Wiertarki, wkrętarki, młoty udarowe

Produkty

(1)

Wiertarko - wkrętarki

Akumulatorowe wkrętarki są poręczne, mocne i wszechstronne. Wiele z nich oferuje funkcje wkręcania, wiercenie, ale również udaru. Brak konieczności podłączania do prądu w czasie pracy ułatwia ich stosowanie. W ofercie Leroy Merlin znajdziesz wiele typów tych urządzeń renomowanych firm. Osoby, które wolą tradycyjne rozwiązania mogą poszukać odpowiedniej wkrętarki wśród modeli przewodowych, szczególnie jeśli poszukują urządzenia z funkcją udaru. W naszej ofercie znajdują się również wiertarki kątowe i klucze udarowe. Wybrane przez internet wkrętarki można odebrać w najbliższym sklepie Leroy Merlin.

Wielofunkcyjne wiertarko-wkrętarki to jedne z najbardziej przydatnych i uniwersalnych elektronarzędzi w domu oraz na budowie. W zależności od mocy i typu, urządzenie przyda się podczas skręcania mebli czy montażu półek ściennych. Co zatem warto wiedzieć przed wyborem odpowiedniego sprzętu?

Najpopularniejsze rodzaje wiertarko-wkrętarek

Wiertarko-wkrętarki to urządzenia akumulatorowe, łączące zalety wiertarek i wkrętaków. To sprzęt, który dzięki specjalnym końcówkom, tzw. bitom, nadaje się do mocowania wkrętów. Jeśli jest wyposażony w udar, może wiercić również w murze, stając się bardzo uniwersalnym urządzeniem do pracy w domu. Można wyróżnić kilka typów wiertarko-wkrętarek:

  • sieciowe – tradycyjne urządzenia o dużej mocy. Nadają się do pracy na różnych materiałach. Ich zaletą jest możliwość nieprzerwanej pracy. Wymagają jednak dostępu do źródła energii elektrycznej, dlatego nie sprawdzą się w każdych warunkach. Są tańsze od wiertarko-wkrętarek z akumulatorem.
  • akumulatorowe – przenośne, lżejsze i mniejsze od sieciowych oraz niewymagające dostępu do zasilania. Aby ich efektywnie używać, trzeba pamiętać o naładowaniu akumulatora. W ofercie można znaleźć modele do użytku domowego, jak również elektronarzędzia profesjonalne. Najpopularniejsze, a także najlżejsze i najbardziej efektywne są wiertarko-wkrętarki z akumulatorem litowo-jonowym. Tańszym rozwiązaniem będą te z baterią typu NiCd.
  • udarowe – urządzenia o najwyższej mocy, wyposażone w udar, prawie zawsze zasilane z sieci elektrycznej. Służą do pracy na bardzo twardych materiałach (jak np. granit).

Jaka moc wiertarko-wkrętarki sprawdzi się najlepiej?

Ważną cechą wiertarko-wkrętarki jest moc jej silnika. Do użytku domowego wystarczą urządzenia o mocy 500-600 W, zaś do użytku profesjonalnego lepiej sprawdzi się model o większej mocy – 700-800 W. Większa moc zapewnia dłuższą pracę bez ryzyka zbytniego nagrzewania się urządzenia, jak również możliwość pracy na bardziej wymagających i twardszych materiałach. Wiertarko-wkrętarka udarowa powinna mieć moc powyżej 1000 W.

Do czego może przydać się wiertarko-wkrętarka?

Zastosowanie wiertarko-wkrętarki jest dość szerokie, choć w praktyce zwykle służy przede wszystkim do łatwiejszego wkręcania i wykręcania wkrętów oraz łączników gwintowych. Choć w wielu przypadkach w domowym zastosowaniu używa się jej jako zamiennika śrubokrętu, czyli wkrętaka ręcznego (np. przy skręcaniu mebli), dzięki swojej mocy może być przydatna przy wkręcaniu wkrętów w materiały o znacznej twardości (np. ściany, granit itp.). Gdzie można wykorzystać sprzęt tego typu? Sprzęt tego typu można wykorzystać do:

  • W montażu konstrukcji drewnianych, metalowych i płyt gipsowo-kartonowych
  • Skręcania mebli i innych prac stolarskich
  • Odkręcania i dokręcania kół samochodowych
  • Montażu konstrukcji dachowych
  • Mieszania farb (niezbędna jest specjalna końcówka)
  • Wiercenia otworów

Jaką wiertarko-wkrętarkę wybrać do domu?

Do użytku domowego świetnie sprawdzi się wiertarko-wkrętarka akumulatorowa o napięciu min. 13 V. Użyteczność znacznie podniesie też drugi akumulator, który pozwoli na ciągłą pracę, bez konieczności robienia przerwy na ładowanie.

Jaka wiertarko-wkrętarka sprawdzi się na budowie?

Profesjonaliści najchętniej korzystają z urządzeń sieciowych o największej mocy. Dobrym dodatkiem do nich będzie wiertarko-wkrętarka akumulatorowa o dużej mocy, koniecznie z zestawem akumulatorów. Można ją wykorzystać podczas mniejszych prac, łatwo przenosić oraz dzięki niej pracować tam, gdzie nie ma dostępu do prądu.

Jaka wiertarko-wkrętarka do mebli jest najlepsza?

Do skręcania mebli najlepiej sprawdzą się najlżejsze i najprostsze wiertarko-wkrętarki akumulatorowe o niskiej mocy. Warto jednak zainwestować w mocniejsze urządzenie do użytku domowego, które będzie uniwersalne i pozwoli nie tylko na skręcanie mebli, ale też efektywne wiercenie w ścianie czy drewnie.