Menu
Produkty
Produkty
Filtry
Promocje
Dostępność
Cena (zł)

Chodniki i nakładki schodowe

Chodniki i nakładki schodowe można wykorzystać w pomieszczeniach często użytkowanych, w których chcemy chronić, umieszczoną pod nimi powierzchnię, a także sprawić, że będzie ona bardziej przyjazna dla stóp. Najczęściej są one wykorzystywane w przedpokojach, holach, korytarzach i schodach. Chodniki mają tę zaletę, że można je kupować na metry dostosowując do posiadanych pomieszczeń. Leroy Merlin oferuje bogaty wybór chodników wykonanych z różnych materiałów, a także szerokiej palecie barw. W naszej ofercie znajdziecie produkty o szerokości od 50 do 140 cm. Oferujemy też gotowe nakładki schodowe zapobiegające wycieraniu stopni i ślizganiu się. Chodniki z oferty sklepu można zamówić przez internet i odebrać w najbliższym sklepie Leroy Merlin.

Wszystkie produkty(104)

z6
79,99 zł/ szt.

Dowiedz się więcej

Chodniki i nakładki schodowe najczęściej wykorzystuje się w przedpokojach, korytarzach oraz innych ciągach komunikacyjnych – czyli wszędzie tam, gdzie podłoga jest intensywnie użytkowana. Pełnią one wiele istotnych funkcji. Po pierwsze, zabezpieczają posadzkę przed uszkodzeniami. Po drugie, zwiększają bezpieczeństwo osób poruszających się po schodach (m.in. niwelują ryzyko poślizgnięcia się). Po trzecie, sprawiają, że przemieszczanie się jest bardziej komfortowe. Po czwarte, mogą być stylowym dodatkiem, dopasowanym do stylu aranżacji.

Chodniki dywanowe – ozdoba każdego wnętrza

Wybór chodników dywanowych jest tak duży, że bez problemu można znaleźć modele pasujące zarówno do pomieszczeń w stylu klasycznym, jak i nowoczesnym, rustykalnym, skandynawskim, a nawet glamour. Tym bardziej, że oprócz chodników o ściśle określonych wymiarach, można kupić także chodniki sprzedawane na metry. Da się nimi pokryć nawet bardzo długi korytarz.

Na co zatem warto zwrócić przez zakupem chodnika? Przede wszystkim na takie kwestie, jak:

  • skład tkaniny – większość chodników jest uszyta z tworzyw sztucznych (np. z polipropylenu lub poliestru). Te materiały da się łatwo wyczyścić, są odporne na blaknięcie, a także nieszkodliwe dla alergików. Poza tym można je stosować w pomieszczeniach, w których zamontowano ogrzewanie podłogowe;
  • kolor i wzór – chodniki jednobarwne, wielokolorowe, pokryte motywami roślinnymi albo geometrycznymi wzorami – to tylko niektóre propozycje. Wygląd chodnika ma znaczenie nie tylko w kontekście estetyki. Przeważnie dość szybko się on brudzi, przy czym zanieczyszczenia są dobrze widoczne na jednobarwnych modelach, zwłaszcza bardzo jasnych lub ciemnych. Wzór częściowo maskuje np. plamy powstałe na skutek chodzenia po chodniku w butach;
  • szerokość – chodnik to najczęściej długi, wąski pas tkaniny. Odmienną szerokość będzie miał jednak model przeznaczony do przestronnego pomieszczenia, a inną taki, który kładzie się na korytarzu. Szerokość chodników wynosi od ok. 50 do nawet 100 cm. Przed zakupem należy zatem dokładnie zmierzyć dane miejsce i znaleźć chodnik o odpowiednich wymiarach;
  • podkład – to, czym pokryty jest chodnik od spodu, ma duże znaczenie w kontekście bezpieczeństwa. Niektóre modele mają np. żelowy lub piankowy podkład, dzięki któremu chodnik nie ślizga się ani nie przesuwa. Jeśli podkład nie został naniesiony, warto umieścić pod chodnikiem matę antypoślizgową, która spełnia to samo zadanie.

Nakładki schodowe

Nakładki schodowe, podobnie jak chodniki, chronią powierzchnię schodów przed zarysowaniami i zwiększają bezpieczeństwo korzystających z nich osób. Nakładki warto stosować na szczególnie stromych i śliskich schodach, zwłaszcza jeśli w budynku przebywają seniorzy lub małe dzieci.

Co więcej, nakładki schodowe są przyjemne w dotyku i ciepłe, co ma znaczenie dla osób chodzących po domu boso. Warto też pamiętać, że produkty tego typu tłumią dźwięki, a zatem pozytywnie wpływają na komfort akustyczny.

Do wyboru są nakładki w różnych kolorach, wzorach, a nawet kształtach – od półokrągłych (takie są najpopularniejsze) po prostokątne.

Dużą zaletą nakładek schodowych jest łatwy montaż. Zwykle po prostu przykleja się je taśmą dwustronną. To szybkie, trwałe, a do tego tanie rozwiązanie, zapewniające stabilność. Na szczęście wspomniane taśmy wykazują się dużą skutecznością. Można za ich pomocą przytwierdzać nakładki do schodów drewnianych, kamiennych, betonowych, jak i tych wyłożonych płytkami.