Menu
Produkty

Dywany i wykładziny

W naszej ofercie dywanów i wykładzin każdy znajdzie coś dla siebie. Niezależnie od tego, czy preferujesz dywany z włókien naturalnych, dywany z włókien syntetycznych, czy też wykładziny dywanowe, z pewnością będą one zdobiły Twoje mieszkanie przez długie lata. W tym dziale znajdziesz także szeroką ofertę wykładzin PCV, chodników oraz wycieraczek. Przeglądaj i wybierz produkt najlepiej odpowiadający Twoim potrzebom.

Dowiedz się więcej

Z myślą o potrzebach naszych klientów oferujemy również usługę obszywania krawędzi ciętych chodników i wykładzin. Sprawdź nasz asortyment i wybierz coś dla siebie, a my dołożymy wszelkich starań, by wykończenia chodników i wykładzin kupionych na miarę prezentowały się doskonale.

Dywany

Wnętrze, w którym jest w dywan, daje większe poczucie komfortu. Łatwiej się w nim zrelaksować, odpocząć i poczuć się jak w domu. Na tym polega magia dywanów i za to lubimy je najbardziej.

 • Dywany wewnętrzne chronią nas przed zimną podłogą. Jaki typ dywanu wybrać? Są dwa aspekty, które warto wziąć pod uwagę: funkcjonalność i estetyka. Funkcjonalność wiąże się z tym, czy dywan jest odpowiedni do danego pomieszczenia, czy łatwo będzie go utrzymać go w czystości, czy spędzamy dużo czasu na dywanie i czy mamy zwierzęta domowe. W kwestii estetyki warto zadać sobie pytanie, który dywan kojarzy się nam najlepiej (faktura, włosie, wzory i kolory) i czy chcemy, by dywan wtopił się w całość aranżacji wnętrza, czy też ma stanowić wyeksponowany element.
 • Dywany zewnętrzne najczęściej stosuje się na balkonach, tarasach i patiach. Wyłożone dywanami przestrzenie zyskają na przytulności, dzięki czemu chętniej będziemy tam spędzać czas. To właśnie komfort, który daje dywan na zewnątrz, daje wrażenie, jakbyśmy zyskali dodatkowe pomieszczenie w naszym domu czy mieszkaniu. Dywany zewnętrzne są bardzo trwałe, a niektóre z nich są objęte gwarancją.
 • Maty antypoślizgowe, ochronne i akcesoria służą zwiększeniu komfortu i bezpieczeństwa podczas eksploatacji powierzchni. Maty kładzione pod dywanami czy chodnikami dodatkowo chronią podłogę przed ścieraniem, a także zabezpieczają przed przesuwaniem i przekrzywianiem się idealnie położonego dywanu.

Wykładziny podłogowe, sztuczne trawy

Odpowiednio dobrana wykładzina zapewni nam wygodę i dopełni aranżację każdego wnętrza. Przy wyborze powinniśmy przede wszystkim kierować się funkcją, jaką pełni dane pomieszczenie. Weźmy pod uwagę komfort użytkowania, bezpieczeństwo, łatwość sprzątania (w tym usuwania plam), a także atrakcyjność wizualną.

