Dekoracje świąteczne do wnętrz

Opinii 1

Okres świąt Bożego Narodzenia to czas, gdy nasze domy i mieszkania zmieniają wygląd. Dzieje się tak za sprawą szczególnych detali, które wprowadzają wyjątkową atmosferę we wnętrzach. Nawet niewielki przedmiot, choćby bibelot lub świeczka, które utrzymane są w bożonarodzeniowej stylistyce, mogą oddać ducha świąt. Niedużym kosztem i niewielkim nakładem prac możemy w ekspresowym tempie odmienić nasze wnętrze na czas zimowy.

LAMPKI, LATARENKI I ŚWIECZNIKI

Gdy dni są coraz krótsze częściej używamy w domu sztucznego oświetlenia. Na czas świąt i Nowego Roku możemy urozmaicić dekorację wnętrz stosując w nich bardziej nastrojowe i wnoszące magiczny klimat źródła światła. Niezastąpione lampki choinkowe przestały już obowiązywać jedynie na choince. Będą efektownie wyglądały także na belce kominka, karniszu okna, gzymsie pod sufitem salonu czy nad wiszącymi szafkami kuchennymi. Bez trudu dobierzemy kolor lampek dopasowany do barw wnętrza. Wyjątkowo ciekawy efekt dają kurtyny stworzone ze świecących sznurów, np. imitujących nieregularnej długości sople lodu. Nastrojowe światło wprowadzą do pokoi lampiony stylizowane na klasyczne latarenki, w których promyki świeczek rzucają migoczące poświaty. Klimat świąt podkreślą także witrażowe świeczniki w złotych, srebrnych i czerwonych barwach. Małe świeczki typu podgrzewacze tealight idealnie pasują do wiszących świeczników w postaci szklanych baniek, stojących szklanych kubików przypominających kostki lodu. Świetnie sprawdzą się również w roli pływających światełek w szklanych misach wypełnionych wodą. Wszystkie świeczki mogą być zapachowe, warto więc wybrać aromaty świąteczne: jabłka z cynamonem, świeżego igliwia, czekolady lub piernika.

ŚWIĄTECZNE TEKSTYLIA

Klimatyczne tkaniny w świąteczne wzory warto zaprosić do kuchni i salonu. Przygotowywanie potraw na wigilijny stół umilą nam ściereczki w renifery, płatki śniegu, kwiaty poinsecji czy po prostu w czerwono-zieloną kratę. Do kompletu warto wybrać rękawice kuchenne i fartuch w podobne wzory.
Najszybszy sposób na wprowadzenia ducha świąt w salonie to wymiana poszewek na poduszkach kanapowych lub krzesłach. Ta niewielka zmiana sprawi, że poczujemy się w pokoju dziennym wyjątkowo przytulnie. Warto też zakupić koc w świąteczne wzory koc lub narzutę na kanapę. Taka większa barwna powierzchnia intensywnie zaakcentuje wyjątkowy świąteczny wystrój.

EKOLOGICZNE IGLIWIE

Jeśli zdecydujemy się na pachnące igliwiem świece lub odświeżacze powietrza, nie będziemy tęsknić za zapachem naturalnej choinki. Warto wówczas wybrać ekologiczne drzewka wykonane z tworzywa sztucznego, które do złudzenia przypominają jodły, sosny lub świerki. Dzięki nowoczesnej technologii produkcji znajdziemy dziś wyjątkowo atrakcyjne modele, doskonale naśladujące naturę. Tego typu choinka będzie inwestycją na wiele lat, nie będzie traciła igieł i ani starzała się. Dodatkowo, oprócz rodzaju, barwy i kształtu, możemy wybrać idealny dla naszego domu oraz warunków przestrzennych rozmiar choinki. Jej ustawienie nie zabierze wiele czasu a dołączony do produktu stojak będzie zapewni jej bezproblemowe i stabilne usytuowanie. Ekologiczne drzewko z tworzywa sztucznego łatwo jest przechowywać poza sezonem zimowym i jest bez porównania lżejsze, niż żywe. W ofercie sklepów znajdziemy eleganckie girlandy, wianki oraz stroiki z tego samego tworzywa. Dzięki tego typu rozwiązaniom przyczynimy się do działań na rzecz ochrony środowiska.