Jak wybrać dywan?

Opinii 0
Dywan w domu to estetyka i prestiż, a także ochrona podłogi i izolacja akustyczna pomieszczenia. Jak dobrze dobrać dywan do pomieszczenia? Zobaczcie naszą poradę! :)
Ważne przy wyborze
Ważne przy wyborze
Dywan w mieszkaniu spełnia funkcje dekoracyjne, ale również wycisza pomieszczenie i chroni podłogi. Wybierając dywan warto zwrócić uwagę, z jakiego jest wykonany materiału i jaką ma wysokość oraz gęstość runa.
Naturalny czy syntetyczny?
Naturalny czy syntetyczny?
W zależności od potrzeb można wybrać dywan naturalny lub syntetyczny. Najbardziej popularnym rodzajem dywanu naturalnego jest dywan wełniany. Charakteryzuje się dużą sprężystością i elastycznością. Dywany takie nie są jednak polecane dla osób z problemami alergicznymi.
Czytaj etykiety
Czytaj etykiety
Wszelkie informacje na temat dywanu znaleźć można na etykiecie znajdującej się na jego odwrocie. Dzięki niej można dowiedzieć się m.in., z jakiego włókna wykonany jest dywan i jak go czyścić.
Rodzaj runa
Rodzaj runa
Do wyboru mamy dywany z krótkim włosem, shaggy, dywany carving lub z efektem 3D. Dywany z wysokim runem nadają się do pomieszczeń o małym natężeniu ruchu. Tam, gdzie natężenie ruchu jest duże, najlepiej sprawdzi się dywan z krótkim włosem.
Dla bezpieczeństwa
Dla bezpieczeństwa
Wygodnym dodatkiem w dywanie jest materiał antypoślizgowy, znajdujący się na jego spodzie. Jeśli go nie ma, można dokupić specjalną matę antypoślizgową. Dzięki niej dywan nie będzie się przesuwał po posadzce.
Dodano: 25-04-2014