Jak wybrać firany i zasłony?

Opinii 3
Firany i zasłony są ważnym elementem dekoracji okna. Jak wybrać tkaniny idealnie dobrane do naszego domu? Zobaczcie naszą poradę!
Rodzaj materiału
Rodzaj materiału
Przed zakupem zastanów się jaki materiał wybrać do uszycia zasłony. Każdy z materiałów inaczej zachowuj się pod wypływem wody i wysokich temperatur. Szczególnie uważaj na len i bawełnę, które kurczą się w praniu.
Własnoręcznie uszyte rolety
Własnoręcznie uszyte rolety
Kupując odpowiedni mechanizm i tkaninę możesz uszyć nie tylko zasłonę czy firankę, ale również rolety rzymskie, austriackie, czy nawet panele japońskie.
Optymalna długość
Optymalna długość
Ozdobne firany i zasłony mogą sięgać podłogi lub parapetu. Jeśli zasłony maja służyć głównie dekoracji, możesz uszyć je dłuższe, tak aby opadały na podłogę. Jeśli jednak będziesz często zasłaniał okno, praktyczniej będzie uszyć zasłony krótsze.
Motywy dekoracyjne
Motywy dekoracyjne
Faktury, kolory i wzory przesłon okiennych można dopasować do stylu aranżacji wnętrz. Duże, wyraziste wzory na tkaninach poleca się do wnętrz klasycznych, gładkie tkaniny czy w geometryczne wzory do wnętrz nowoczesnych.
Marszczenie materiału
Marszczenie materiału
Firany i zasłony marszczy się za pomocą taśmy wszytej w górną część materiału. Dzięki temu materiał dobrze układa się na oknie. Przed zakupem tkaniny upewnij się jaką taśmę dobrać.
Efektowne dodatki
Efektowne dodatki
Nie zapomnij również o innych akcesoria do tkanin, takie jak chwosty, lamówki, taśmy zdobnicze czy upinacze.
Dodano: 11-08-2014