Bożonarodzeniowe DIY – jak wykonać samodzielnie bombkę z gipsu i balona?

Opinii 15

 

 

Chcesz wykonać samodzielnie ozdobę świąteczną? Zrób bombkę na choinkę z gipsu i balona. To może być nie tylko dekoracja na choinkę, ale również ciekawy i oryginalny pomysł na prezent świąteczny. Takie bożonarodzeniowe DIY to prosty i tani sposób na relaks dla ciebie i twojej  rodziny w czasie tego przedświątecznego szaleństwa. Poniżej instrukcja, jak zrobić bombkę z balona krok po kroku.

 

 

Bombki domowej roboty

Bombki choinkowe DIY

Niezbędnik

 

  1. Gips modelarski

  2. Lakier pozłacający

  3. Chwost ozdobny

  4. Emulsja biała

  5. Pędzel płaski nr 20

  6. Pędzelek nr 18

  7. Drut cienki o grubości 0,7 mm

 

A ponadto: małe balony, złota farba akrylowa, bandaż o szer. 10 cm, papier ścierny P 120.

 

 

 

 

 

Bombki choinkowe DIY

KROK 1

Nadmuchany i dobrze związany balonik owiń bandażem namoczonym w gipsie zmieszanym z wodą (powinien mieć konsystencję gęstej śmietany). Nałóż dwie warstwy masy. Powierzchnię wygładź ręką.

 

Bombki choinkowe DIY

KROK 2

Z cienkiego drutu skręć niewielkie uszko i włóż je pod bandaż w górnej części balonika. Potem będzie można do niego przymocować wstążkę lub nitkę. Odłóż bombkę i odczekaj, aż wyschnie. 

 

bombki choinkowe DIY

KROK 3

Gdy masa na bombce zupełnie stwardnieje, włóż igłę przez supełek na końcu balonika, przekłuj go, a potem delikatnie wyciągnij ze środka gipsowej formy. Uważaj, by nie uszkodzić przy tym pętelki z drutu.

 

 

bombka choinkowa DIY

KROK 4

Nierówną powierzchnię wygładź dokładnie drobnoziarnistym papierem ściernym. W ten sposób nadasz bombce idealny kształt 

 

 

 

 

bombka choinkowa DIY

KROK 5

Teraz pora na malowanie. Pokryj gipsową formę białą farbą. Zrób to za pomocą płaskiego pędzla. Następnie odczekaj godzinę, aż wszystko wyschnie.

 

 

Bombki choinkowe DIY

KROK 6

Udekoruj bombkę złotą farbą, tak jak ci podpowiada fantazja. Jeśli chcesz uzyskać efekt postarzenia, polakieruj całość, a gdy przeschnie, lekko zeszlifuj powierzchnię papierem ściernym. 

 

 

 

Bombki choinkowe DIY

KROK 7

Nawierć dół bombki cieniutkim wiertłem, a w otwór wetknij końcówkę pasmanteryjnego ozdobnego chwostu.

 

Bombki choinkowe DIY

FINAŁ

Bombka (a może bombki) z balona i gipsu to prosty, tani i - przede wszystkim - oryginalny pomysł na bożonarodzeniową ozdobę świąteczną. Bombki możesz pomalować farbami, udekorować je dodatkami, np. satynowymi wstążkami. 

 

Dodano: 01-03-2012
Uaktualniono: 21-11-2019