Menu
Produkty
Produkty
Filtry
Promocje
Dostępność
Cena (zł)

Serwetniki, uchwyty do obrusu

Dekoracja stołu to nie tylko odpowiedni obrus czy zastawa. Warto zadbać również o inne elementy, które tworzą całość. W tej kategorii znajdziesz serwetniki, obciążniki i uchwyty do obrusu. Chyba nikt z nas nie wyobraża sobie podczas uroczystego obiadu braku serwetek. A jeśli są serwetki to warto również zadbać o miejsce, w którym będą dostępne. Serwetniki mogą być proste i klasyczne, jak również bardziej dekoracyjne. Najbardziej popularne są w srebrnym i białym kolorze. Innym ważnym akcesorium są obciążniki i uchwyty do obrusów. Dzięki nim nasz obrus będzie idealnie obciążony i napięty. Idealny produkt do wykorzystanie w ogrodzie podczas letnich, rodzinnych posiłków, zwłaszcza w te bardziej wietrzne dni.

Wszystkie produkty(4)

z1
19,99 zł/ opak.
10,88 zł/ opak.
14,90 zł / opak.
26% taniej
7,99 zł/ szt.
31,49 zł/ szt.
z

Dowiedz się więcej

Chociaż dla wielu osób akcesoria na stół mogą wydawać się zbyteczne, okazuje się, że są one bardzo przydatne, zarówno na co dzień, jak i wtedy, gdy zapraszamy gości. Takie przedmioty jak serwetniki, są znacznym ułatwieniem, gdy chcemy sięgnąć po serwetkę - wiadomo, gdzie ją znaleźć i łatwo ją wyciągnąć. Z kolei klipsy do obrusu okazują się bardzo funkcjonalne, gdy przy stole ma zasiąść wiele osób. Dzięki klipsom, ryzyko pociągnięcia obrusu i wywrócenia talerzy z potrawami, jest zminimalizowane. Jakie serwetniki lub klipsy wybrać? Podpowiadamy!

Serwetniki - eleganckie i funkcjonalne dodatki na Twój stół

Serwetnik to bardzo przydatny przedmiot, w którym można elegancko umieścić serwetki. Istnieje kilka jego rodzajów. Są serwetniki, które przypominają raczej stojaki na serwetki - wkłada się je do nich zgięte na pół. Są to zazwyczaj serwetniki metalowe, chociaż często można też spotkać wersje w różnych kolorach z plastiku lub z drewna. Serwetki stoją w nich pionowo i łatwo chwycić je w razie potrzeby. Istnieją również serwetniki przypominające prostokątne koszyczki, w których serwetki kładzie się luzem. To bardzo wygodne, a także eleganckie rozwiązanie, które wybiera coraz więcej osób.

Dzięki serwetnikom, miejsce serwetek jest nam zawsze dobrze znane. Nie trzeba szukać ich na dnie szuflad lub w barku. Gdy położymy je na stole w jadalni lub kuchni, każdy z obecnych ma do nich swobodny dostęp. Jest to ważne szczególnie podczas różnych imprez i spotkań organizowanych w domu. Podczas spożywania posiłków, bliskie położenie serwetnika, a dzięki temu szybkie sięgnięcie po serwetkę, może okazać się ratunkiem dla każdego, komu coś się wylało lub upadło.

Uchwyty do obrusu - przydatny gadżet na stole w jadalni, salonie lub kuchni

Klamry do obrusu, zwane też uchwytami lub klipsami, są kolejnym bardzo użytecznym przedmiotem w każdym domu. Przede wszystkim sprawdzają się jednak tam, gdzie posiłki spożywa się w większym gronie, często stawiając na stole wiele półmisków. Wówczas obecność klipsów gwarantuje, że obrus będzie pozostawał na blacie względnie nieruchomo.

Jak działają uchwyty do obrusu? Najczęściej wykonane są one z plastiku lub metalu. Mocuje się je na blacie stołu - mają one dociskać obrus do blatu i uniemożliwiać jego poruszanie się. Dzięki temu obrus będzie leżał nieruchomo, nie będzie się rolował ani zjeżdżał z powierzchni stołu. Będzie natomiast idealnie dociążony i napięty. Klipsy zabezpieczają też obrus przed ściągnięciem przez osobę siedzącą przy stole. Często wstając, można przypadkiem zahaczyć obrus i tym sposobem ściągnąć wszystko, co leżało na stole, na podłogę.

Jest to świetna opcja również wtedy, gdy decydujemy się na spędzanie czasu przy stole w ogrodzie, na balkonie lub tarasie. Jak wiadomo, pogoda w letnie dni może zmienić się w kilka chwil. Dzięki zastosowaniu klipsów do obrusów, nawet jeżeli zaskoczy nas gwałtowny wiatr lub ulewa, nie musimy się martwić, że nasz obrus oraz wszystko co na nim leży, zostanie zmiecione z powierzchni stołu.

Szukasz praktycznych wskazówek?

Znamy odpowiedź na Twoje pytania! Zobacz skuteczne porady, które przygotowaliśmy z ekspertami Leroy Merlin.