Dekoracje świąteczne w domu – inspiracje

Opinii 1

Okres świąt Bożego Narodzenia to czas, gdy nasze domy i mieszkania zmieniają wygląd. Dzieje się tak za sprawą szczególnych detali, które wprowadzają wyjątkową atmosferę we wnętrzach. Chodzi oczywiście o ozdoby świąteczne do domu. Nawet niewielki przedmiot, choćby bibelot lub świeczka, które są utrzymane w bożonarodzeniowej stylistyce, mogą oddać ducha świąt. Niedużym kosztem i niewielkim nakładem prac możemy w ekspresowym tempie odmienić nasze wnętrze na czas zimowy. Warto więc sprawdzić, jakie dekoracje świąteczne do pokoju można wybrać.

LAMPKI, LATARENKI I ŚWIECZNIKI – WYJĄTKOWE DEKORACJE ŚWIĄTECZNE DO SALONU I NIE TYLKO

Gdy dni są coraz krótsze, częściej używamy w domu sztucznego oświetlenia. Na czas świąt i Nowego Roku możemy urozmaicić je, sięgając po świetliste ozdoby świąteczne do salonu i nie tylko. Bardziej nastrojowe i wnoszące magiczny klimat źródła światła oświetlenie, czyli niezastąpione lampki choinkowe, przestały już obowiązywać jedynie na choince. Będą efektownie wyglądały także na belce kominka, karniszu okna, gzymsie pod sufitem salonu czy nad wiszącymi szafkami kuchennymi.

 

 

Bez trudu dobierzemy kolor lampek dopasowany do barw wnętrza. Wyjątkowo ciekawy efekt dają takie dekoracje bożonarodzeniowe pokoju w postaci kurtyny stworzonej ze świecących sznurów, np. imitujących nieregularnej długości sople lodu. Nastrojowe światło wprowadzą do wnętrz lampiony stylizowane na klasyczne latarenki, w których promyki świeczek rzucają migoczące poświaty. Klimat świąt podkreślą także witrażowe świeczniki w złotych, srebrnych i czerwonych barwach – to idealne dekoracje świąteczne do salonu, ale i do przedpokoju czy pokoju dziecięcego. Małe świeczki typu podgrzewacze tealight idealnie pasują do wiszących świeczników w postaci szklanych baniek, stojących szklanych kubików przypominających kostki lodu. Świetnie sprawdzą się również w roli pływających światełek w szklanych misach wypełnionych wodą. Wszystkie świeczki mogą być zapachowe, warto więc wybrać aromaty świąteczne: jabłka z cynamonem, świeżego igliwia, czekolady lub piernika.

 

 

 

 

ŚWIĄTECZNE TEKSTYLIA – OZDOBY ŚWIĄTECZNE W DOMU MINIMALISTYCZNYM, GLAMOUR, SKANDYNAWSKIM

 

Klimatyczne tkaniny w bożonarodzeniowe wzory to idealne dekoracje świąteczne do pokoju. Warto je zaprosić przede wszystkim do kuchni i salonu. Przygotowywanie potraw na wigilijny stół umilą nam ściereczki w renifery, płatki śniegu, kwiaty poinsecji czy po prostu w czerwono-zieloną kratę. Do kompletu warto wybrać rękawice kuchenne i fartuch w podobne wzory.

 

Najszybszy sposób na wprowadzenia ducha świąt w pokoju dziennym to sięgnięcie po proste, ale wyrafinowane dekoracje świąteczne do salonu, a więc poszewki bożonarodzeniowe. Ich wymiana na poduszkach kanapowych lub krzesłach to niewielka zmiana, która jednak sprawi, że poczujemy się w pokoju dziennym wyjątkowo przytulnie. Warto też zakupić koc w świąteczne wzory, koc lub narzutę na kanapę. Taka większa barwna powierzchnia intensywnie zaakcentuje wyjątkowy świąteczny wystrój.

 

 

 

EKOLOGICZNE IGLIWIE – INTRYGUJĄCE DEKORACJE BOŻONARODZENIOWE POKOJU

Jeśli zdecydujemy się na pachnące igliwiem świece lub odświeżacze powietrza, nie będziemy tęsknić za zapachem naturalnej choinki. Warto wówczas wybrać ekologiczne drzewka wykonane z tworzywa sztucznego. To lubiane ozdoby świąteczne w domu, które do złudzenia przypominają jodły, sosny lub świerki. Dzięki nowoczesnej technologii produkcji znajdziemy dziś wyjątkowo atrakcyjne modele, doskonale naśladujące naturę. Tego typu choinka będzie inwestycją na wiele lat, nie będzie traciła igieł i ani starzała się.

 

Dodatkowo, oprócz rodzaju, barwy i kształtu, możemy wybrać idealny dla naszego domu oraz warunków przestrzennych rozmiar choinki. Jej ustawienie nie zabierze wiele czasu, a dołączony do produktu stojak będzie zapewni jej bezproblemowe i stabilne usytuowanie.

 

Drzewka z tworzywa sztucznego to również dekoracje świąteczne do domu, które łatwo jest przechowywać poza sezonem zimowym. Ponadto są bez porównania lżejsze niż żywe. W ofercie sklepów znajdziemy eleganckie girlandy, wianki oraz stroiki z tego samego tworzywa.

Dodano: 08-11-2014
Uaktualniono: 20-11-2019