Sprawdź

Dzieciaki sadzeniaki

dzieciaki sadzeniaki

Zapraszamy dzieci w wieku 6-10 lat do wzięcia udziału w wyjątkowych i bezpłatnych warsztatach - Dzieciaki Sadzeniaki!
Razem z nami naucz się jak przesadzać rośliny, dbać o nie i uzyskaj dyplom Dzieciaka Sadzeniaka!
Zapisy w sklepach Leroy Merlin w Dziale Relacji z Klientami lub telefonicznie.

Opis akcji

Już od kilku lat w sklepach Leroy Merlin odbywają się bezpłatne warsztaty „Dzieciaki Sadzeniaki”. Do tej pory wzięło w nich udział ponad 50 000 dzieci z klas 1-3 i przedszkoli. Jej celem jest uczenie dzieci pielęgnacji roślin i rozbudzanie w nich zainteresowań przyrodą. Warsztaty odbywają się w czasie roku szkolnego i dostępne są dla grup zorganizowanych (grupy przedszkolne i szkolne).

Jak się zapisać na warsztaty?

Zapisy na warsztaty dla grup zorganizowanych Aby zgłosić szkołę lub przedszkole na warsztaty należy skontaktować się ze sklepem Leroy Merlin w swoim mieście. Każdy sklep bezpośrednio ustala godziny i daty zajęć. Warsztaty są bezpłatne.

Dzieciaki sadzeniaki w praktyce

Każde warsztaty składają się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej:

Część teoretyczna to prezentacja o świecie roślin przygotowana specjalnie dla dzieci. W czasie tej części dzieci aktywnie uczestniczą w zajęciach: zadają pytania, rozwiązują zagadki, odpowiadają na pytania prowadzącego. Jest wiele śmiechu i zabawy.

Część praktyczna to zajęcia praktyczne. Dzieci sięgają po rękawiczki, łopaty, konewki, doniczki, kolorowe kwiaty i przesadzają małe rośliny ozdobne. Każde dziecko dostaje do przesadzenia swoją roślinkę. Fakt samodzielnego sadzenia roślin to ogromna frajda dla wszystkich dzieci!

Pomysł na akcję

Akcja rozpoczęła się od prostego pytania córki jednego z pracowników Leroy Merlin Polska – Tato, a co można jeszcze robić w sklepie Leroy Merlin? To pytanie było impulsem do rozpoczęcia akcji, w której dzieci poznawałyby świat roślin.

Poznaj dzieciaki sadzeniaki