 • Wykładziny dywanowe są miękkie, sprężyste i dają poczucie przytulności. Ich wielką zaletą jest to, że chronią przed zimnem i hałasem. Wyłożenie powierzchni wykładziną sprawi, że nasza podłoga będzie jednolita stylistycznie, cicha, przyjemna w dotyku. Wykładając podłogę wykładziną dywanową, możemy też pokusić się o łączenie różnych wzorów i kolorów. Należy wówczas jedynie pamiętać, by ich tekstura była taka sama. Przed położeniem wykładziny należy upewnić się, czy można ją kłaść na dane podłoże ‒ na przykład, czy może być stosowana na ogrzewanie podłogowe. Nie należy stosować wykładzin dywanowych w miejscach choćby odrobinę narażonych na wilgoć czy częste zachlapania. Wykładziny najlepiej sprawdzają się w sypialniach, miejscach, gdzie często chodzimy boso oraz tam, gdzie ich eksploatacja nie będzie wiązała się z pozostawieniem śladów zabrudzeń. W naszej ofercie mamy wykładziny do użytku domowego, jak i wykładziny obiektowe ‒ polecane np. do hoteli, pensjonatów, biur czy przedszkoli. Są one wytrzymałe i łatwe w czyszczeniu.
 • Wykładziny PCV są bezpiecznym materiałem podłogowym i można je stosować niemal we wszystkich pomieszczeniach. Ich montaż jest bardzo prosty ‒ wystarczy odrobina dokładności i dobrych chęci. Największą zaletą wykładzin PCV jest łatwość ich sprzątania. Są one gładkie, mają ścieralną powierzchnię i nie wchłaniają wody ani zabrudzeń. Nie odkształcają się i są bardzo praktyczne. Poprzez swoją dużą odporność na zabrudzenia świetnie sprawdzą się w kuchniach, korytarzach czy łazienkach.
 • Sztuczne trawy mają zastosowanie zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. W ogrodzie nadają się do uzupełniania pustych miejsc w istniejącym już trawniku naturalnym. Sztuczne trawy w większości przypadków przepuszczają wodę. Są bardzo odporne na działanie czynników atmosferycznych. Szybko schną po deszczu i chronią przed powstawaniem kałuż. Ich konserwacja jest prosta i nadają się do czyszczenia. W przypadku małych zewnętrznych powierzchni użytkowych stanowią dobrą alternatywę dla droższych rozwiązań, takich jak kostka brukowa, deski tarasowe czy drewno. Myśląc o przyjaznym i bezpiecznym podłożu do zabaw dla dzieci, możemy z powodzeniem wyłożyć sztuczną trawą daną część pokoju dziecka czy też nasz taras.
 • Kleje i taśmy do montażu znacząco przyczyniają się do komfortu pracy podczas montowania różnego rodzaju wykładzin oraz do nienagannego efektu prac. Ułatwiają łączenie elementów i uzyskanie spójnej całości. Zapobiegają ślizganiu się i przesuwaniu dywanu czy wykładziny, a tym samym przyczyniają się do wysokiego komfortu użytkowania i bezpieczeństwa nawierzchni.
 • Listwy i akcesoria do montażu wykładzin, takie jak narożniki, zaślepki i listwy podłogowe, to dodatki, bez których trudno uzyskać zamierzony efekt. Pomagają ukryć niedoskonałości naszych prac i są nieodzownymi elementami wykończenia podłogi. Bez nich trudno jest o to, by nawet dobrze położona i wysokiej jakości wykładzina wyglądała idealnie ‒ może sprawiać wrażenie niedokończonej pracy, zupełnie jakby czegoś brakowało.
 • Maty izolujące i podkłady podłogowe kompensują nierówności podłoża oraz pomagają w wyciszeniu odgłosów kroków zarówno w danym pomieszczeniu, jak i w pomieszczeniach sąsiadujących. Nie zaleca się ich stosowania w pomieszczeniach wilgotnych.

Chodniki i nakładki schodowe

Chodniki i nakładki na schody pełnią w naszych domach cztery ważne funkcje: są antypoślizgowe, chronią powierzchnię, pomagają w utrzymaniu czystości oraz zdobią pomieszczenie, sprawiając, że jest bardziej komfortowe i przytulne.

