Odnawianie starych mebli drewnianych

Opinii 1

Kiedyś toaletka stała w pokoju przedwojennej elegantki i zachwycała formą oraz szlachetnym błyskiem politury. W obecnych czasach musiała dopasować się do charakteru nowoczesnej sypialni i zyskać bardziej awangardowy wygląd. Dzisiaj pokażemy, że wystarczy renowacja starych mebli, żeby uzyskać ciekawy efekt w swoim domu.

Przed i po

stare meble drewniane
Przed renowacją
meble drewniane po renowacji
Po renowacji
 

Niezbędnik

Taśma mocująca, benzyna ekstrakcyjna, emalia akrylowa, pędzel płaski, wałek welurowy, taśma malarska, a ponadto: lustro, wym. 53x140 cm, papier ścierny P 180, mały pędzelek, bawełniana ścierka, rękawice robocze.

narzędzia do renowacji starych mebli

Krok po kroku

renowacja mebli krok 1

Krok 1

Toaletka jest mocno zniszczona. Odnawianie starych mebli rozpoczynamy od przetarcia resztek starego lakieru papierem ściernym. Potem wyjmujemy szuflady i odkręcamy gałki.

renowacja mebli krok 2

Krok 2

Zmatowioną powierzchnię odtłuszczamy benzyną ekstrakcyjną. Tak oczyszczone drewniane ścianki mebla są gotowe do malowania.

 

renowacja mebli krok 3

Krok 3

Toaletkę pokrywamy białą emulsją akrylową za pomocą wałka. Miejsca trudno dostępne i w narożnikach poprawiamy pędzlem. Fragmenty, które mają pozostać niepomalowane należy zamaskować taśmą.

renowacja mebli krok 4

Krok 4

W czasie gdy odświeżony mebel czeka na drugą warstwę farby, malujemy drewniane gałki cienkim pędzelkiem. Następnie wbijamy je w styropianową tackę i dajemy im wyschnąć. Renowacja starego mebla jest już prawie zakończona.

 

Finał

Po ponownym nałożeniu farby i gruntownym wyschnięciu toaletki ostrożnie usuwamy resztki taśmy. Na prostokątną ramę przyklejamy specjalną taśmę, do której mocujemy taflę lustra zamówionego na miarę. Na koniec z powrotem przykręcamy gałki do drzwiczek i szuflad. Renowacja starego mebli sprawia, że idealnie odnajdują się w nowoczesnych wnętrzach.

Dodano: 01-03-2012