Poduszki, siedziska, narzuty

Siedziska i zagłówki

Siedziska i zagłówki do idealne rozwiązania na twarde krzesła i stołki, a także zagłówki łóżek. Leroy Merlin posiada w swojej ofercie szeroki wybór miękkich siedzisk, które można łatwo zainstalować na zbyt twardych krzesłach oszczędzając na kosztach wymiany mebli i demontując w zależności od upodobań domowników. Oferujemy też specjalne pogrubione siedziska na podłogę uwielbiane przez dzieci i młodzież. Siedziska dostępne są wielu kolorach i kształtach. W naszych sklepach znajdziecie wybór zagłówków które wystarczy zamontować na specjalnych karniszach. Siedziska i zagłówki z oferty można zamówić przez internet i odebrać w najbliższym sklepie Leroy Merlin.

Siedziska i zagłówki są praktycznym rozwiązaniem, często wykorzystywanym w przypadku twardych krzeseł i kanap ogrodowych. Można je wykorzystać również w celu zwiększenia komfortu siedzenia na twardych meblach np. drewnianych krzesłach kuchennych. Wybór siedzisk i zagłówków jest bardzo duży. Najgrubsze z nich można położyć także bezpośrednio na podłodze.

Siedziska i zagłówki – jak wybrać odpowiednie?

Siedziska i zagłówki znacząco poprawiają komfort. Siedzisko o odpowiedniej grubości pozwala przyjąć właściwą pozycję i umożliwia dłuższe siedzenie bez uczucia dyskomfortu. Ponadto siedziska mogą odmienić charakter wnętrza. Krzesła i kanapy są ważnym elementem każdej aranżacji. Ich wygląd w dużej mierze determinuje to, jaka atmosfera panuje w danym pomieszczeniu. Zmiana mebli jest kosztowna, ich przerobienie czasochłonne i kłopotliwe. Znacznie łatwiejszym, szybszym i tańszym rozwiązaniem jest zakup siedzisk i zagłówków w określonym stylu.

Wielkość siedzisk

Wielkość poduszki powinna być dopasowana do rozmiaru krzesła czy kanapy. Zbyt mała poduszka nie spełni swojego zadania, podobnie jak zbyt duża, która jest trudna do zamocowania i sprawia wrażenie, że osoba siedząca na krześle się z niego zsuwa.

Kształt siedzisk

Zdecydowana większość siedzisk jest okrągła lub kwadratowa. Zdarzają się również modele prostokątne lub takie o nietypowym kształcie (np. półokrągłe), jednak nie są one zbyt powszechne. Najłatwiej dopasować i zamocować siedzisko kwadratowe.

Pokrycie siedzisk i zagłówków

Pokrycie musi być przede wszystkim wytrzymałe. Wybierając poduszki używane na zewnątrz, warto wybrać te z wodoodpornego, łatwego do czyszczenia materiału. Najczęściej wykonuje się je z mieszanki bawełny i poliestru, grubego materiału tapicerskiego, samego poliestru lub kodury. To, z czego są uszyte poduszki znajdujące się na kanapie w salonie lub sypialni, nie ma aż tak wielkiego znaczenia. Należy pamiętać, że poduszek zewnętrznych nie powinno się mimo wszystko narażać na długotrwałe zawilgocenie.

Wypełnienie siedzisk i zagłówków

Siedziska najczęściej są wypełnione gąbką lub pianą, czasem granulatem albo włóknem syntetycznym. Taki wkład jest praktyczny, bo można go wyprać, co zapobiega m.in. rozwojowi roztoczy. Siedziska mebli ogrodowych przeważnie wypełnia się pianką poliuretanową lub granulatem syntetycznym.

Mocowanie siedzisk i zagłówków

Powszechne są w zasadzie dwa rozwiązania. Pierwszym jest mocowanie za pomocą ozdobnych tasiemek, umieszczonych w kilku miejscach poduszki i zagłówka, drugim – mocowanie za pomocą specjalnej gumki, którą należy poprowadzić pod siedziskiem lub za oparciem.

Poduszki podłogowe

Poduszki podłogowe bywają nieco większe (np. 40x40 cm) od typowych siedzisk, mocowanych do krzeseł. W związku z tym są też znacznie grubsze (ok. 10 cm). Tworzą przytulną atmosferę, sprawdzają się m.in. we wnętrzach w stylu boho, w pokojach dziecięcych, ale również na patiach i tarasach. Poszycia poduszek podłogowych często wykonuje się z tworzyw syntetycznych, dzięki czemu ich czyszczenie jest łatwiejsze.

Produkt, którego szukasz został wycofany. Zobacz inne produkty z tej kategorii.