Menu
Produkty
Produkty
Filtry
Promocje
Dostępność
Cena (zł)

Systemy elektronarzędzi akumulatorowych

Wszystkie produkty(306)

z16
(13)
499 zł/ szt.
(13)
649 zł/ szt.
(1)
1199 zł/ szt.
219 zł/ szt.

Dowiedz się więcej

Systemy elektronarzędzi akumulatorowych oferowane przez znanych producentów obejmują wiele produktów. Są wśród nich zarówno wkrętarko-wiertarka, szlifierka kątowa, pilarka tarczowa, jak również latarka, a nawet radio budowlane, kosiarka czy odkurzacz. Elementem zasilającym dla każdego z tych elektronarzędzi jest akumulator litowo-jonowy. Bez niego są bezużyteczne.

Elektronarzędzia akumulatorowe są chętnie wykorzystywane przez ekipy remontowo-budowlane. Nie tylko nie ograniczają one swobody ruchów, ale w odróżnieniu od urządzeń zasilanych przewodowo, nie trzeba ich podłączać do gniazdek elektrycznych. Z tych samych względów używają ich ogrodnicy ‒ zarówno w przydomowych ogródkach, jak i podczas prac na dużych terenach zielonych, takich jak miejskie parki czy obszary rekreacyjne.

Czym są systemy elektronarzędzi akumulatorowych?

Elektronarzędzia to wspólna nazwa dla wszystkich narzędzi pracujących dzięki wykorzystaniu energii elektrycznej. Najczęściej spotyka się elektronarzędzia zasilane przewodowo, jednak narzędzia bezprzewodowe cieszą się równie dużą popularnością, zwłaszcza wśród profesjonalistów. Dzieje się tak z dwóch podstawowych powodów. Po pierwsze, elektronarzędzia akumulatorowe mogą być używane niezależnie od dostępności przyłącza energii elektrycznej. Są zatem nieocenione szczególnie w terenie, a także na budowach, do których nie doprowadzono jeszcze przyłącza budowlanego. Drugim powodem, dla którego elektronarzędzia są wysoko cenione przez użytkowników, jest brak przewodu, który utrudnia pracę. Narzędzia zasilane akumulatorowo są po prostu znacznie wygodniejsze w użytkowaniu.

Producenci narzędzi akumulatorowych oferują serie elektronarzędzi zasilanych akumulatorami o określonej pojemności, dbając o to, by dla wygody klienta akumulatory można było swobodnie wymieniać pomiędzy narzędziami tej samej marki albo przynajmniej móc je ładować za pomocą jednego zasilacza. W ten sposób powstają systemy elektronarzędzi akumulatorowych.

Jeden akumulator do kilku elektronarzędzi – na co zwrócić uwagę?

Niezależnie od producenta konkretnego systemu, wszystkie elektronarzędzia bezprzewodowe są zasilane akumulatorami litowo-jonowymi. Zastąpiły one stosowane kiedyś akumulatory niklowo-metalowo-wodorkowe (NiMH), ponieważ kumulują co najmniej dwukrotnie więcej energii przy tej samej wielkości oraz ciężarze, a przy tym nie występują w nich uciążliwe dla użytkownika efekty: pamięci oraz leniwej baterii. Efekt pamięci to pozorna lub rzeczywista utrata pojemności, która postępuje wraz ze wzrostem czasu użytkowania akumulatora, natomiast efekt leniwej baterii to spadek napięcia w przypadku niecałkowitego rozładowywania akumulatora.

Producenci elektronarzędzi akumulatorowych oferują akumulatory o różnym napięciu i w wielu pojemnościach, które określa się w amperogodzinach (Ah). Akumulator o pojemności 5 Ah będzie zasilał obwód elektryczny (w tym przypadku narzędzie) prądem o danym natężeniu przez 5 godzin.

Wykorzystując do pracy narzędzia akumulatorowe, bezwzględnie warto mieć w zapasie naładowany akumulator. Niekiedy przy kupnie droższych elektronarzędzi producent oferuje w komplecie zasilacz i dodatkowy akumulator. Rozwiązaniem może też być przełożenie akumulatora zasilającego inne narzędzie, jeżeli producent dopuszcza taką możliwość, tak jak ma to miejsce np. w systemie ONE + Ryobi.

Jaki system elektronarzędzi akumulatorowych wybrać?

Wybór konkretnego systemu narzędzi akumulatorowych jest zależny od wielu czynników, z których najważniejszym jest dostępność określonych narzędzi w danym systemie. Jeżeli nasz zestaw składa się z najbardziej podstawowych urządzeń, takich jak wiertarka, szlifierka kątowa czy pilarka tarczowa, możemy wybierać spośród wszystkich dostępnych w sklepie systemów. Jeśli jednak do kompletu potrzebujemy na przykład opalarki lub wentylatora – musimy polegać na tym systemie, który oferuje najbardziej rozbudowaną gamę produktów. Oczywiście poza zawartością zestawu istotne są również:

  • cena – ściśle określony, zwłaszcza niewielki budżet może zawęzić wybór;
  • częstotliwość użytkowania konkretnych narzędzi – przy profesjonalnym użytkowaniu najważniejsza jest niezawodność. Majsterkowicze, którzy korzystają z narzędzi od czasu do czasu, często kierują się przy zakupie stosunkiem ceny do jakości i są skłonni do ustępstw związanych z szybszym niż w przypadku drogich i profesjonalnych narzędzi zużyciem komponentów na rzecz niższej ceny. Z dużym prawdopodobieństwem rzadziej używane narzędzia, choć tańsze i wykonane z mniej trwałych materiałów, będą im służyły przez długie lata;
  • łatwość wymiany akumulatora i jego ładowania oraz dostępność w zestawie zapasowego akumulatora i stacji ładującej.