 • Chodniki dywanowe najlepiej sprawdzają się w pomieszczeniach często używanych, takich jak korytarz lub przedpokój. Są również bardzo praktyczne w kuchni, jadalni czy w łazience. Spód (podkład) chodnika może być żelowy albo jutowy. Zamontowany za pomocą taśmy sprawi, że będzie mocno trzymał się podłoża, nie przesuwając się. Dzięki temu będzie bezpieczniejszy i łatwiejszy w odkurzaniu lub zamiataniu.
 • Nakładki schodowe są fantastycznym zabezpieczeniem antypoślizgowym szczególnie dla schodów stromych, a dodatkowo chronią same schody. Większość modeli jest zaprojektowana w ten sposób, że stanowią jednocześnie pas antypoślizgowy i nakładkę na krawędzie. Dzięki temu skutecznie eliminują poślizg, a wychodząc poza krawędź schodów, dobrze ją chronią. Ich podłoże może być filcowe, żelowe lub z taśmą typu rzep. Te ostatnie mogą być w razie potrzeby odczepiane. W ofercie Leroy Merlin dostępne są też całkowicie gumowe nakładki na schody. Wszystkie rodzaje są łatwe w montażu i dostępne w różnych kolorach i kształtach. Nakładki na schody drewniane sprawią, że nasze schody o wiele dłużej zachowają swój urok i nie zniszczą się zbyt szybko w wyniku częstej eksploatacji. Ponadto nakładki dekorują schody i sprawiają, że chodzenie po nich jest o wiele bezpieczniejsze i przyjemniejsze.

Wycieraczki zewnętrzne i wewnętrzne

Wycieraczki stosuje się w miejscach największego natężenia ruchu w naszych domach. Nie służą jedynie temu, by zatrzymać nieczystości z obuwia w jednym miejscu. Poprzez swoje właściwości antypoślizgowe korzystnie wpływają na bezpieczeństwo użytkowników.

Wycieraczki możemy podzielić na zewnętrzne, wewnętrzne, ociekacze do butów i wycieraczki na miarę. Zadaniem wycieraczek zewnętrznych, w tym na przykład wycieraczek prążkowanych z materiału o szorstkiej strukturze, jest zapobieganie przenoszeniu się zanieczyszczeń i wody do środka. Zapewniają czyszczenie obuwia z brudu, wody i śniegu. Wykonane z trwałych materiałów są odporne na działanie czynników atmosferycznych. Wycieraczki z antypoślizgowym gumowym podłożem chronią podłogę i nie przesuwają się.

Wycieraczki wewnętrzne mają dobre właściwości osuszające obuwie, absorbują wodę, chłoną wilgoć, pochłaniają brud, a także chronią podłogę przed wilgocią i minimalizują skutki jej zwykłego użytkowania.

Jednym z nowszych rozwiązań są ociekacze do butów. Docenią je w szczególności osoby, które często chodzą w butach górskich, typowo roboczych czy kaloszach. Ociekacze świetnie radzą sobie z zatrzymywaniem wody, nie przemakają i są bardzo łatwe w czyszczeniu. Co więcej, sprawdzają się jako narzędzie do organizacji butów. Swoim specyficznym wyglądem sprawiają, że każdy, nawet najmłodszy użytkownik intuicyjnie wybierze je jako miejsce na mokre kalosze czy zaśnieżone buty. Ociekacze z pewnością przydadzą się w gospodarczych wejściach do domów. Ich funkcjonalność sprawia, że warto je mieć obok tradycyjnej wycieraczki.

Wycieraczki na metry to doskonała alternatywa dla wycieraczek tradycyjnych. Szukając wycieraczki do małego i wąskiego holu, możemy pokryć całą jego powierzchnię wycieraczką. Tym samym pomieszczenie będzie wizualnie większe. Łatwa do przycięcia i dobrze dopasowana wycieraczka będzie dobrze pełnić swoją funkcję. Dobrze umocowana nie będzie się ślizgać ani przesuwać. Wycieraczki na miarę mogą same w sobie stanowić część podłogi. Wpuszczone w podłogę drewnianą staną się jej integralną częścią, tworząc tym samym jednolitą taflę podłogi o równej nawierzchni. Wpuszczoną w podłogę wycieraczkę można odkurzać i wyjmować do czyszczenia. Takie rozwiązanie z pewnością sprawdzi się we wnętrzach minimalistycznych.