A w jaki sposób zabezpieczyć inne materiały budowlane o szczególnych wymaganiach? W tym celu pomocna będzie farba do betonu i specjalne preparaty do drewna.

Emalie zewnętrzne i wewnętrzne sprawdzą się przede wszystkim do zabezpieczania betonu i podłoża z kamienia. W zależności od potrzeb można wybrać specjalną farbę do podłogi albo farbę do pozostałych powierzchni. Jeśli nie chcesz dodatkowo wykańczać podłogi za pomocą płytek ceramicznych czy paneli, najlepiej skorzystać z farby na beton. Taki środek można nałożyć na posadzkę, nadając jej w ten sposób ciekawy kolor. Co więcej, właściwości takiej farby sprawiają, że w mniejszym stopniu ulega ona ścieraniu. Podobne właściwości ma emalia przeznaczona do malowania podłoży drewnianych, czyli parkietów lub drewnianych klepek.

Większość emalii to preparaty rozcieńczalne za pomocą wody (emalie akrylowe), które nie wydzielają nieprzyjemnych zapachów. Zawierają też minimalne ilości lotnych związków siarki, dzięki czemu nie są szkodliwe dla zdrowia. Farba do posadzek betonowych może być stosowana w pomieszczeniach wewnątrz budynków mieszkalnych, a nawet w miejscach zabaw dzieci.

 

Podkłady do drewna, podkłady do metalu

W tej grupie produktów znajdują się preparaty przeznaczone do malowania powierzchni materiałów budowlanych oraz zabezpieczania ich przed szkodliwym działaniem wilgoci i uszkodzeniami mechanicznymi. Powodują zwiększenie przyczepności i ułatwiają dalsze wykańczanie. Nie stanowią ostatecznej warstwy dekoracyjnej i można nadać im właściwy kolor przy użyciu specjalistycznych emalii.

 

Farby do podłoży betonowych

Ochronna farba do betonu będzie przydatna między innymi w czasie odnawiania garażu, klatek schodowych i piwnic wewnątrz budynków mieszkalnych. Może przydać się do malowania ścian i posadzek betonowych na parkingach podziemnych, sprawdzi się także do tworzenia linii ostrzegawczych na podłożu i ścianach z betonu, a także z materiałów bitumicznych. Farba jest odporna nawet na agresywne działanie czynników atmosferycznych. Farba do malowania betonu może więc stać się warstwą zabezpieczającą balkony i parapety wykonane z tego materiału. Zastanawiasz się nad położeniem płytek ceramicznych na tarasie? Znacznie tańszym rozwiązaniem może się okazać farba do betonu na taras, która będzie stanowiła podobne zabezpieczenie. W tej grupie produktów można znaleźć także lakier do kamienia i kostki brukowej oraz farby do podłóg drewnianych.

Emalie reparacyjne do łazienki

Wśród farb i środków specjalistycznych dostępnych w sklepach Leroy Merlin znajdują się także środki, które sprawdzą się do konkretnych zadań. Specjalistyczne preparaty mogą być potrzebne podczas remontu albo w czasie użytkowania pomieszczenia. Dzięki nim zadbasz o tak szczególne miejsca, jak łazienka. Przy wytartej emalii w brodziku czy pęknięciach na powierzchni umywalki warto sięgnąć po zestaw naprawczy przeznaczony do tego typu powierzchni w łazience. Niewielkie opakowania zawierają emalię lub lakier, które pokryją pęknięcia i zarysowania w umywalce albo zlewie. Można nimi pokryć wytarte ślady wewnątrz brodzika i na obudowie spłuczki. Zestaw naprawczy pomoże w odnowieniu takich materiałów jak emalia, ceramika czy powierzchnie akrylowe. Szybko schnąca substancja sprawi, że niedługo po aplikacji można swobodnie korzystać z tych akcesoriów.

Emalie termoodporne

Odnowiłeś garaż w domu, ale przeraża cię widok kozy, którą ogrzewasz to pomieszczenie? Farba wysokotemperaturowa pozwoli poprawić wygląd tego typu elementów. Farby i lakiery tego rodzaju nie zawierają ołowiu i substancji łatwopalnych. Ich receptura pozwala na wydajną pracę w temperaturze sięgającej 400℃. Łatwa aplikacja, szybki czas schnięcia i duża wydajność sprawiają, że farba odporna na temperaturę szybko odmieni wygląd urządzeń grzewczych. Można ją zastosować także do odnawiania kotłów, pieców, kominków, a nawet ogrodowego grilla. Z uwagi na wyjątkowe właściwości farba ognioodporna dostępna jest w skromnym wachlarzu kolorów ‒ czarnym lub srebrnym.

Spray ‒ farba do szybkich reperacji

Pojemnik z farbą pod ciśnieniem, czyli popularny spray, to sposób na szybkie i wygodne odnowienie konkretnego miejsca. Lakier w sprayu można wykorzystać do ozdabiania niewielkich powierzchni lub odnawiania ich. Sprawdzi się także do krycia niemal każdego materiału budowlanego i wykończeniowego. Wygodne opakowanie i szybkie schnięcie farby sprawiają, że spray do malowania może być przydatny w wielu sytuacjach.

Farba w sprayu w sklepach Leroy Merlin dostępna jest w wielu wariantach. Zróżnicowany asortyment można podzielić ze względu na typ danej grupy produktów i ich aspekt.

Z uwagi na typ i zastosowanie wyróżnia się kilka typów farb w sprayu:

 • farba antykorozyjna – z jej pomocą można przygotować podłoże stalowe do malowania chlorokauczukiem. Sprawdzi się też do zabezpieczenia skutków uszkodzeń mechanicznych na większych konstrukcjach;
 • farba do grzejników – jest to farba w sprayu do metalu, która jest odporna na temperaturę i nie traci swoich właściwości pod jej wpływem;
 • farba dekoracyjna i lakier dekoracyjny – przeznaczone do wykonywania dekoracji. Występują w wielu kolorach, sprawdzają się na niemal każdym materiale, w tym drewnie czy tkaninach;
 • farba podkładowa – ma uniwersalne zastosowanie, jest odporna na szkodliwe działanie zjawisk atmosferycznych. Można ją stosować na metal, aluminium, PVC czy tynk. Będzie też odpowiednia jako lakier do drewna w sprayu;
 • lakier samochodowy – spray do malowania karoserii samochodowej, a także elementów karoserii motocykli, quadów czy elektronarzędzi.

 

Innym kryterium podziału farb typu spray może być ich aspekt, czyli właściwości i wygląd gotowej powłoki. W tym przypadku spraye można podzielić na:

 • matowe,
 • półmatowe,
 • połysk,
 • satynowe,
 • metalizowane,
 • fluorescencyjne.